Jump to content
IGNORED

andjelinin izbor


pacey defender

Recommended Posts

Jos ako posle mozes da ugradis bolja i veca jaja :)
Ne znam da li bas moze da se bira velicina ali postoje silikonski implanti i za to :D
Link to comment
  • Replies 327
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    43

  • zoki

    31

  • gagorder

    25

  • Аврам Гојић

    20

Top Posters In This Topic

Posted Images

рецимо имаш 90% вероватноћу, шта би урадио?
a šta bi ti uradio, ozbiljno? čekao i uzdao se da si u deset posto?
Link to comment
dosta ljudi je prokomentarisalo to sto je Ivy rekla. ne kosta ovo sto je Andja uradila milion dolara.
Realno, cena toga što je uradila je sa sve testom ispod 2% te cifre u normalnom svetu, excluding US gde cena možda dobaci do $30-40K. Plus osiguranja to pokrivaju od 80 do 100% (opet je US izuzetak, al je i tamo veći broj onih koji to pokrivaju). Naravno, uslov je da se test oceni kao potreban. Pozitivna porodična anamneza na rak dojke il jajnika il samo pripadnost etničkoj grupi Aškenazija je sasvim dovoljna za zeleno svetlo za test. Ako je test pozitivan, mastektomija i rekonstrukcija su uvek plaćene.Ne rade osiguranja to zato što su dobra, nego zato što im je jeftinije da iskeširaju ovu proceduru nego lečenje karcinoma koje je najčešće bar 5 puta skuplje.
Link to comment
Ne rade osiguranja to zato što su dobra, nego zato što im je jeftinije da iskeširaju ovu proceduru nego lečenje karcinoma koje je najčešće bar 5 puta skuplje.
osećam da će u americi da počnu da traže da uradiš ovaj test pre nego što pristanu da te osiguraju
Link to comment

Ne verujem, jer bi bili tuženi na keca. Te underwritten polise ne smeju da uzimaju u obzir genetske predispozicije za neko oboljenje u obzir, zabranjeno zakonima. Većina ima samo waiting period od obično 10 meseci, da bi izbegli mogućnost da neka osoba reši da se osigura tek nakon što joj je dijagnostikovana neka bolest čije je lečenje skupo il nakon što je zatrudnela il iz bilo kog drugog razloga gde je skupa medicinska nega potrebna odmah i gde je naravno jeftinije plaćati premiju osiguranja nego iskeširati tretman iz svog džepa.

Link to comment
osećam da će u americi da počnu da traže da uradiš ovaj test pre nego što pristanu da te osiguraju
to je uvek centralno pitanje svih reformi zdravstva u usa. kad sam bio osiguran u nonprofit organizaciji imao sam i prihvatljivo osiguranje za stomatoloske usluga kad sam bio kod for profit organizacije dental je bio besmislen, a za svaku znacajniju bolest si imao sta i kako pokrivaju ko mora sta da odobri od procedura. ulazak na osiguranje nekom ko dolazi iz malog biznisa je prakticno neizvodljivo koliko je skupo da se oni osiguraju od tvojih bolesti koje imas. sve sto ti se desi izvan "normalnih" tokova bolesti nepredvidjenih planom koji uplacujes ogulice ti kozu.
Link to comment
Ne verujem, jer bi bili tuženi na keca. Te underwritten polise ne smeju da uzimaju u obzir genetske predispozicije za neko oboljenje u obzir, zabranjeno zakonima. Većina ima samo waiting period od obično 10 meseci, da bi izbegli mogućnost da neka osoba reši da se osigura tek nakon što joj je dijagnostikovana neka bolest čije je lečenje skupo il nakon što je zatrudnela il iz bilo kog drugog razloga gde je skupa medicinska nega potrebna odmah i gde je naravno jeftinije plaćati premiju osiguranja nego iskeširati tretman iz svog džepa.
Nije bas skroz vezano za pricu, ali me zanima: sta se hipotetski desava ako npr neki Belgos nema osiguranje jer je recimo ziveo u UK, i onda se razboli (recimo kancer) i vrati u Belgiju. Npr on moze da trazi osiguranje, ali mu ga niko nece dati. Jel postoji neki nacin da dobije neko osiguranje ili mora sam da finansira lecenje pa koliko mu uspe?
Link to comment

Loš je primer Belgija, tzv. obavezno zdravstveno osiguranje kao i većina dopunskih zdravstvenih osiguranja nisu underwritten, tako da bi svakako imao obavezno osiguranje koje pokriva sve "normalne" troškove (honorari svih lekara koji imaju potpisan ugovor sa zdravstvenim osiguranjem, hospitalizacije koje nisu u privatnoj sobi i svakojake terapije) a dopunsko osiguranje bi mu pokrilo ostatak troškova nakon intervencije obaveznog osiguranja. Meni su i osnovno i dopunsko osiguranje stigli poštom na kućnu adresunakon što sam im dostavio ravno nula medicinskih dokumenata.

