Jump to content
IGNORED

andjelinin izbor


pacey defender

Recommended Posts

kontra pitanje: a ako ga ne vakcinišeš može da umre od bolesti za koje postoji vakcina? vakcinom se pomaže, neželjena dejstva se ne mogu predvideti... pa po toj logici niko ne bi primao penicilin jer postoji šansa da su svi umru od alergijske reakcije...
To moze je neka verovatnoca. Jel visa ili niza od 87%?To su sve, ako i ovo Andjino, preventivne intervencije sa odredjenom sansom da nesto podje naopako, a sa ciljem da sprece bolest koja nastupa sa nekim procentom verovatnoce. Po cemu je u tom smislu vakcinacija drugacija od ovoga sto je Angelina uradila?
Link to comment
  • Replies 327
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    43

  • zoki

    31

  • gagorder

    25

  • Аврам Гојић

    20

Top Posters In This Topic

Posted Images

To moze je neka verovatnoca. Jel visa ili niza od 87%?To su sve, ako i ovo Andjino, preventivne intervencije sa odredjenom sansom da nesto podje naopako, a sa ciljem da sprece bolest koja nastupa sa nekim procentom verovatnoce. Po cemu je u tom smislu vakcinacija drugacija od ovoga sto je Angelina uradila?
vakcinacija i preventivna mastektomija su potpuno dve različite stvari...ne bih obrazlagao jer iskreno sam se umorio od pisanja... :smoris:
Link to comment
Davno je rizik opšte anestezije prešao u domen statističke greške, o tome ne treba uopšte raspravljati.
ma jasno, ali anesteziju je kao rizik uveo zoki u pricu :)nego, kad smo vec kod toga, sta ti mislis o (ovde uobicajenom) davanju opste anestezije deci kod zubara?
Link to comment

Mislim da smo već divanili o tome, za neke stvari da, za većinu ne. Mada to što rade u Nemačkoj više potpada pod deep sedation nego pod opću anesteziju.

Link to comment
kapiram da je medicinski bio lakši.
ne treba mnogo pameti za medicinu, samo da učiš k'o budala... za posle ti treba malo mozga... :) da povežeš sve to u celinu zvanu čovek... @aram i digpa i avionske nesreće su na nivou statističke greške (valjda, nemam podatak) pa jebiga ljudi ginu...
Link to comment
@aram i digpa i avionske nesreće su na nivou statističke greške (valjda, nemam podatak) pa jebiga ljudi ginu...
Ne kapiram. Sam si potegao priču oriziku uvođenja u opštu kao protivargument Anđinoj operaciji a verovatno svakodnevno prepisuješ ljudima lekove koji će pre dovesti do smrti nego opšta anestezija (zato i spomenuh anafilaksu).
Link to comment

Sise su ionako visak ima toliko drugih tipova raka gde se zna i u vecem procentu slucajeva da je izazvano gentskim mutacijam pa se ne odstranjuju organi iako se bez njih moze ziveti. Navedenih 87% su samo zastrasivanje pacijenta.

Link to comment
kontra pitanje: a ako ga ne vakcinišeš može da umre od bolesti za koje postoji vakcina? vakcinom se pomaže, neželjena dejstva se ne mogu predvideti... pa po toj logici niko ne bi primao penicilin jer postoji šansa da su svi umru od alergijske reakcije...
Koji je ovo obrt. Sad ispada da se vecina ucesnika u ovoj diskusiji protivi preventivnim merama u medecini, a ti ih eto branis.
Link to comment
Ne kapiram. Sam si potegao priču oriziku uvođenja u opštu kao protivargument Anđinoj operaciji a verovatno svakodnevno prepisuješ ljudima lekove koji će pre dovesti do smrti nego opšta anestezija (zato i spomenuh anafilaksu).
aj još ovo:da, rizik postoji, tu se slažemo, i kod lekova i kod opšte, ali u kom procentu, u to nisam zalazio... moja poenta je bila da postoji, ništa više od toga...
Link to comment
Koji je ovo obrt. Sad ispada da se vecina ucesnika u ovoj diskusiji protivi preventivnim merama u medecini, a ti ih eto branis.
Prestanite vise da odsecanje nogu secerasima zovete preventivom gangrene. Da je Tito na vreme to uradio sad bi mu spremali slet za 121 rodjendan.
Link to comment
Prestanite vise da odsecanje nogu secerasima zovete preventivom gangrene. Da je Tito na vreme to uradio sad bi mu spremali slet za 121 rodjendan.
I primali u ložu ugledne goste iz Hrvatske i Slovenije tom prilikom...
Link to comment
Prestanite vise da odsecanje nogu secerasima zovete preventivom gangrene. Da je Tito na vreme to uradio sad bi mu spremali slet za 121 rodjendan.
A можда би и из те одсечене ноге израстао Франц Фердинанд.
Link to comment
aj još ovo:da, rizik postoji, tu se slažemo, i kod lekova i kod opšte, ali u kom procentu, u to nisam zalazio... moja poenta je bila da postoji, ništa više od toga...
Ma ok, izvini, ja jako volim te medicinske statistike, plus mi je vaganje rizik-korist-trošak raznorodnih što standardnih što potpuno bizarnih terapija veliki deo posla pa volim da ćaskam na 'vake teme.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...