Jump to content
IGNORED

formalno oblačenje


kgmr

Recommended Posts

  • Replies 671
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • trustno1

    81

  • ToniAdams

    54

  • kgmr

    42

  • gospa buba

    38

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nece ti smetati, posto te je neko postavio za supermoda. Ni meni nista ne bi smetalo, pobijem govna, gotova stvar.

a tebe to boli :(

ali da ti kažem, mene niko nije postavio za moda. štaviše, od svih moderatora, ja jedina nisam postavljena. ;) pati.

 

al' ovo nije moj zabran, pa ođe ni ne moderiram. 

Link to comment

evo ja cu da stanem na stranu trustno1 zato sto a) imam i tigraste i leopardaste helanke i b) prilicno sam sigurna da sam u jednima isla na posao c) u svetlu ovih priznanja, ne bih da budem licmur. enivej niko nikad nista nije rekao za moje glupe outfite iz razloga koje sam objasnila ranije, tolerisala su mi se svakakva sranja. i da, verovatno me treba ubiti samo zato sto posedujem tigraste/leopardaste helanke.

Link to comment

kakva deca jebote, pa kad već robujete onda kao sad ćemo da budemo pankeri i anarhisti tipa zvanje lifta i bežanje

 

ako ste već robovi, pogledajte se u ogledalo i priznajte to sebi

 

ako niste onda je svejedno da li nosite odela ili mlatite okolo njihalom strave

Link to comment

:rolf:  Hocu reci, fasizam ;)

realno, nas uglavnom mole da ne izlazimo kad dolazi drzava, da se ne bi fashistichki odneli prema drzavinim predstavnicima :D

 

dakle, praktichni (drzavni) razlozi su u vishe pitanju, a manje shlafroci ^_^

 

ne shto nismo lepi...

Edited by gospa buba
Link to comment

kakva deca jebote, pa kad već robujete onda kao sad ćemo da budemo pankeri i anarhisti tipa zvanje lifta i bežanje

 

ako ste već robovi, pogledajte se u ogledalo i priznajte to sebi

 

ako niste onda je svejedno da li nosite odela ili mlatite okolo njihalom strave

pa u periodu o kom pricam, ja jesam bila dete.  -_- hehe

cisto da se zna, meni je taj biznis, korporativni, power look super, no ne umem ja to, tu je problem. a nadam se da cu jednog dana da naucim.

osim toga ova mucena tema je upravo trebala da bude guide o tome, a ne da drvimo da l je udobnija pidzama ili skini dzins, hebo ga ja.

Link to comment

E, ja zaboravila da pitam, je l ste vi te helanke nosile umesto hlača ili umesto hulahopki? Ako je umesto hulahopki, onda je to dozvoljeno i kod mene i ja bih to nosila da imam dobre noge. :(

Link to comment

Stajem, naravno. Smatram da sam na poslu produktivniji ako mi je udobno.

 

:) Ja sam smislila sledece pravilo za oblacenje na poslu: pristojno je ono sto je zdravo. Na primer, leti nije zdravo nositi zatvorene cipele i zato su sandale sa otvorenim prstima pristojne. Po istom principu, razmisljam da pocnem da povezujem kosu maramom. Imam bujnu grivu i kad pomislim kako dotaknem njom neke zidove na poslu, drske u prevozu itd., mislim da bi bas higijenski bilo da je zastitim maramom.

Link to comment

u pravu si! da se vratimo na temu. konacno se pojavilo nesto sto sam cekala ceo zivot: yoga pants for the office

 

http://www.betabrand.com/womens-dress-pant-yoga-pants.html

 

1150x673xgray_dress_pant_yoga_pants_10.j

meni su one baš dobre, samo mi se ne čini da je to neki nov model? mada mi je naziv potpuno nepoznat, što joga? kako ti se čini ono odelo koje sam okačila, i ono što je morgana okačila?

 

ako pravim od sebe studiju slučaja, jedno je sigurno: za oblačenje za posao, u proseku ulažem značajno veći napor nego za bilo koju drugu priliku. nekad se to svodi na mizerno mali trud, ali trud je uvek tu. makar na nivou da prikrijem neodgovorno proveden vikend ili tako nešto. sad se prisećam, tako je bilo na svakom poslu koji sam radila, a brojim, evo, 12-13 godina različitih poslova, koji su imali zajedničko da nemaju dress code, tako da sam uvek mogla da biram šta ću da obučem. ali sam uvek birala ono što sam smatrala prikladnom garderobom, potpuno dobrovoljno i bez prisile, s tim da su i farmerke i starke sasvim prikladne bile na većini tih poslova - ali ja nisam uvek koristila tu pogodnost. na pretposlednjem radnom mestu mi je jedan kolega čak rekao da je moje nedosledno oblačenje očigledan znak mentalne nestabilnosti. moš misliti, baš je morao to iz oblačenja da iščita, ovako se kao ne vidi :D al' tako je to sa psiholozima, umesto da pitaju osobu da li je uznemirena, oni pokažu neku mrlju i pitaju šta vidiš da bi zaključili da si uznemiren zbog npr. bolesti bliske osobe

Link to comment

E, ja zaboravila da pitam, je l ste vi te helanke nosile umesto hlača ili umesto hulahopki? Ako je umesto hulahopki, onda je to dozvoljeno i kod mene i ja bih to nosila da imam dobre noge. :(

pa pre ovo drugo (uvek imam neku tuniku preko). ne znam, ne bih mogla nikad da nosim helanke kao pantalone... nisu mi noge tako lose nego, sta znam, bilo bi mi neprijatno. a mozda je i nepristojno? I dunno.

Link to comment

no way jose, za all the way mi ipak treba i majusno dupence ala zorannah, inace bi se onaj opustencija osecaj "sacu radim jogu" pretvorio u "osecam se kao nasukana morska krava i verovatno tako i izgledam".

 

...ali jednog dana. jednog dana!

Link to comment

ja isto ne bih nosila helanke a da ne pokrijem dupe. 

 

ja imam i priznanje. imam dva para cipela na štiklu, jer ih jako volim, i nikad ne nosim. i pre mesec dana iskopam oba i prenesem ih u kancelariju. i onda ih tamo i obujem (ako sam raspoložena). dolazim prva na posao, kontakta sa nepoznatim ljudima gotovo i da nema (sad sam već i sa kostom čAvoškim na kosta, slučajno, pričaću vam drugi put), ali nekad se tako napucam sa tim štiklama, delujem ko debil sama sebi, jer nema potrebe da ih nosim, ni da tako izgledam, ali šta da radim, kad mi je to plezir s krivicom :blush:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...