Jump to content
IGNORED

andjelinin izbor


pacey defender

Recommended Posts

+1za sve sto ivy pise ovde. my thoughts exactly.
jel mozes da definises sta ti tacno smeta? ako je problem sto je Andja ovo popularizovala a ne neko ko vam je kulturno prihvatljiviji, onda do kurca bas.
Link to comment
  • Replies 327
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    43

  • zoki

    31

  • gagorder

    25

  • Аврам Гојић

    20

Top Posters In This Topic

Posted Images

@ vasama apsolutno nista mi ne smeta. nema nista da dodam sem onog sto je ivy rekla - cini mi se da je realan znacaj ovoga potpuno dwarfed cinjenicom o opsegu ljudi koji moze imati korist od ove vesti.a meni je to prvenstveno obeshrabrujuce jer me podseca da zivim u uzasno nepravednom svetu, pa je tek onda ohrabrujuce jer znas da ce makar neko imati koristi.

Edited by DarkAttraktor
Link to comment
pa meni je malo muka od pozivanja na tu "širu populaciju" koja je, recimo, prebedna da da soma evra za test ako postoji opterećenje (što kaže slow), ali nije prebedna da vozi polovne krševe koji koštaju taman toliko, sa decama koja lete po zadnjoj klupi levo-desno, generišući rizik veći nego što je bilo koja genetika mogla da im smesti.šta znači šira populacija u tom kontekstu, ta u odnosu na koju sam ja koja ću da dam tih soma evra (ako se ispostavi da može) ne znam ti kako ekscentrična i puna para?u tom smislu, ne da je džoli otvorila vrata, nego je razbila zidove. svaka teta dovoljno pismena da pročita blic ženu sada može da oseti leptira u želucu, ako zna da su joj mama i sestra obolele od istog tog kancera ...ne znam zaista odakle tolika negativnost. šta bi bilo da je jedna nacionalna heroina recitatorskih sklonosti uradila isto? ne znam, samo pitam, ne mogu da dokučim odakle taj pljuv.
tvoj način razmišljanja ja apsolutno ispravan, svako sa bar malo zdravstvene kulture bi dao novac da sebi pomogne umesto na kola i sl...ali, ako živiš u srbiji, videćeš oko sebe ljude koji nemaju pola zuba u vilici a druga polovina je ko zna kakva... raspitaj se u okolini ko ide redovno na sistematske preglede... to je ta šira populacija™ koja je u srbiji, nažalost, u većini... a za sistematski pregled u domu zdravlja ti ne treba novac (treba malo nerava ali to je druga priča :D )ja se svaki dan susrećem sa bolesnim ljudima, vrlo dobro mi je poznat odnos naših ljudi prema svom telu... naravno, ima izuzetaka..
Link to comment
... potpuno dwarfed cinjenicom o opsegu ljudi koji moze imati korist od ove vesti.
To su, verovatno, skoro sve zene pod rizikom u Srbiji. Ako je tebi to bez znacaja, onda nista.
Link to comment
ma apsolutno nista mi ne smeta. nema nista da dodam sem onog sto je ivy rekla - cini mi se da je realan znacaj ovoga potpuno dwarfed cinjenicom o opseg ljudi koji moze imati korist od ove vesti.a meni je to prvenstveno obeshrabrujuce jer me podseca da zivim u uzasno nepravednom svetu, pa je tek onda ohrabrujuce jer znas da ce makar neko imati koristi.
Pa što reče gagorder - i samo to podsećanje nešto znači. Činjenica da postoji ta opcija i da ljudi za nju znaju znači da ć potojati veeći pritisak da ona postane dostupna većem broju žena.
Link to comment
Činjenica da postoji ta opcija i da ljudi za nju znaju znači da ć potojati veeći pritisak da ona postane dostupna većem broju žena.
Ako pričamo o Srbiji, ne verujem. Jer da je tako, onda ne bi izostao pritisak da se ne pomera granica aflatoksina u mleku na 0.5.
Link to comment
@ vasama apsolutno nista mi ne smeta. nema nista da dodam sem onog sto je ivy rekla - cini mi se da je realan znacaj ovoga potpuno dwarfed cinjenicom o opsegu ljudi koji moze imati korist od ove vesti.a meni je to prvenstveno obeshrabrujuce jer me podseca da zivim u uzasno nepravednom svetu, pa je tek onda ohrabrujuce jer znas da ce makar neko imati koristi.
ljudi ajmo opet, pricamo o jednokratnoj medicinskoj proceduri. dao sam vam cenu, svako od nas moze da skupi pare i proveri taj ili neki drugi genetski marker i koriguje svoje ponasanje ukoliko utvrdi povecan rizik. to je relativno nova tehnologija pa je koristimo mi koji spadamo u gornju trecinu liste najbogatijih zemalja sveta. popularizacija vodi do pada cene, a pad cene do vece dostupnosti i u siromasnijim zemljama.
Link to comment
pa forumasi odavde daju te pare na kratak put po Japanu. o kom luksuzu pricamo?
potpis.
pa je koristimo mi koji spadamo u gornju trecinu liste najbogatijih zemalja sveta
potpis.
Link to comment
To su, verovatno, skoro sve zene pod rizikom u Srbiji. Ako je tebi to bez znacaja, onda nista.
naravno da nije beznacajno. samo ja ovo ne vidim kao kvantni skok, vec prosto kao linearno-predvidiv napredak.zolijeva je carski postupila sto je obelodanila i podigla svest o tome, ali prosto ja ne mislim da nam treba samo takva vrsta napretka.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...