Jump to content
IGNORED

andjelinin izbor


pacey defender

Recommended Posts

Ma ok, izvini, ja jako volim te medicinske statistike, plus mi je vaganje rizik-korist-trošak raznorodnih što standardnih što potpuno bizarnih terapija veliki deo posla pa volim da ćaskam na 'vake teme.
Ja slabo baratam sa brojevima :-) Al eto, veceras sam saznao da je preventivna mastektomija standardna procedura širom Evrope.. :DBy TapaTalk
Link to comment
  • Replies 327
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    43

  • zoki

    31

  • gagorder

    25

  • Аврам Гојић

    20

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ja slabo baratam sa brojevima :-) Al eto, veceras sam saznao da je preventivna mastektomija standardna procedura širom Evrope.. :DBy TapaTalk
Za one sa BRCA 1 i 2 je raspoloživa i pokrivena uz knjižicu™. Druga je priča što je sam test solidno skup a na knjižicu ga možeš uraditi samo uz nezgodnu porodičnu anamnezu il ako si Aškenazi. Edited by dig_chohano
Link to comment
Za one sa BRCA 1 i 2 je raspoloživa i pokrivena uz knjižicu™. Druga je priča što je sam test solidno skup a na knjižicu ga možeš uraditi samo uz nezgodnu porodičnu anamnezu il ako si Aškenazi.
Zato sto je bez nezgodne porodicne anamneze verovatnoca dovoljno mala da posedujes mutaciju da se masovno testiranje za drustvo ne isplati. Nije ovo jedini primer za to, ne znam koliko bi trenutno bio realistican tj. finansijski odrziv drugaciji pristup.
Link to comment

Sad, svako je svog tela gospodar, ako je ona mislila da se tako spasava, onda je, valjda, uradila korisnu stvar. Ali šta ako, zbog genetskih predispozicija, dobije tumor na nekom drugom organu, ispada da je ovo uzalud?

Link to comment

jbt stvar se razvija daljePosle hrabre odluke da odstrani obe dojke jer je saznala da ima 87 posto šanse da oboli od raka dojki, Anđelina Džoli (37) planira da ukloni i jajnike pre nego što napuni 40 godina. Kad završi sa ovim postupkom, glumica više neće moći da ima biološku decu. Uvek joj ostaje mogućnost usvajanja...322284_andjelina-foto-ap_f.jpg?ver=1368641613

Planira da ukloni i jajnike u naredne 3 godine, jer postoji rizik od 50% da bi mogla da oboli od raka jajnika: Više neće moći da ima biološku decu

Za ovu operaciju odlučila se jer postoji još i rizik od 50% da bi mogla da oboli od raka jajnika.

Link to comment
jbt stvar se razvija daljePosle hrabre odluke da odstrani obe dojke jer je saznala da ima 87 posto šanse da oboli od raka dojki, Anđelina Džoli (37) planira da ukloni i jajnike pre nego što napuni 40 godina. Kad završi sa ovim postupkom, glumica više neće moći da ima biološku decu. Uvek joj ostaje mogućnost usvajanja...Planira da ukloni i jajnike u naredne 3 godine, jer postoji rizik od 50% da bi mogla da oboli od raka jajnika: Više neće moći da ima biološku decu

Za ovu operaciju odlučila se jer postoji još i rizik od 50% da bi mogla da oboli od raka jajnika.

To je ustvari izjavila jos u prvom intervjuu.
Link to comment

da vam neko kaze 'gledao sam bliskog srodnika kako se muci u terminalnoj fazi raka i odlucio da se, ako me zadesi ista sudbina, samoubijem' da li biste bili skloni da lakse prihvatite to neko preventivno uklanjanje organa pod rizikom? vi koji ste protiv andjelininog postupka na ovom topiku.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...