Jump to content
IGNORED

formalno oblačenje


kgmr

Recommended Posts

rock on! i zasto tu stati, cemu robovanje okovima tipa majica i kosulja ako postoji gornji deo kupaceg, em si komotna em u svakom trenutku spremna za plazu ili bazen. koliko znam izlozenost halogenim sijalicama po kancelarijama na duzi rok ima efekat solarijuma, tako da jednim udarcem ubijes besmislene drustvene konvencije i dobijes divan bronzani ten.

 

Ja se ne zezam. Ne znam da li si videla jedan moj prethodni post, da smatram da pravilo za oblacenje na poslu treba da bude: sta je zdravo (odnosno higijenski), to je pristojno. Znaci, u ovom tvom primeru, ne bih obukla gornji kupaci jer em solarijum nije zdrav, em mi nije higijenski da se golim ledjima naslanjam na smrdljivu stolicu na poslu.

Link to comment
  • Replies 671
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • trustno1

    81

  • ToniAdams

    54

  • kgmr

    42

  • gospa buba

    38

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ja se ne zezam. Ne znam da li si videla jedan moj prethodni post, da smatram da pravilo za oblacenje na poslu treba da bude: sta je zdravo (odnosno higijenski), to je pristojno. Znaci, u ovom tvom primeru, ne bih obukla gornji kupaci jer em solarijum nije zdrav, em mi nije higijenski da se golim ledjima naslanjam na smrdljivu stolicu na poslu.

kako nije zdravo, zar ne treba koza da dise? tako su i nasi stari, suknjicu od eko-lisca, koplje u ruke pa na posao.

kancelarijske stolice ionako treba ukinuti kao simbol ugnjetavanja i sputavanja individualne slobode da umornu pozadinu spustis na prvi panj na koji naidjes. sedis kao biljka po ceo dan dok ti misici atrofiraju, umesto da veselo trcis poljima i lovis svoj rucak ti kvaris oci pred ekranom i posle razmenjujes neke papirice za nezdravu hranu punu industrijskih aditiva, fuj.

Link to comment

A da, dao bih otkaz. Uvek imam pored osnvnog bar još jedan uzgredni hobi-posao, a umem prilično toga da radim što se može naplatiti, pa mi, pošteno govoreći egzistencija ne zavisi od toga. Za karijeru (u smislu napredovanja, položaja...) me ionako nikad nije bilo briga.

Glavni razlog što radim u firmi su obezbeđeni doprinosi, sigurna (mala) plata za komunalije nemanje kontakta sa klijentima (u šta spada i kurcobolja u pogledu oblačenja, raspoloženja i uopšte socijalnih interakcija).

 

Djordje Cvarkov? :lolol:

 

A ovo za socijalnu interakciju, tja, ovako in hindsight uopste ne iskljucujem da me je zelja za sto manje kontakta sa ljudima makar delom usmerila ka trenutnom zanimanju.

Edited by Kampokei
Link to comment

aj sad ozbiljno, navedi odevni kombo zbog kog bi recimo dao otkaz a da nemas siguran plan b?

bas ono, dao otkaz?

 

problem je sto ljudi ovde pisu sa posve razlicitih pozicija. 

ajmo loma realnosti. voleo bih i ja da zivim u diznilendu.

Ko dodje na posao u košulji kratkih rukava(osim ako nije deo uniforme-vozač busa, pumpadžija, cable man itd.). Ako na to doda i kravatu, napao bih ga bejzbol palicom.

 

Za primer kako poslovna žena treba(po meni) da se oblači je Gillian Anderson u seriji Crisis:

 

Gillian-Anderson-Crisis.jpg

Link to comment

Ko dodje na posao u košulji kratkih rukava(osim ako nije deo uniforme-vozač busa, pumpadžija, cable man itd.). Ako na to doda i kravatu, napao bih ga bejzbol palicom.

 

 

:mellow:

Link to comment

Ko dodje na posao u košulji kratkih rukava(osim ako nije deo uniforme-vozač busa, pumpadžija, cable man itd.). Ako na to doda i kravatu, napao bih ga bejzbol palicom.

 

Za primer kako poslovna žena treba(po meni) da se oblači je Gillian Anderson u seriji Crisis:

 

 

 

Cemu takva rigidnost oko necega sto je ocigledno stvar ukusa?

 

I zasto bi svi (ili sve zene) trebalo da se oblacimo isto/slicno, makar i kao Gillian, a da ne postoji strogo praktican razlog (npr. radna uniforma)?

Link to comment

Cemu takva rigidnost oko necega sto je ocigledno stvar ukusa?

 

I zasto bi svi (ili sve zene) trebalo da se oblacimo isto/slicno, makar i kao Gillian, a da ne postoji strogo praktican razlog (npr. radna uniforma)?

Ama, nema rigidnosti to oko košulje je zezanje ili toplozecovanje™ by Dig. ;) Izvinjavam se koga god je pogodilo.

 

A ovo oko Gillian Anderson sam i napisao "po meni", a ne da je to neko pravilo.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...