Jump to content
IGNORED

O vicevima i predrasudama


Otto Katz

Recommended Posts

Eno ti, Pras, objašnjenje u postu iznad. Šta god da je rekao Dežulović to može da bude pljuckanje preko ograde koliko i naše u odnosu na Bugare.
Није проблем у Дежуловићевом вицу о Србима, већ у томе што је Дежуловић доказивао да је виц о нецивилизованим кољачима који су више животиње него људи тачан и да правилно слика стварност. Каже "има и видео верзија тог вица". Јебига, омакло му се у праведном гневу због призивања нове Сребрнице. Али, зар не причамо управо о томе: постоје вицеви и када се они подигну на ниво реалистичног описивања целих народа - то је расизам. Лујо, истина и многи други форумаши, о Дежуловићју громко ћути али се сав констернира када су у питању Роми.
Link to comment
  • Replies 302
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MayDay

    34

  • Miralem

    32

  • kim_philby

    27

  • gagorder

    21

Ne znam šta je rekao, ali sam ukapirala da je inspirisano onim Srebrenica kolom. Pa čekaj. I ja kad bih se u svom autorskom tekstu osvrnula na savremeni hrvatski fašizam hrvatski vasići bi me raščerečili kao vešticu.

Link to comment

lujo, daj im tog dežulovića, aman.i ne znam zašto se od luja traži da da dežulovića, a ne od mene, recimo? evo ja kažem to vice versa, ali ono ne vredi koliko lujovo dok ne kažem jesam li krizmana?

Link to comment
Brate. Ti si prvi čovek na forumu od koga se grozim. Ne zato što si Srbin nego zbog tvojih karakteristika.Kad Nemac priča o incestuoznim Srbima i smrdljivim pičkama u Srpkinja jeste. Zapiši sada da je nephodna ekonomska i politička dominacija kod mrzitelja da bi nešto bilo rasistička diskriminacija. Dežulovićev vic ne znam ali, uzevši predistoriju i sadašnji trenutak, to maksimum što može da bude je seljačizam.Igrala sam se sa dovoljno Roma, hvala na pitanju.
Болд први ово произлази из политичке коректности и једноставно није тачно, погледај Јермене у Турској, Копте у Египту,Србе у Хрватској, сви су имали солидну економску ситуацију и политички утицај. Расизам и дискриминација постоје независно од социо-економског статуса. Болд други ниси. Чак сам уверен да ниси ниједном, али то нема везе. Поента је да је твој апстрактни хуманизам испразан. Проповедаш нешто што не практикујеш.
Link to comment

Чекајте, бре... Је л' сада не може ни да се некоме каже да је лицемер ако једно прича а друго ради?

Link to comment
lujo, daj im tog dežulovića, aman.i ne znam zašto se od luja traži da da dežulovića, a ne od mene, recimo? evo ja kažem to vice versa, ali ono ne vredi koliko lujovo dok ne kažem jesam li krizmana?
Ма ти си ОК него Лујо...
Link to comment

Vic je seljački kako zbog generalizacije manira za stolom tako i zbog koljačkih, ali je moje uverenje da je svrha umetanja ta da izazove efekat kad te stvarnost opovrgne u verovanju da je vic ekstremno preterivanje.

Link to comment
Ne znam šta je rekao, ali sam ukapirala da je inspirisano onim Srebrenica kolom.
znaci, posle onog gazenja u subotici valjda ja mogu da se opustim i pricam rasisticke viceve? mau, molim te, idi na... sport.
Link to comment
znaci, posle onog gazenja u subotici valjda ja mogu da se opustim i pricam rasisticke viceve? mau, molim te, idi na... sport.
ti si taman bio u zoni da shvatiš i onda je došao ovaj vulgaris i opet si se zbunio.
Link to comment
Болд први ово произлази из политичке коректности и једноставно није тачно, погледај Јермене у Турској, Копте у Египту,Србе у Хрватској, сви су имали солидну економску ситуацију и политички утицај. Расизам и дискриминација постоје независно од социо-економског статуса. Болд други ниси. Чак сам уверен да ниси ниједном, али то нема везе. Поента је да је твој апстрактни хуманизам испразан. Проповедаш нешто што не практикујеш.
Išla sam u osnovnu školu u koju su išla deca iz makiškog romskog naselja. Igrala sam fudbal u špicu tokom 5 razreda zajedno sa Šeherezadom i bile smo super drugarice. Svi Romi su najnormalnije pozivali i dolazili na rodjendane. Moj otac je drugovao ne samo sa njima nego i sa još mnogima koje ti autentično mrziš, pa nisam stigla da naučim da budem kao ti.Sad prestani više da špekulišeš o mom životu. Edited by MayDay
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...