Jump to content
IGNORED

Hannibal (2013, NBC)


Lrd

Recommended Posts

  • Replies 643
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Lrd

    104

  • Arkadija

    86

  • Calavera

    59

  • *edited by mod

    52

Svakome ko je došao kod njega na večeru, servirao je TO.A zašto, nemam pojma, valjda zato što je ludak.Možda ima traumu iz detinjstva.

Link to comment

Zato što je uljudan prema gostima i servira im hranu koju i sam jede, a jede ljudsko meso. Vrlo jednostavno.Inače, zašto je serija u opasnosti? Troškovi su neverovatno visoki pa ne mogu da se pokriju? Šta je to odjednom postalo da serija mora biti gledana od 5+ miliona ljudi da bi uopšte bila emitovana, makar bila snimana u 3 sobe i lokalnoj šumici, sa 0 specijalnih efekata?

Link to comment
Inače, zašto je serija u opasnosti? Troškovi su neverovatno visoki pa ne mogu da se pokriju? Šta je to odjednom postalo da serija mora biti gledana od 5+ miliona ljudi da bi uopšte bila emitovana, makar bila snimana u 3 sobe i lokalnoj šumici, sa 0 specijalnih efekata?
Zasto su rejtinzi bitni? Kakvo ti je to pitanje sad, rejtinzi su sve i tako je oduvek bilo. Serija je cak i prilicno jeftina za produkciju ako je verovati Fulleru + kriticari je obozavaju, ali sta vredi kad je poslednju epizodu gledalo ukupno 2.7 miliona ljudi (1.1 u 18-49)...
Link to comment

Rejtinzi su bitni zbog...čega tačno? Neko je postavio magičnu granicu koja za bilo koju seriju bilo kog usmerenja kaže "mora imati 4 ili 5 miliona gledalaca, inače to ništa ne valja" ? Da se razumemo, jasno je meni da njima treba 5+ miliona da bi mogli da emituju reklame za dezodoranse i kurtone, ali zašto ja ne bih kritikovao tako nakaradan sistem. Sada najednom kvalitetna serija sasvim lako pravljiva sa niskim troškovima i više nego interesantnom idejom nije dovoljno dobra. Mogu je zameniti nekim rijalitijem ili retardiranom porodičnom dramom.

Link to comment

Pored reklama, rejtinzi su bitni jer odredjuju trendove na televiziji, pokazuju koliko je odredjena serija popularna u odnosu na druge serije istog ili slicnog zanra. Ni meni se ne svidja sto mi prosecni americki Joe diktira sta mogu da gledam, ali to je 1 neminovnost.

Link to comment
Kad smo već kod sedme epizode i filharmonije, ja sam konačno shvatio da ovu seriju volim zato što mnogo volim operu - slična je to vrsta teatralnosti i hiperstilizacije.To je odgovor onoj lubi što je nestala. <_<
eto zasto te volim. sad znam zasto mi se ne svidja ovaj hanibal, nije vagnerovska opera :Dvraticu mu se posto su amerikanci gotovi, ali sam vec sad sigurna da ce bata i vini biti mala deca za moje buduce hejtovanje.
Link to comment
eto zasto te volim. sad znam zasto mi se ne svidja ovaj hanibal, nije vagnerovska opera :D
Gezamtkunstverk nije opera. <_< (najbolji smajli ikad)
Link to comment

Samo da kažem da sam odgledala i osmu (7) epizodu. Postaje sve opskurnije.Nije mi jasno

da li je Hanibal predvideo da stvarno može da nastrada i da li je poslao Vila namerno kod majstora za violončela, da bi ga možda ovaj ubio i da li se iskreno iznenadio kad mu je Vil banuo živ u kuću?

Link to comment

Ne verujem da Hannibal zeli Willa mrtvog, u ovoj epizodi je istakao kako oseca da bi mu mogao biti prijatelj. Verovatno ga je poslao kod majstora zato sto je imao poverenja da moze da ga savlada. Kad se majstor pojavio kod njega, verovatno je pomislio da je usput sredio i Willa, otud i taj uzdah olaksanja kad ga je video na kraju epizode.

Link to comment

Uh, bas dobra bila ova! Moram reci da je ono kad

Vil prevuce gudalo preko glasnih zica bilo bas jezivo, a i uopste ceo setting. brrrr

Link to comment

dopada mi se način na koji se konstruiše i objašnjava hanibal. dobro to ide. skali tu čini 1 od stubova.jedno pitanje: da li psihopate (klasične iz udžbenika) imaju momenat kad sami sebe ubede u laž koju pričaju? detalj kada hanibal prepričava situaciju kako je majstor ubio onog nesrećnog pacijenta je zaista ubedljiv u smislu da se čini da ne laže već da je čvrsto uveren u to.mada kad to priča sa skali imao sam pomalo utisak i da je laže svesno ali i da ona svesno guta njegovu laž. odlična gluma!najslabije tačke serije su vilova faca kad razogvara sa forenzičarima šaljivdžijama i vilova devojka koja je otprilike takva kakva mu je faca u ovim situacijama.

Link to comment
jedno pitanje: da li psihopate (klasične iz udžbenika) imaju momenat kad sami sebe ubede u laž koju pričaju? detalj kada hanibal prepričava situaciju kako je majstor ubio onog nesrećnog pacijenta je zaista ubedljiv u smislu da se čini da ne laže već da je čvrsto uveren u to.
Kao pročitanik stotine knjiga i još više filmova i brojnih vikipedijskih i gugl linkova i smaranja razgovora sa bilo kim ko je prošao pored bilo kog fakulteta koji se dotiče tematike, mogu da ti odgovorim - ne.Nema šta da ubeđuju sebe, kao što reče i sam Hanibal, oni su savršeno svesni toga šta rade i nisu nimalo poremećeni.Dakle, ako lažu, lažu da bi nešto dobili, a ne da bi sebi u glavi racionalizovali neki postupak koji kao ne mogu da prihvate.Što bi rekao veliki Endru Veks, oni su jednostavno zli.Naravno, sad može da dođe neko ko je stručan i da kaže šta je istina. :)Ja sam rešio da kad se završi da uzmem da ih pogledam u cugu. Mnogo uživam.Nego sad, ovo nema direktne veze sa serijom, ali me zanima da li će se objasniti Hanibal i njegovi motivi uopšte u seriji. Kako je to urađeno kanonski (dakle, kako je Haris napisao), to bi bilo nemoguće sada, jer je njegov kanibalizam bio izazvan jedinstvenim događajima iz specifične epohe.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...