Jump to content
IGNORED

formalno oblačenje


kgmr

Recommended Posts

  • Replies 671
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • trustno1

    81

  • ToniAdams

    54

  • kgmr

    42

  • gospa buba

    38

Top Posters In This Topic

Posted Images

@km

a sta cu, mimoisli smo se.

kad sam ja upisala faks, on uveliko vise nije predavao + nije se uopste pojavljivao jer se isposvadjao sa gomilom ljudi.

 

@trustno1

ha! moje vuku na sivo. tigar u depri.  ^_^

 

 

znam da je topic posvecen alisiji florik ali predlazem da se istraze i modni izleti olivije poup (navodno jedina stvar zbog koje treba gledati scandal... tj. ne treba, uzasna je serija, ali moze da se progugla).

title_wom_fash_olivia-pope-winter-coats_

Edited by Patty Lee
Link to comment

meni su one baš dobre, samo mi se ne čini da je to neki nov model? mada mi je naziv potpuno nepoznat, što joga? kako ti se čini ono odelo koje sam okačila, i ono što je morgana okačila?

 

ako pravim od sebe studiju slučaja, jedno je sigurno: za oblačenje za posao, u proseku ulažem značajno veći napor nego za bilo koju drugu priliku. nekad se to svodi na mizerno mali trud, ali trud je uvek tu. makar na nivou da prikrijem neodgovorno proveden vikend ili tako nešto. sad se prisećam, tako je bilo na svakom poslu koji sam radila, a brojim, evo, 12-13 godina različitih poslova, koji su imali zajedničko da nemaju dress code, tako da sam uvek mogla da biram šta ću da obučem. ali sam uvek birala ono što sam smatrala prikladnom garderobom, potpuno dobrovoljno i bez prisile, s tim da su i farmerke i starke sasvim prikladne bile na većini tih poslova - ali ja nisam uvek koristila tu pogodnost. na pretposlednjem radnom mestu mi je jedan kolega čak rekao da je moje nedosledno oblačenje očigledan znak mentalne nestabilnosti. moš misliti, baš je morao to iz oblačenja da iščita, ovako se kao ne vidi :D al' tako je to sa psiholozima, umesto da pitaju osobu da li je uznemirena, oni pokažu neku mrlju i pitaju šta vidiš da bi zaključili da si uznemiren zbog npr. bolesti bliske osobe

 

pa jesi kliknula na link? joga zato sto su to pantalone za jogu, koje su napravljene da izgledaju kao pantalone za kancelariju (ono dugme napred nije pravo dugme i skroz su rastegljive i to). ne znam kako izgleda u zivo, ali na slici bi skroz moglo da prodje u business casual kancelariji.

 

Armanijevo odelo- skroz mi se svidja, jedan od dva komada formalne garderobe koju imam je bas takvo odelo (mislim kroj je takav, ali nije armani nego neki proizvodjac srednje klase), ali ovaj armani mi deluje jos nekako mekse i udobnije. to je za sastanke, drugi komad je crna LBD za vecernje prilike, kupljena za company christmas dinner (dress formal). za to se i koristi. za mene dosta.

 

inace, meni su uniforme u principu super. kao mark zuckerberg ne volim da trosim mentalnu energiju na razmisljanje o odeci (to narocito od kako sam saznala da je mentalna energija ograniceni resurs, ego mi se depletuje od same pomisli na kupovinu). da sam bogata, uzela bih neku super kreatorku da mi napravi model haljine i pantalona koje mi maksimalno dobro stoje i neverovatno su udobne i onda bi nosila samo taj model, u razlicitim dezenima i materijalima. kreatorka bi mi svake godine samo poslala par novih komada, uvek sasivenih specjalno za mene, ali bez truda sa moje strane posle inicijalnog odabira modela. osim ako se ugojim, onda bi moralo sve iz pocetka.

Link to comment

 

na pretposlednjem radnom mestu mi je jedan kolega čak rekao da je moje nedosledno oblačenje očigledan znak mentalne nestabilnosti. 

hajde hajde. ako nosish duzu suknju duze vreme, inzenjer ce da te pita da li ti je sve u redu s nogama ^_^

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...