Link to comment
Ne verujem, jer bi bili tuženi na keca. Te underwritten polise ne smeju da uzimaju u obzir genetske predispozicije za neko oboljenje u obzir, zabranjeno zakonima. Većina ima samo waiting period od obično 10 meseci, da bi izbegli mogućnost da neka osoba reši da se osigura tek nakon što joj je dijagnostikovana neka bolest čije je lečenje skupo il nakon što je zatrudnela il iz bilo kog drugog razloga gde je skupa medicinska nega potrebna odmah i gde je naravno jeftinije plaćati premiju osiguranja nego iskeširati tretman iz svog džepa.
mene zanima odnos sa konceptom tog pre-existing condition. mislim, teorijski postoji mogućnost da se veoma visok stepen verovatnoće da se čovek razboli kvalifikuje kao condition po sebi. ako je test dostupan, razuman i pazljiv čovek bi mu se podvrgnuo. teret neznanja pripisuje se osiguraniku i eto nas na klizavom terenu. mogu da zamislim argumentaciju koja bi u nekoliko koraka dovela do obaveze testiranja ...ako uzmeš da a pre-existing condition is anything for which symptoms were present and a prudent person would have sought treatment, dovoljno je da popričamo o pojmu simptoma. condition nije bolest, nego stanje, ako dobro razumem.mislim, odvratno mi je sve to, ali nije mi nezamislivo da se krene tim putem. ima ko to da gura ...
Link to comment

Razumem potpuno tvoju konstrukciju, nisu osiguranja ni slatka ni humana, ipak je to biznis a oni su tu zbog profita. Međutim, regulatorna tela za zdravstvena osiguranja su svugde vrlo, vrlo zajebana i jasno ograničavaju mogućnosti odbijanja osiguranja. Ipak, underwritten polise moraju da budu deo sistema, jer bi u suprotnom premije bile ludački visoke i retko ko bi mogao da priušti osiguranje plus bi ljudi osiguranje uzimali samo kad im je ono zaista neophodno.Da banalizujem malo, zamisli situaciju u kojoj osiguranje vozila možeš da uzmeš bez tehničkog pregleda il nakon što se slupaš. Cenim da bi premija koju bi u tom slučaju plaćala bila skoro ravna ceni koju bi iz svog džepa platila za štetu. Plus što koncept premije više ne bi ni postojao, jer bi osiguranja prestala da donose profit i samim tim bi se ugasila. I da, zdravstveno osiguranje koje na 100$ uplaćenih premija ina profit od 3$ se smatra ultra uspešnim.

Link to comment

^^^Zanimljivo, zar nisi cak ni onaj formular morao da popunis gde kazes od cega si bolovao? Ja sam mislila da ako tu stavis neku tezu bolest oni mogu da te odbiju, a ako ne stavis a imao si je onda to iskoriste da ti poniste osiguranje.

Edited by Evi_
Link to comment
^^^Zanimljivo, zar nisi cak ni onaj formular morao da popunis gde kazes od cega si bolovao? Ja sam mislila da ako tu stavis neku tezu bolest oni mogu da te odbiju, a ako ne stavis a imao si je onda to iskoriste da ti poniste osiguranje.
ovo je verovatno tacno za zivotno osiguranje, ne i za zdravstveno.
Link to comment
Razumem potpuno tvoju konstrukciju, nisu osiguranja ni slatka ni humana, ipak je to biznis a oni su tu zbog profita. Međutim, regulatorna tela za zdravstvena osiguranja su svugde vrlo, vrlo zajebana i jasno ograničavaju mogućnosti odbijanja osiguranja. Ipak, underwritten polise moraju da budu deo sistema, jer bi u suprotnom premije bile ludački visoke i retko ko bi mogao da priušti osiguranje plus bi ljudi osiguranje uzimali samo kad im je ono zaista neophodno.Da banalizujem malo, zamisli situaciju u kojoj osiguranje vozila možeš da uzmeš bez tehničkog pregleda il nakon što se slupaš. Cenim da bi premija koju bi u tom slučaju plaćala bila skoro ravna ceni koju bi iz svog džepa platila za štetu. Plus što koncept premije više ne bi ni postojao, jer bi osiguranja prestala da donose profit i samim tim bi se ugasila.I da, zdravstveno osiguranje koje na 100$ uplaćenih premija ina profit od 3$ se smatra ultra uspešnim.
da, razumem. mozda autoosiguranje nije baš najsrećniji primer, tu je izvršena potpuna socijalizacija rizika, pri čemu se pod rizikom misli na rizik odgovornosti. mislim, tu teško da neko nije pokriven ...nije ni važno.a pazi sad ovo. šta sa onim osiguranjem života svojih zaposlenih, koje u americi jeste dozvoljeno, gde je korisnik poslodavac. tu bi info o genetskoj predispoziciji za kancer bio više nego dobrodošao :)i uopšte, šta sa životnim osiguranjem ...
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...