Jump to content
IGNORED

Fargo


Lrd

Recommended Posts

Kalavera, skroz si u pravu, ali uzmi u obzir da par decenija takvog zivota moze promeniti coveka taman toliko da dobije potpuni emocionalni odmak od svega. Svakako, ne verujem u tu konekciju, ali kad vec pricamo o mogucnostima...

Link to comment

Da, Hanzee bas deluje nesposobno da veze neku zenu. Moze i da je udari tako da je onesvesti na neko vreme. Pri tome, nije ona nikakav svedok koji ga zaista moze zakopati, tako da je zaista nepotrebno. Prvo sam mislio da se zajebavas, a sad mi deluje da stvarno opravdavas ubistvo.

 

Oko poredjenja dve situacije, napisao sam dva puta jasno u cemu je slicnost. Nisam napisao ono sto mi ucitavas..

 

Pa ne opravdavam ubistvo, ali stvarno ne vidim zasto bi je ostavio u zivotu s obzirom da su svi nacini kratkotrajnog onesposobljivanja donekle falicni. Udarac u glavu bi je pre ubio nego onesvestio, ne moze biti siguran da se ne bi odvezala, mogao bi sobar da upadne... A mora da je onesposobi, jebiga, to smo valjda utvrdili - javila bi policiji da zna kuda se Hanzi zaputio i oni bi ga sacekali tamo. Sam si rekao, on je rodjeni ubica, potpuno mu je svejedno da li ce dodati jos 1 ubistvo sebi na konto ili nece. 

 

Ne ucitavam, samo malo karikiram jer mi nije jasno kako ti je to isto. Ti stvarno mislis da oni razlozi koje sam nabrojao uopste nisu uticali da se Hanzi iznervira?

 

Kalavera, skroz si u pravu, ali uzmi u obzir da par decenija takvog zivota moze promeniti coveka taman toliko da dobije potpuni emocionalni odmak od svega. Svakako, ne verujem u tu konekciju, ali kad vec pricamo o mogucnostima...

 

Sad si me skroz bacio u rebus, na koga mislis? :D

Edited by Calavera
Link to comment

 

Rekose da ce treca sezona da bude smestena u 2010. i da ce biti slicnih konekcija. Mislim da ce Lu opet biti u centru paznje s obzirom na onaj san i Hanzija. Mozda ce se rasvetliti i sudbina otkopane torbe para iz prve sezone.

 

Prva sezona se, ako se ne varam, desila 2006.  Znaci ako S3 bude smesten u 2010, vecina likova iz S1 i S2 su tada mrtvi - Malvo, Lester, Hanzee, svi Gerhardi...

 

Ako se Lou vrati imace oko 60-70 godina.  Mozda vrate Milligana koji bi isto u 2010 imao bar 60-65 godina ili Peggy (recimo 2010 izadje iz zatvora).  Likovi koji su preziveli S1 imaju vecu sansu da se vrate - Molly, Gus, Mr. Wrench, mozda Stavros.

Link to comment

 

Sad si me skroz bacio u rebus, na koga mislis? :D

 

Pa ta ideja koja se provukla u vasoj raspravi da je on + 30 godina = malvo. A negde sam citao da gomila stvari ukazuje da on jeste Tripoli, sto je meni jos besmislenije u stvari.

Link to comment

Niko nije tvrdio da je on Malvo, bar koliko sam ja video  :unsure: A hintova da je Tripoli ima dosta, to ime mu je na vizitiki koju je dobio u ovoj zadnjoj epizodi, izgovara potpuno istu recenicu kao i Tripoli u prvoj sezoni, ona dva klinca na igralistu su ocito Wrench i Numbers, prica o osnivanju svog carstva, ima zakazano kod plasticnog hirurga...

Edited by Calavera
Link to comment

Niko nije tvrdio da je on Malvo, bar koliko sam ja video  :unsure: A hintova da je Tripoli ima dosta, to ime mu je na vizitiki koju je dobio u ovoj zadnjoj epizodi, izgovara potpuno istu recenicu kao i Tripoli u prvoj sezoni, ona dva klinca na igralistu su ocito Wrench i Numbers, prica o osnivanju svog carstva, ima zakazano kod plasticnog hirurga...

 

+1.  Hanzee definitivno postaje Tripoli, sef kriminalnog sindikata iz Fargoa.  Meni bi licno bilo super da je S3 smestena u 80e/90e i da ga dalje prati, i da se vidi kako covek koji je mozda sposoban ubica i sitan kriminalac ali bez nekog veceg kapaciteta uspeva da izgradi malu kriminalnu imperiju.

