Jump to content
IGNORED

Fargo


Lrd

Recommended Posts

Izrasla mu brada i pretvorio se u bure? Meni je pljunuti preziveli KC pesadinac + 30 godina. A da li se to implicira i da je Hanzi zapravo Gerhard? Cak ga i Dod naziva polu-necim kad ovaj udje u kolibu. Sad mi je interesantno i otkud Malvo u prvoj sezoni, ako je udario na Hanzija i njegovo carstvo.

Link to comment

I brada se moze transplantovati, a 30 godina je dovoljno da covek nabaci koji kilogram. To je svakako on, hint je previse ocigledan da bi bila slucajnost.

 

Za Hanzija Gerharda vec nista nije potvrdjeno, mozda jeste, mozda nije...

Link to comment

I brada se moze transplantovati, a 30 godina je dovoljno da covek nabaci koji kilogram. To je svakako on, hint je previse ocigledan da bi bila slucajnost.

 

 

 

Na stranu promena licnog opisa, transformacija Hanzeeja u Mr Tripolija je potpuno out of character. Hanzee je lik poput Malva ili Antona Chigurha, takvi nemaju ambiciju da postanu mafijaski bosovi. I sa novim identitetom Hanzee moze da bude samo ono sto je bio i do tada..

Edited by Jimmy Kowalski
Link to comment

Pa ima te momente labilnosti, ono kad hoce da posece svoju kosu samsonovsku jer mu je dosta svega, a na kraju je rekao i da zeli da napravi svoje carstvo. Ali uistinu ne ide uz njega onakva drasticna promena. Verovatno ce taj klifhenger da se razvija u trecoj sezoni, jest ili nije, zasto ako jeste itd. I format devete epizode ide ka tome da ce njegov lik ostati (glavni) i u sledecoj sezoni. A jos i matori Lu iz prve sezone deluje kao zabrinut i nesrecan covek.

 

Cekam Uinija da izrazi svoje blagopostovane primedbe.

Edited by Malvo
Link to comment

Meni Hanzi nije nalik Malvu ili Antonu, tj. ne mogu da ga zamislim kako ubija ljude samo zato sto mu se moze.

 

To na stranu, jedini nacin da stvarno iznenadis svoju publiku u eri interneta je da im ne dajes apsolutno nikakve hintove do samog twista. Da je Hanzi licio ili se ponasao slicno kao neko iz prve sezone, mozes se kladiti da bi internet odmah zabrujao™ o tome i twist bi propao.

Edited by Calavera
Link to comment

Pa sto Hanzee pobi one u kafani samo zato sto su ga vredjali. I pandure pride..

 

Ja mislim da Hawley kao kreator nije planirao mnogo unapred sta ce biti sa tim sporednim likovima. Verovatno mu je na kraju sinula ideja da napravi tu konekciju izmedju dva lika, ali je po meni ona promasena..

Link to comment

Ja sam to razumeo kao pravedni bes zbog one tablice "ovde je pobijeno toliko i toliko indijanaca" zalepljenoj na zid zgrade, nakon toga je trazio alkohol (koji inace nikad ne pije, valjda zato sto ga uzasno podnosi), a film mu je definitivno pukao kad su ovi krenuli da ga pljackaju napolju. Nakon toga je pandure je pobio u samoodbrani, cini mi se? Pocela secanja da mi isparavaju vec, daleko je ta epizoda bila :D

Edited by Calavera
Link to comment

:D I ja moram da se korigujem, ubio je vlasnika i pandure, a ove sto su dobacivali je obogaljio..

 

No ne menja mnogo sustinu. Hanzee je predator, zato sam ga i uporedio sa Malvom i Antonom. Ubio je onu Peggynu prijateljicu u hotelu, opet bez potrebe. Sigurno nije mogla da mu naudi.

Link to comment

Tesko da je mogao da je ostavi zivu, javila bi nekome za njega. Meni je to bilo klasicno ubistvo s predumisljajem, daleko od nepotrebnog. 

 

Realno, Hanzi je pre tog incidenta u kafani bio primer pouzdanosti i poslusnosti, najvredniji covek koga su Gerhardovi imali. Uporedi to s Malvom, koji vec u prvoj epizodi rokne onog Lesterovog siledziju cisto razonode radi...

