Jump to content
IGNORED

O vicevima i predrasudama


Otto Katz

Recommended Posts

  • Replies 302
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MayDay

    34

  • Miralem

    32

  • kim_philby

    27

  • gagorder

    21

znaci, posle onog gazenja u subotici valjda ja mogu da se opustim i pricam rasisticke viceve? mau, molim te, idi na... sport.
Miraleme, ili se udubi ili se skloni. Ja ne mogu više ceo dan da skupljam sve loptice koje ti šalješ u aut.
Link to comment
odabi.
Па кажем ти си ОК не могу да цртам
znaci, posle onog gazenja u subotici valjda ja mogu da se opustim i pricam rasisticke viceve? mau, molim te, idi na... sport.
Баш си неки.
Link to comment

Inače, meni je sad otprilike jasno ponešto. Oni kojima su Romi apstraktna pojava definisana kroz tamo neka kartosnka naselja i skupljače hrane na grobljima i nisu delili nikakva ravnopravna životna iskustva ne mogu da se identifikuju sa njima dovoljno da bi shvatili koliko je gadno ovo što pričaju u vicevima.

Link to comment
Inače, meni je sad otprilike jasno ponešto. Oni kojima su Romi apstraktna pojava definisana kroz tamo neka kartosnka naselja i skupljače hrane na grobljima i nisu delili nikakva ravnopravna životna iskustva ne mogu da se identifikuju sa njima dovoljno da bi shvatili koliko je gadno ovo što pričaju u vicevima.
mau to je romansirana verzija.juče sam slušala ženu koja je ispisala dete iz vrtića kojem teritorijalno pripada (negde u gornjem zemunu) i upisala ga u neki vrtić u prvomajskoj, jer se u taj prvi vrtić u istu grupu upisalo petnaestoro romske dece. to su njene komšije, ta deca. zna ona o njima sasvim dovoljno.
Link to comment

po treci put: da li je moguce da se 1) onoj zamlati tolerise kad mene vredja 2) a meni izbrise post kad se usudim skruseno ustvrditi da se ne treba hvaliti cinjenicom da si uspeo da postidis cehe uporedivsi ih sa ciganima, i to na jebenoj antidiskriminatorskoj edukaciji? e pa serem vam se u moderaciju.

Link to comment
inace, ja i dalje cekam odgovor u vezi brisanja posta.
obrisano je nekoliko postova, uključujući i tvoj, sve zbog bespotrebnih ličnih kvalifikacija, i drugari forumaši su zamoljeni da ih ne koriste u raspravi.
Link to comment
mau to je romansirana verzija.juče sam slušala ženu koja je ispisala dete iz vrtića kojem teritorijalno pripada (negde u gornjem zemunu) i upisala ga u neki vrtić u prvomajskoj, jer se u taj prvi vrtić u istu grupu upisalo petnaestoro romske dece. to su njene komšije, ta deca. zna ona o njima sasvim dovoljno.
Ma znam, samo sam se usko fokusirala na pričanje ovih viceva. Stvarno se i dalje pitam what's the fun u tolikom ponižavanju onih koji već sasvim užasno žive. Ali to je to, humor je normirao diskriminaciju i sve postaje depersonalizovano iako ne bi trebalo.Moram i ja da pišem. Svaki minut koji provedem ovde je minut manje spavanja. :-)
Link to comment

Nemam pojma, ko će to da pamti, ima toliko mogućnosti. Ali zgodno je kako, kada se svaki put pokrene neka ozbiljnija rasprava na forumu, ti, eto, imaš neko lično iskustvo baš na datu temu i situaciju.

Link to comment
Nemam pojma, ko će to da pamti, ima toliko mogućnosti. Ali zgodno je kako, kada se svaki put pokrene neka ozbiljnija rasprava na forumu, ti, eto, imaš neko lično iskustvo baš na datu temu i situaciju.
Je l vama stvarno toliko egzotično da se imaju romska deca u razredu? Gde si ti odrastao?
Link to comment

Ne brini, bilo ih je više nego dovoljno u mom kraju, još od vrtića, nema potrebe da pokrećeš Romometriju™ zaista, nije to tema. Samo sam naveo šta je vrlo indikativno u tvojim pisanijima, a nisam ni prvi ni poslednji koji to primećuje.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...