Jump to content
IGNORED

O vicevima i predrasudama


Otto Katz

Recommended Posts

  • Replies 302
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MayDay

    34

  • Miralem

    32

  • kim_philby

    27

  • gagorder

    21

Kad pišem apstrakcije, ne valja Vasiću. Kad pišem lična iskustva, ne valja copkillahu. Pišanje. Uostalom, pišem kako pišem. Get over it. Sa copkillahom svako malo imam neke metarasprave o mom delovanju ovde, tako da business as usual.

Link to comment

mau, pa to je to kaskada argumenata koja uvik završava na istom mistu. ako napišeš da ne pričaš takve viceve javno, sigurno si neiskrena jer ih pričaš tajno, ako ni to nije slučaj, onda je to zato što nemaš propisna životna iskustva da te kvalificiraju za diskusiju, ako pak imaš iskustva, ona nisu dovoljno autentična pa si opet neiskrena i ajmo iz početka. i tako...vrti, vrti, dok mu ne nestane volana edit: tao da je najbezolnije da odmah priznaš da zapravo™ misliš sve isto kao miralem

Edited by Nicol
Link to comment
i to je svako malo? ajd' za kaznu da ispricas jedan masni francuski vic.
Ha, ptico! Bio si i ti tamo, sad sam se setila.Ali hajde francuski vic koji odlično leže na ovakve situacije. Nije masan, za to se obrati Belgijancu. Ovde se pričaju filozofski. Prenosim nesmešne fore iz dijaloga u originalu, pa šta mi Bog da.Otišo čovek u cirkus i seo u prvi red. Klovn izvodio tačku i pridje čoveku.K: Kaži mi, jesi li ti magarčeva glava?Č: Nisam.K: Jesi li magarčev rep?Č: Nisam.K: Onda si ceo magarac!I svi gledaoci počeli da se smeju, a čoveku bi neprijatno i odluči da sutra dodje i da se najebe keve klovnu.I bude opet isto.K: Kaži mi, jesi li ti magarčeva glava?Č: Nisam.K: Jesi li magarčev rep?Č: Nisam.K: Onda si ceo magarac!Opet se sva publika živa ismejala i čovek opet popizdi i odluči da ode na časove kod gurua kako da pametno spušta bezobraznim ljudima.I guru mu kaže da će sutradan da on ode u cirkus umesto njega. Ode on i pridje mu klovn.K: Kaži mi, jesi li ti magarčeva glava?G: Nisam.K: Jesi li magarčev rep?G: Nisam.K: Onda si ceo magarac!Guru ga gleda i vikne: A da jebem ja tebi malo mater sad!Ovo je vic sa naravoučenijem, pa nije smešan, ali takvi su Francuzi.
mau, pa to je to kaskada argumenata koja uvik završava na istom mistu. ako napišeš da ne pričaš takve viceve javno, sigurno si neiskrena jer ih pričaš tajno, ako ni to nije slučaj, onda je to zato što nemaš propisna životna iskustva da te kvalificiraju za diskusiju, ako pak imaš iskustva, ona nisu dovoljno autentična pa si opet neiskrena i ajmo iz početka. i tako...vrti, vrti, dok mu ne nestane volana edit: tao da je najbezolnije da odmah priznaš da zapravo™ misliš sve isto kao miralem
Dok je bio samo gym bunny Miralem, bilo je i interesantno koje sve uglove smo morali da pokrijemo. :D
Link to comment
Pa klovnu ne možeš mudro, kulturno da spustiš.
jel? cekam sta ce Syme da kaze.cekaj, nemoj mi reci da nema masnih vicova u Francuza.
da su španci pederi, a doseljenici u espanju fufe
Boshko, ti si jedan kvalitetan klovn.
Link to comment
Autore humorističkih uradaka o ciganskom smradu i dejta šabana Mancea s banderom bih pitao, bi li isto ponovili u društvu s Romima ili Manceovih bliskih. Mislim da prihvatljivo rješenje nije u preporuci da Romi i Manceovi bliski ne dolaze na forum.....Prosto rečeno, tko pravo na slobodu govora konzumira na ciganski smrad i mrtvog centarfora, ne bi trebalo da kaže ni riječ više u njenu odbranu.
nije stvar u mom odnosu prema romima ili smrtima, ako kažem da su pomenuti vicevi kolosalno glupi. i to je problem prvi.neduhovito je. tupavo je. ne izaziva smeh. od detinjstva gajim i zalivam predrasude prema ljudima koji se pretežno dobacuju ovakvim humorom.ovo tuljenje oko toga da će sve uvek biti kako jeste je budalaština. sve će uvek biti kako nije, i to svaki put drugačije.budalaština je i stav koji zauzimamo tako što se izmestimo iz pozicije sebe (konkretnog ljudskog bića, koje sem što sere, jede, pije i spava valjda živi, tj. nešto misli i nešto čini i za to je odgovorno) i stavimo pod okrilje nadsistema (društva, države, galaksije, klingonaca), gde komotno zaključimo da je nebitno šta god da radimo pošto postoje drugi ljudi i bitnije stvari koje takođe ne radimo.ova misaona akrobacija u praksi završava tako što svi sipaju vodu u vino.a dosta su to proste stvari, učili smo ih još kao deca. brani slabije i ugrožene, ne krevelji se nad nečijom nevoljom***, ne pričaj glupe viceve i ne širi kugu tuposti.***

da ne bude zabune:kad sam onomad upala u šaht do kolena, pa mi se gvožđe poklopca urezalo u meso a krv liptala okolo, neki tip prolaznik što mi je išao u susret rekao je: - dobro, je l ti ulaziš ili izlaziš?to je bilo i ostalo urnebesno smešna i duhovita izjava :D

Edited by PointTaken
Link to comment
zasto bi zbog toga bio fasista? potpisujes i onaj deo za sfrj?
То се и ја питам. Па наравно потписујем део за СФРЈ. Ниси написао да је била Периклово Златно Доба па да имам проблем. Ово је неоспорна чињеница.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...