Jump to content
IGNORED

formalno oblačenje


kgmr

Recommended Posts

hajde hajde. ako nosish duzu suknju duze vreme, inzenjer ce da te pita da li ti je sve u redu s nogama ^_^

ovaj, to neki topli zec kontra nas inzenjera?

sto smo visoki ko bandera?

 

u zivotu to nisam pitao ni jednu koleginicu FYI.

Link to comment
  • Replies 671
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • trustno1

    81

  • ToniAdams

    54

  • kgmr

    42

  • gospa buba

    38

Top Posters In This Topic

Posted Images

pa i to se nameće.

 

(čekaj, stvarno je to pitao?)

naravno da je pitao -_-

 

 

ovaj, to neki topli zec kontra nas inzenjera?

sto smo visoki ko bandera?

 

u zivotu to nisam pitao ni jednu koleginicu FYI.

naravno da ne, mi mashinski inzenjeri smo kulturni :D

Edited by gospa buba
Link to comment

pa blago tebi! šta se odgovori na takvo pitanje, ne znam odakle bih krenula. možda bih se držala fizičkih činjenica, kao npr. štikla nije udobnija od ravne cipele. 

Link to comment

Ja b' sutra dao otkaz da moram da se obučem za posao od svojih para onako kako se meni ne sviđa već mi neko propisuje.

Kada bih dobio radnu uniformu (pantalone i majca/duks) ne bih imao problem da nosim na poslu.

 

Al' što neko napisao, moj stav verovatno nije releventan za većinu, ja sam u IT, ako im se ne sviđa kako sam obučen, mogu ja i kući da odem i od kuće da radim, ne dolazim ja na posao zbog sebe nego što vole da me vide na broju.

Link to comment

aj sad ozbiljno, navedi odevni kombo zbog kog bi recimo dao otkaz a da nemas siguran plan b?

bas ono, dao otkaz?

 

problem je sto ljudi ovde pisu sa posve razlicitih pozicija. 

ajmo loma realnosti. voleo bih i ja da zivim u diznilendu.

Edited by ToniAdams
Link to comment

moja bivsa koleginica, uvijek vise nego pristojno obucena, dobila je od direktora komentar 'zar te placam da se tako oblacis'  :fashisto:

recimo, da je meni to neko rekao a da sam u tom trenutku u autfitu identicnom njenom (kosulja, dzemper na v izrez, pantalone, cipele) momentalno bih ga otjerala u materinu sto se ponasa kao jebeni pimp. 

Link to comment

pa što je problem, meni se čini da uglavnom svako napiše i stav i poziciju iz koje piše. ljudi su uglavnom svesni izbora kojim raspolažu, pa tako i ovde. mene, npr. pravila oblačenja nikako ne dotiču, em nisu gotovo nikad postojala, em se oblačim vrlo obično, tako da se to 'uklapa' u svaku sredinu - ne mogu ni da zamislim kako bi izgledalo da imam zahteve za određenom garderobom. što se mene tiče, kad nije postojao plan b, otkaz nisam davala ni zbog mnooogo ozbiljnijih stvari, kao što su izostajanje plate, šefove laži, podmetanja i uopšte mobing srpskog malog preduzetnika. generalno, različite pozicije čine stvar zanimljivom.

 

morgana, šta je ona uradila u tom momentu? ako postavim paralelu između tog komentara i npr. mog šefa (starog nekog) koji mi je obećao godišnji, ja rezervisala i dogovorila i isplanirala, a onda me ispalio, dobio je adekvatan odgovor od mene, ali nije dobio otkaz (mada mi je to bila poslednja kap u odluci da pojurim plan b).

 

ps

on uopšte nije imao problem sa teranjem u majčinu, bila sam ubeđena da će me on sam otpustiti posle tog razgovora. ali jok.

Link to comment

pa nema problema, sem sto vidim da se tudje pozicije bas redovno i ne uvazavaju.

al se divim nekom ko bi zaista dao otkaz zbog dreskoda (ako to podrazumeva bilo sta iole normalno za obuci), a da nema plan b.

ili nasledstvo, ili ne znam kakav drugi izvor prihoda.

ne deluje mi previse odgovorno, iskreno.

 

ovo sa direktirom pimpom je naravno nesto drugo.

i sa ispalom oko odmora, i slicno.