Link to comment

Pa ne opravdavam ubistvo, ali stvarno ne vidim zasto bi je ostavio u zivotu s obzirom da su svi nacini kratkotrajnog onesposobljivanja donekle falicni. Udarac u glavu bi je pre ubio nego onesvestio, ne moze biti siguran da se ne bi odvezala, mogao bi sobar da upadne... A mora da je onesposobi, jebiga, to smo valjda utvrdili - javila bi policiji da zna kuda se Hanzi zaputio i oni bi ga sacekali tamo. Sam si rekao, on je rodjeni ubica, potpuno mu je svejedno da li ce dodati jos 1 ubistvo sebi na konto ili nece. 

 

Ne ucitavam, samo malo karikiram jer mi nije jasno kako ti je to isto. Ti stvarno mislis da oni razlozi koje sam nabrojao uopste nisu uticali da se Hanzi iznervira?

 

 

bold

Pa naravno, njemu zivoti drugih ljudi ne znace nista. Kao sto ne znace ni Malvu ili Antonu (od toga je i pocela ova nasa rasprava, jer sam ih uporedio). Mislim da su sasvim jasne slicnosti ovih likova. Svi oni su na ovaj ili onaj nacin predstavljeni kao sila prirode i u stanju su da iza sebe ostave pustos. Deluju nezaustavljivo i rade solo. Sad naravno mozes da trazis i neke razlike medju njima, ali sva tri lika su varijacija na istu temu.

 

U svakom slucaju ta transformacija Hanzeeja u Mr Tripolija je promasena, jer prosto nije u njegovom karakteru da postane mafijaski bos. Taj Tripoli se ionako jedva i pojavljuje u prvoj sezoni, deluje kao stereotipni zadrigli mafijas i nije previse bitan za celu pricu.

Link to comment

Prva sezona se, ako se ne varam, desila 2006.  Znaci ako S3 bude smesten u 2010, vecina likova iz S1 i S2 su tada mrtvi - Malvo, Lester, Hanzee, svi Gerhardi...

 

Uf, profulao sam ovde, iz nekog razloga sam sve vreme mislio da se desava u 2012. :wacko:

 

Lu bi svejedno trebalo da bude ziv, ali se gubi smisao Betsinog sna ako je Hanzi zaista Mr. Tripoli.

Link to comment

bold

Pa naravno, njemu zivoti drugih ljudi ne znace nista. Kao sto ne znace ni Malvu ili Antonu (od toga je i pocela ova nasa rasprava, jer sam ih uporedio). Mislim da su sasvim jasne slicnosti ovih likova. Svi oni su na ovaj ili onaj nacin predstavljeni kao sila prirode i u stanju su da iza sebe ostave pustos. Deluju nezaustavljivo i rade solo. Sad naravno mozes da trazis i neke razlike medju njima, ali sva tri lika su varijacija na istu temu.

 

U svakom slucaju ta transformacija Hanzeeja u Mr Tripolija je promasena, jer prosto nije u njegovom karakteru da postane mafijaski bos. Taj Tripoli se ionako jedva i pojavljuje u prvoj sezoni, deluje kao stereotipni zadrigli mafijas i nije previse bitan za celu pricu.

 

Jedan ubija iz sporta, drugi samo kad mora. Meni je to ipak ogromna razlika, jebiga.

 

Ja ne verujem da su onako bezveze povezali Hanzija i Tripolija, cucemo mi jos o njima njemu u kasnijim sezonama.

Link to comment

Jedan ubija iz sporta, drugi samo kad mora. Meni je to ipak ogromna razlika, jebiga.

 

 

Pa to naprosto nije tacno. Hanzee ubija i kad ne mora, ne znam zasto negiras ociglednu stvar.

Link to comment

Miligan je smarac i filozof. Van Gaalov duhovni otac.

 

Ok je sezona, malo precenjena cini se.

Slazem se sa kowalskim da je ovo Hanzi-Tripoli budalastina i potpuno van karaktera. Verovatno su to na kraju smislili.

Link to comment

Odgledao u cugu..cini mi se da Hanzee nije dobio vizitku vec social security na ime Tripolija..nego sta bi sa onim sinom od Gerharda kojeg je ubio Hanzi u kolibi..je l i on u zatvoru ili? On je jedini prezivio jel da?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...