Jump to content
IGNORED

andjelinin izbor


pacey defender

Recommended Posts

"jbt" nisi pogledao vest koju sam linkovao iznad tvog proslog posta?
Nisam :blush: , čitao sam ranije ne postizavam, topik se brzo razvija.
Link to comment
  • Replies 327
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    43

  • zoki

    31

  • gagorder

    25

  • Аврам Гојић

    20

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dakle, da ponovim ovo sto sam kacio za ove koji preskacu linkove na engleskom: ogromna vecina zena nema takav rizik kao Andjelina Djoli, tako da se ovo sa njom na njih ne odnosi. Drugo, za one koje imaju tu vrstu rizika nije neuobicajeno da se odluce za preventivno odstranjivanje tih organa.

Edited by Indy
Link to comment
... 'gledao sam bliskog srodnika kako se muci u terminalnoj fazi raka i odlucio da se, ako me zadesi ista sudbina, samoubijem' ...
To otvara novi topik, eutanaziju. Oni koji su se istakli u borbi za pravo na eutanaziju, posebno ako su pritom i lekari, zigosani su otprilike kao nekakvi vampiri medju "pristojnim drustvom".
Link to comment
ja ću se svojih principa u lečenju držati, a kako medicina napreduje tako će svaki lekar prihvatati novine koje se budu uvodile kao standard, nema tu nikakvog ostupanja od istih... ;)
moram ovo da napisem iako je obican trol (vise rant):ja zbog svoje skorasnje dijagnoze trenutno bas i nemam najbolje misljenje o lekarima (cast izuzecima) a tvoje pisanje ovde me je samo uverilo da se ne tripujem. Jebem ti lekare (da ne kazem sistem) koji1) samo hoce da 'lece bolest' a za kvalitet zivota ih bas zabole!2) ne znaju kako da ti pomognu (jer se drze 'onog sto su naucili' - sto uglavnom znaci nisu procitali nijedan naucni rad od tada), ali su zato uvek spremni da ti odmognu kad im ti, nakon iscitanog svakog ikad objavljenog rada o tvojoj bolesti (a imas PhD iz molekularne genetike, pa nije bas da nemas pojma o cemu pricas), dodjes sa idejom sta moze da ti pomogne jer - oni 'nisu culi za to'!Da se vratim na Andju, na kraju krajeva, nece bre zena da strepi od svake mamografije/biopsije itd. do kraja zivota i da sebe i svoju porodicu provlaci kroz to (ili bar hoce da strepi 82% manje). Da li tebi kao lekaru sintagma kvalitet zivota ista znaci?
Sad, svako je svog tela gospodar, ako je ona mislila da se tako spasava, onda je, valjda, uradila korisnu stvar. Ali šta ako, zbog genetskih predispozicija, dobije tumor na nekom drugom organu, ispada da je ovo uzalud?
a ti bi mogao da procitas topik od pocetka. objasnjeno je vec da genetska predispozicija za rak dojke nije predispozicija za rak generalno. to sta sve drugo moze da je strefi, to vazi i za sve nas ostale. ona je poradila na za nju glavnom riziku. (izvini za agresivan ton, opasno me iznerviralo sve ovo od jutros).
Link to comment

јел ово значи да ће сад почети и сеча јаја на пању, ако имаш ген за рак тестиса?

Link to comment
Jel tebi neko specijalno zadovoljstvo da glumis shumskog coveka?
који ти је, најозбиљније питам.editрецимо имаш 90% вероватноћу, шта би урадио? Edited by 3opge
Link to comment

Pa sta znaci tvoj stupidni komentar o jajima na panju, "jel ce sad da ih seku"? Da li si toliko neinformisan, ili si prosto tupav?EDIT Te mangupske shatro macho fore su kul po selendrama Balkana, a i tamo mozes dobiti po nosu za takvo proseravanje.