Edited by ToniAdams
Link to comment

pa blago tebi! šta se odgovori na takvo pitanje, ne znam odakle bih krenula. možda bih se držala fizičkih činjenica, kao npr. štikla nije udobnija od ravne cipele. 

ne secam se, sta se odgovori.

al si vickast a sad se dezintegrishi terminatore? :lolol:

 

meni takva pitanja uglavnom sluzila da preklasifikujem choveka, ako je dotad nekako promakao i podjem k tetki da odnesem lek ^_^

 

edip. da, nemam dres kod, nikad imala, kao ovi ajtijevci iz shpajza i podruma, identichno. kad bi zadali, bunila bi se ko grk u zatvoru, ukoliko ne bi dali budzet za odevanje, kreativno bih tumachila propise i kreativno ih primenjivala. otkaz ne bi davala, ovo me ljebom rani. i djecu ^_^

 

al ako bi trazili helanke na poslu, iznapominjala bih se mile majke i dala otkaz. sto je mnogo mnogo je! :D

Edited by gospa buba
Link to comment

zaplakala je

 

mislim, da se ne udaljavam sad previse od teme, nije cak stvar ni u samom utjerivanju u neki dres kod (koji nismo imali, pominjala sam da sam ja isla na posao u farmerkama gotovo svakodnevno) koliko u nacinu na koji je to receno, 'zar te placam da se tako oblacis'

 

imali smo i crveni tepih za bozicnu zurku  :rolf: 

nisam isla.

 

ne patim od miniranja dres koda bas narocito, ukopila bih se da moram (cak mislim da bih se dobro snasla) ali srecom ne moram. no, znam za vise od jednog primjera mekog mobinga, da se tako izrazim, prigovorima na autfit.

Link to comment

aj sad ozbiljno, navedi odevni kombo zbog kog bi recimo dao otkaz a da nemas siguran plan b?

bas ono, dao otkaz?

 

Sako, pantalone, kravata.

 

Zbog dva razloga - jedan je što na takvu garderobu ne bih davao novac jer mi inače ne treba, drugi je što nema apsolutno nikakvog razloga da se tako oblačim da bih sedeo u kancelariji.

 

A da, dao bih otkaz. Uvek imam pored osnvnog bar još jedan uzgredni hobi-posao, a umem prilično toga da radim što se može naplatiti, pa mi, pošteno govoreći egzistencija ne zavisi od toga. Za karijeru (u smislu napredovanja, položaja...) me ionako nikad nije bilo briga.

Glavni razlog što radim u firmi su obezbeđeni doprinosi, sigurna (mala) plata za komunalije nemanje kontakta sa klijentima (u šta spada i kurcobolja u pogledu oblačenja, raspoloženja i uopšte socijalnih interakcija).

Link to comment

ja bih ga verovatno mirno i stalozeno pitao sta nije u redu sa mojom odecom, da mi obrazlozi.

mislim, u teoriji :)

 

 

Sako, pantalone, kravata.

 

Zbog dva razloga - jedan je što na takvu garderobu ne bih davao novac jer mi inače ne treba, drugi je što nema apsolutno nikakvog razloga da se tako oblačim da bih sedeo u kancelariji.

 

A da, dao bih otkaz. Uvek imam pored osnvnog bar još jedan uzgredni hobi-posao, a umem prilično toga da radim što se može naplatiti, pa mi, pošteno govoreći egzistencija ne zavisi od toga. Za karijeru (u smislu napredovanja, položaja...) me ionako nikad nije bilo briga.

Glavni razlog što radim u firmi su obezbeđeni doprinosi, sigurna (mala) plata za komunalije nemanje kontakta sa klijentima (u šta spada i kurcobolja u pogledu oblačenja, raspoloženja i uopšte socijalnih interakcija).

 

 

ok, blago tebi sto si u takvoj poziciji, ali iskreno.

Edited by ToniAdams
Link to comment

ovog konkretnog bi vjerovatnije tukao

 

 

nazad na opstu temu, meni je ovo dosta vrh:

 

 

1e3f54f43390950f03b2eaa4fc4d680b.jpg

 

uz neophodne sitne korekcije u sljastosti kosulje i sl

pantalone i cipele su super, a ne izazivaju otkaz

 

 

 

 

2cbfb32ff54c229c98cead1e8d018e74.jpg

Edited by morgana
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...