Jump to content
IGNORED

andjelinin izbor


pacey defender

Recommended Posts

  • Replies 327
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    43

  • zoki

    31

  • gagorder

    25

  • Аврам Гојић

    20

Top Posters In This Topic

Posted Images

ma naravno ja podržavam prevenciju,nemojte me pogrešno shvatiti,ali da ponovimo gde u Srbiji može da se uradi taj skrining?i jel sa istom tačnošću kao Andjin?

Link to comment
ma naravno ja podržavam prevenciju,nemojte me pogrešno shvatiti,ali da ponovimo gde u Srbiji može da se uradi taj skrining?i jel sa istom tačnošću kao Andjin?
e vidiš ajvi, sad si postavila pitanje koje ne bi postavila, da ova žena nije rekla da je uradila to što je uradila.sad, u zavisnosti od porodične istorije i stepena frke koju osećaš iz bilo kog razloga (ako je osećaš) možeš dalje da kopaš za odgovorima.malo li je? Edited by gagorder
Link to comment
ma naravno ja podržavam prevenciju,nemojte me pogrešno shvatiti,ali da ponovimo gde u Srbiji može da se uradi taj skrining?i jel sa istom tačnošću kao Andjin?
svaki genetski skrining je tacan, ili imas mutaciju ili je nemas. procedura je razgovor sa onkologom, dakle anamneza plus skrining.kod nas, skrining BRCA 1 i BRCA 2 kosta u laboratoriji Konzilijum u Beogradu 51.579 i 67.052 dinara na sekvenciranje se ceka 10-15 dana.inace mogu vam reci da je u nasoj zemlji ovaj gest A. Dzoli generisao ogromno interesovanje za BRCA skrining. to znaci da one zene koje se odluce na skrining i utvrde da imaju mutirani gen sada znaju da imaju pet puta vecu sansu za rak dojke od generalne populacije. ukoliko se ne odluce na mastektomiju, te zene sada znaju da treba da vrse cesce samopreglede, da cesce idu na mamograf itd...spasla je mnogo zivota ovim sto je uradila. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
opet se vraćamo...i šta da radi sada neka žena u npr 70% sveta sa saznanjem da su njene šanse 87% da i sama dobije rak ako su njene baka i majka imale rak dojke a u njenom selu ne postoji ni mamograf a ne nešto drugo..da sedne i da plače?ne nego da se samopregleda i ide na ultrazvukove..ako postoje u blizini...preskaču se koraci mogućnosti malo sa ovim modernim metodama dostupnim samo odabranima..
zivot nije fera u tih 70% (malo mi nategnut ovaj procenat) dela sveta gde zene nemaju pristup mamografiji i skriningu, vecina zena verovatno nece ni doziveti 50+ godina da bi rak imao vremena da se razvije...i sta cemo sad?
Link to comment

izeš svet u kom je potrebno da Andjelina Žoli odseče sise da bi se podigla svest o raku dojke :isuse: tačno znam zašto ne pratim vesti i aktuelnosti..samo ponekad zaboravim..

Link to comment
izeš svet u kom je potrebno da Andjelina Žoli odseče sise da bi se podigla svest o raku dojke :isuse:
e jebi ga ako je to sve sto si zakljucila iz ove price
Link to comment
a ne,i meni je odjeknulo to sve o čemu smo pričali i o genetskom skriningu i o mogućnostima i sve to..ok...ali o svetu i dalje isto mislim gde su medijski uticaji takvi da Andjelina ima veći uticaj od nauke,medicine i zdravog razuma..
pa ko ce da skrene paznju na nesto novo ako ne mediji? metoda je medicinski apsolutno utemeljena i u skladu sa zdravim razumom, a Andja je popularna pa je to zato odjeknulo. ne vredi, izmice mi da ovde negde postoji problem
Link to comment
izeš svet u kom je potrebno da Andjelina Žoli odseče sise da bi se podigla svest o raku dojke :isuse:tačno znam zašto ne pratim vesti i aktuelnosti..samo ponekad zaboravim..
Potpuno si u pravu ako ne pratis vesti, a ne bih se slozio u vezi Andje - prvo, ona (kao sto znas) nije to uradila da bi podigla bilo ciju svest, nego verovatno spasla/produzila svoj zivot; drugo, mediji izvestavaju o bukvalno svakoj gluposti koju ona i ostali A-list selebriti rade, pa zar je cudno da je ovo na svim naslovnim stranicama. Nije to bas do Andje.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...