Link to comment

Sve i da javi policiji, kako mu to moze nastetiti. Ima on ozbiljnijih prekrsaja od toga sto je nju naterao da zove Peggy i izvuce informaciju gde se nalazi.

 

Vlasnik kafane je zasluzio metak koliko i Lesterov siledzija. U oba slucaja reakcija je preterana.

Link to comment

Uporedi to s Malvom, koji vec u prvoj epizodi rokne onog Lesterovog siledziju cisto razonode radi...

 

Sedi covek u bolnici unesrecen fizicki i mentalno, ponudi se dobra dusa da ga osveti, i ne valja...

Link to comment

Sve i da javi policiji, kako mu to moze nastetiti. Ima on ozbiljnijih prekrsaja od toga sto je nju naterao da zove Peggy i izvuce informaciju gde se nalazi.

 

Vlasnik kafane je zasluzio metak koliko i Lesterov siledzija. U oba slucaja reakcija je preterana.

 

Pa navalila bi mu policiju na vrat! Oni u tom trenutku jos ne znaju ni koji je njegov plan ni gde su Peggy i Ed, saznali su tek kad ga onaj radnik na pumpi prepoznao u novinama.
 
Ne znam kako su ti te dve situacije iste, Malvo nije imao pojma za siledziju niti je poznavao Lestera pre toga, bukvalno je ubio potpunog stranca zato sto mu je ideja bila zabavna. Sa Hanzijem je druga prica: ona tablica, vredjanje, slabost na alkohol, jos vredjanja + kompleksi odranije, s obzirom da ga je Dodd vredjao citav zivot. Ne znam za tebe, ali meni je to dovoljan motiv -_-
Edited by Calavera
Link to comment

 

Pa navalila bi mu policiju na vrat! Oni u tom trenutku jos ne znaju ni koji je njegov plan ni gde su Peggy i Ed, saznali su tek kad ga onaj radnik na pumpi prepoznao u novinama.
 
Ne znam kako su ti te dve situacije iste, Malvo nije imao pojma za siledziju niti je poznavao Lestera pre toga, bukvalno je ubio potpunog stranca zato sto mu je ideja bila zabavna. Sa Hanzijem je druga prica: ona tablica, vredjanje, slabost na alkohol, jos vredjanja + kompleksi odranije, s obzirom da ga je Dodd vredjao citav zivot. Ne znam za tebe, ali meni je to dovoljan motiv -_-

 

 

A jeste, nije mogao da je veze i ostavi da je neko pronadje kasnije, nego je bas morao da je ubije u strahu od policije. Lik je natural born killer..

 

Pa napisao sam u kom smislu su iste. Zrtve nisu zasluzile metak. Motivi za ubistvo (Hanzee besan, Malvo cini uslugu Lesteru) nisu toliko bitni. Uvek mozes pronaci neki motiv.

Link to comment

Zasto bi rizikovao kad nema potrebe? Ako bi je ostavio vezanu, mogla bi brzo da se razveze ili bi joj neki random lik usao u sobu posle pola sata, pa bi svejedno upozorila policiju na vreme. Ubijanje svedoka koji ga moze skroz zakopati je potpuno racionalan i pragmatican potez. I da, zbog toga Hanzi i jeste natural born killer, ali nije personifikacija djavola kao Malvo. 

 

Malvo nema nikakav motiv, to je i bila poenta njegovog lika, on je prosto bio sila prirode. Kod Hanzija em imamo motiv, em imamo ono sto bi njegov advokat na sudu probao da proturi pod olaksavajuce okolnosti: nizak prag tolerancije na alkohol i cinjenicu da nije on zapoceo kavgu. Ako su ti te dve situacije iste, onda verovatno ne pravis razliku ni izmedju ubistva i samoubistva, jer se eto u oba slucaja neko probudi mrtav™.

Edited by Calavera
Link to comment

Da, Hanzee bas deluje nesposobno da veze neku zenu. Moze i da je udari tako da je onesvesti na neko vreme. Pri tome, nije ona nikakav svedok koji ga zaista moze zakopati, tako da je zaista nepotrebno. Prvo sam mislio da se zajebavas, a sad mi deluje da stvarno opravdavas ubistvo.

 

Oko poredjenja dve situacije, napisao sam dva puta jasno u cemu je slicnost. Nisam napisao ono sto mi ucitavas..

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...