Jump to content
IGNORED

O vicevima i predrasudama


Otto Katz

Recommended Posts

A Дежуловић?
nije ti baš pametno da ceo svoj intelektualni ulog od 4000+ postova stavljaš pod giljotinu jednog lujovog vice versa.da sam ja lujo, pričinila bih ti to zadovoljstvo, pa da vidimo kako izmišljaš sebi novu svrhu kao nato posle pada zida. ili implodiraš, meni mindegy.
Link to comment
  • Replies 302
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MayDay

    34

  • Miralem

    32

  • kim_philby

    27

  • gagorder

    21

nije ti baš pametno da ceo svoj intelektualni ulog od 4000+ postova stavljaš pod giljotinu jednog lujovog vice versa.da sam ja lujo, pričinila bih ti to zadovoljstvo, pa da vidimo kako izmišljaš sebi novu svrhu kao nato posle pada zida. ili implodiraš, meni mindegy.
To je to.
Link to comment
nije ti baš pametno da ceo svoj intelektualni ulog od 4000+ postova stavljaš pod giljotinu jednog lujovog vice versa.da sam ja lujo, pričinila bih ti to zadovoljstvo, pa da vidimo kako izmišljaš sebi novu svrhu kao nato posle pada zida. ili implodiraš, meni mindegy.
Ма пусти ти Луја званог Алекса Жутић, него ово подебљано је тачно написано? :naughty:
Link to comment
A Дежуловић?
Dežulović je bio opravdano odsutan iz očiglednih razloga što nije imao nikakvu informaciju o opisanoj aktivnosti niti ga se ona na bilo koji način ticala.
Link to comment
Ма пусти ти Луја званог Алекса Жутић, него ово подебљано је тачно написано? :naughty:
bolna predvidljivost. ima neke tragike u svemu tome ...
Link to comment
Pa ja vjerujem u nenasilnu komunikaciju, ono gej i to, tako da se nisam tukao sa skinjarama, ali sam dao svoj skromni doprinos prosvjećivanju učitelja, soc. radnika, psycho. itsl. Podsjetio si me na jednu anegdotu, imao na kursu 30 učitelja s funkcijom "metodika prevencije" u svojim školama. I naravno i među njima par miralema, 1 baš onako bandoglav, pa skoro ko ovaj s ppp, i taj navalio da ne zna nikakve "Rome", da je to pc izmišljotina, da on ima "kamaráda" cigana, koji da zna da je cigan, a ne neki "Rom" i sve tako jedno te isto. I nastade galama, pridružiše mu se još 5-6 njih, neke gospođe ih napadoše za rasizam, a tu jedno 2/3 zagalamiše da nisu, ali cigani su ovakvi i onakvi, ma gungula, ne zna se koji šta urla. Nekako ih umirim, imam, velim, jedno pitanje. Zamislite da se u jednoj prostoriji nađe 30 nepismenih Roma i da se povede debata u kojoj se zastupaju različita mišljenja. Šta mislite, bi li debata tekla civilizirano, tako da 1 govori, a drugi se uključuje tek kad prethodni govornik završi, ili bi svi larmali u jedan glas. Uglavnom to mi bio jedan od većih andragoških uspjeha. Elem utukao sam skoro deceniju profesionalnog rada u cilju poboljšavanja pozicije Roma u obrazovanju.Do čega si ti dogurao s tim smjelim vicevima? Osigurao slobodu govora, koju si dok si bio moderator i imao realnu priliku za njenu zaštitu, tumačio kao Hitler iz našeg sokaka? A da, zaboravih, osigurao si malom Perici društvo, ok.
Lepo si im ga uterao ali, ako dopustis, bojim se da si odigrao na kartu koja, zapravo, na zaobilazan nacin povladjuje rasizmu prema Romima. Mislim da se podtekst tvoje intervencije lako mogao shvatiti kao "vidi vas, ponasate se kao nepismeni Romi" a da nisu svi iz tog podteksta zakljucili da oni, zapravo, jesu isti kao Romi i da nije cudo sto se isto i ponasaju. Moj instinkt mi govori da bih umesto toga najpre pitao zasto ih ta tema toliko pogadja da o njoj nisu sposobni da civilizovano diskutuju.Inace, voleo bih ako i kada budes imao vremena da otvoris topik i napises nam ona iskustva iz tih deset godina koje smatras bitnim i koje zelis da podelis na forumu. Edited by harper lee
Link to comment
Jebote, super mi je kako se gagorder, ja i još mnogi maltene u glas poklapamo sa Luiem, ali glavni kontraargument protiv njega je da on mrzi Srbe. Mnogo super!
Па да мрзети Србе није расизам дочим причати вицеве о Циганима јесте( баш ме занима са колико си се ти Цигана играла, поделила, ужнину у животу, била на рођендану,побила,живела у истој згради). Уради нешто конкретно купи барем једном чарапе и бургер кад будеш била у Београду. Корисније је за све.
Dežulović je bio opravdano odsutan iz očiglednih razloga što nije imao nikakvu informaciju o opisanoj aktivnosti niti ga se ona na bilo koji način ticala.
Лујо ревидира ли ти став о Дежуловићу?
Link to comment
Mislim da se podtekst tvoje intervencije lako mogao shvatiti kao "vidi vas, ponasate se kao nepismeni Romi" a da nisu svi iz tog podteksta zakljucili da oni, zapravo, jesu isti kao Romi i da nije cudo sto se isto i ponasaju.
Ma ono nije bila nikakva sistematska obuka, 5 sati, pa ko šta odnese. A što se tiče iskustava s interkulturnim kompetencijama čeških profesionalaca, kad je impuls da nekom zavalim šamarčinu postao prejak, tu sam negdje i batalio.
Link to comment
Jebote, super mi je kako se gagorder, ja i još mnogi maltene u glas poklapamo sa Luiem, ali glavni kontraargument protiv njega je da on mrzi Srbe. Mnogo super!
Не, главни контрааргумент је да је он лицемер. То му поручник, ја и још многи малтене у глас говоримо, али главни контрааргумент против нас је да смо... не знам, помози ми - који је главни контрааргумент?
Link to comment
Па да мрзети Србе није расизам дочим причати вицеве о Циганима јесте( баш ме занима са колико си се ти Цигана играла, поделила, ужнину у животу, била на рођендану,побила,живела у истој згради). Уради нешто конкретно купи барем једном чарапе и бургер кад будеш била у Београду. Корисније је за све.
Brate. Ti si prvi čovek na forumu od koga se grozim. Ne zato što si Srbin nego zbog tvojih karakteristika.Kad Nemac priča o incestuoznim Srbima i smrdljivim pičkama u Srpkinja jeste. Zapiši sada da je nephodna ekonomska i politička dominacija kod mrzitelja da bi nešto bilo rasistička diskriminacija. Dežulovićev vic ne znam ali, uzevši predistoriju i sadašnji trenutak, to maksimum što može da bude je seljačizam.Igrala sam se sa dovoljno Roma, hvala na pitanju.
Link to comment
Не, главни контрааргумент је да је он лицемер. То му поручник, ја и још многи малтене у глас говоримо, али главни контрааргумент против нас је да смо... не знам, помози ми - који је главни контрааргумент?
Eno ti, Pras, objašnjenje u postu iznad. Šta god da je rekao Dežulović to može da bude pljuckanje preko ograde koliko i naše u odnosu na Bugare.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...