Edited by Indy
Link to comment

zaboravio si da mu napises da je pitanje retoricko, da se ne trudi da odgovara :Plaku noc, indy, nadam se da mene nece probuditi komsijin auto u 6 :)

Edited by aram
Link to comment
јел ово значи да ће сад почети и сеча јаја на пању, ако имаш ген за рак тестиса?
Valjda imaju neki sto u bolnici, neće valjda na panju... možda ako poneseš svoj panj :D
Link to comment
EDIT Te mangupske shatro macho fore su kul po selendrama Balkana, a i tamo mozes dobiti po nosu za takvo proseravanje.
+100000000000000000000000
Link to comment
Valjda imaju neki sto u bolnici, neće valjda na panju... možda ako poneseš svoj panj :D
Jos ako posle mozes da ugradis bolja i veca jaja :)
Link to comment

Breast Cancer Gene: Why Most Women Can't Do What Angelina Jolie Did

The first issue is the test. The BRCA1 and BRCA2 tests, which may have saved Jolie's life, cost $3,000 to administer. Donna Faranda, helpline coordinator forShare Cancer Support, notes that there are four parts to the genetic test, but that many insurance companies only cover the first two. Paying for the last two parts is where things can get expensive.Under the Affordable Care Act, getting the full genetic test for breast cancer will soon become a lot less expensive, at least under some circumstances. Starting in August, insurance companies will have to cover the tests, without cost-sharing, if a health care provider determines that doing so is "appropriate" -- which is to say, if the women have had breast cancer, have a family history of breast cancer, or otherwise seem particularly high-risk. In other words, the final decision on whether or not to test will come down to a doctor, nurse or other health care provider.
Myriad Genetics, the company that produces the breast cancer tests, patented BRCA1 and BRCA2 in the late 1990s. According to critics, this effectively shut down scientific research on the two genes -- and gave the company a highly lucrative monopoly on testing. Currently, the Supreme Court is hearing arguments on the case; in June, it's set to determine whether or not a company can claim a patent on a gene that naturally occurs in every human body.But while the ACA and the Supreme Court are potentially working to lower the price of BRCA tests, a full genetic scan remains beyond the means of many women. Faranda notes, however, that there are ways of getting around the high cost of genetic tests. Universities, hospitals and government researchers regularly conduct clinical trials to study breast cancer or test new treatments -- and participants in these trials often receive genetic testing free of charge. To find a trial, Faranda advises looking at the National Cancer Institute'sclinical trials page, the National Institutes of Health's clinical trials page, orBreastCancerTrials.org, a website that works to connect women concerned about breast cancer with trials that can help them.
While some states require insurers to cover prophylactic mastectomies for high risk women, there is no federal law mandating that they do so. Some insurers -- like Aetna -- cover the surgery; others don't.
But even if everything works out -- if a woman is able to get genetically screened, and if she is able to get her insurance to pay for a prophylactic mastectomy -- many women don't receive the excellent reconstructive work that Jolie had. A big problem, says Faranda, is that many women aren't aware that they have a legal right to reconstruction: By law, any insurer who pays for a mastectomy must also cover reconstruction. Needless to say, insurers are often not eager to tell their customers that they have free access to an expensive procedure.
Link to comment

Bez zezanja, da prokomentarisem temu. Dobra tema, Andjin izbor. To je to, samo njen izbor. Svako od nas svesno ili nesvesno pravi dobre ili lose izbore u zivotu. Da li je po mom i vasem misljenju njen izbor dobar ili los uopste nije bitno, jer se ne radi o mom ili vasem telu, vec o Andjinom. Da li je ova odluka i izbor transparentna i da li treba da posluzi kao neka reklama za masektomiju? Mislim da ne teba. Da se slozim sa Ivy , Andja je jedna u milion koja je sebi ovo mogla da priusti, tako da super za nju. Kada svaka zena na planeti ili bar vecina bude u situaciji da moze da izabere ovu opciju onda mozemo da pricamo o slobodi izbora do tada mnoge zene o ovome mogu samo da sanjaju.U vezi one gospodje sa bloga musema or whatever, ta tek nema bas puno logike u svojim izjavama. Pogledala sam malo sta pise tamo i zakljucila da je uradila isto sto i Andja. Ukapirala je jednog dana da moze da joj se desi da rano umre i resila da uradi sve sto moze da preventuje ranu smrt. Ona je to uradila tako sto je pila prepisane lekove, drzala se propisane dijete i vezbala, a Andja je pribegla operaciji. Ne razumem zasto se musema tu nesto shokirava i obeznanjuje. Korila koza ovcu da joj se vidi dupe :)

Edited by Mala_ptica
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...