Jump to content
IGNORED

Hannibal (2013, NBC)


Lrd

Recommended Posts

http://www.knjizara....8-86-88335-24-9Jednom mi je u ruke došao Hanibal, u nekom Republika Srpska izdanju. To je bio najgori prevod koji sam u životu probala da čitam, 4 prevodioca, jedan prevodi na ekavskom, drugi na ijekavskom, treći imena transkribuje na srpski, četvrti ne zna engleski, strahota neviđena i sramota za onoga ko je probao da to izda. Edited by Arkadija
Link to comment
  • Replies 643
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Lrd

    104

  • Arkadija

    86

  • Calavera

    59

  • *edited by mod

    52

da li je neka harisova knjiga objavljena u srbiji?
Kad jaganjci utihnu jeste, a Crveni zmaj mislim da je u Hrvatskoj. U svakom slučaju u Hrvatskoj su obe te. Za Hannibal i Hannibal Rising ne znam.Što se tiče Vinizama™, sad sam se i ja zamislio. Dizanje totema mi nije misterija, postoje valjda neki zakoni fizike, konopci, nešto, ali šetkanje između država, a pogotovo pronalazak Vilove kuće jeste problematičan.Štaviše, toliko problematičan da mi deluje da Lekter i njom manipuliše. Videćemo za dve nedelje. Edited by Lrd
Link to comment

sto za dvije, nema sledece sedmice?i kojote, daj seriji sansu jos 2-3 epizode i ja sam se bio opasno smorio oko one skracene epizode.

Link to comment
da li je neka harisova knjiga objavljena u srbiji?
Ja sam dosta toga (mislim 5-6 romana) procitao u elektronskim izdanjima. Ocigledno su prevedeni. Medjutim, ako ih i ne nadjes ne propustas mnogo. Nisu losi, ali su ekranizacije bolje.Edit: setih se, onaj roman o Hanibalov detinjistvu i mladosti je izasao u nekoj od onih jeftinih edicija (mislim Novosti) koja se prodavala po kioscima. Edited by Aion
Link to comment
Što se tiče Vinizama™, sad sam se i ja zamislio. Dizanje totema mi nije misterija, postoje valjda neki zakoni fizike, konopci, nešto
Ma daj :D Ako imas neko objasnjenje kako je covek od 70+ godina za jednu noc i sam samcat iskopao onoliko vec pripremljenih leseva, napravio od njih totem i onda podigao tu grdosiju, rad™ sam ga cuti. Ili ako hoces jos primera, kako su u otkazanoj epizodi podigli onog andjela onoliko visoko? Mislis da violoncelo pravljeno od ljudi stvarno proizvodi onakve zvuke? Opet kazem ponavljam™ - ovo je bajka, u bajkama nema smisla insistirati na realnosti. Edited by Calavera
Link to comment
Ma daj :D Ako imas neko objasnjenje kako je covek od 70+ godina za jednu noc i sam samcat iskopao onoliko vec pripremljenih leseva, napravio od njih totem i onda podigao tu grdosiju, rad™ sam ga cuti. Ili ako hoces jos primera, kako su u otkazanoj epizodi podigli onog andjela onoliko visoko? Mislis da violoncelo pravljeno od ljudi stvarno proizvodi onakve zvuke? Opet kazem ponavljam™ - ovo je bajka, u bajkama nema smisla insistirati na realnosti.
Ma daj. O tome ni ne razmišljam da li je moguće ili nemoguće. Naravno da je nemoguće, ali ova devojaka nije ni skulptura iz noćne more, ni instrument ludog umetnika, već bolesna žena koja ima ugrađen GPS u bolesnom mozgu pa pronalazi Kuću čoveka koga nije čak ni videla?
Link to comment
sto za dvije, nema sledece sedmice?
Koliko sam razumeo u epizodi posle sledeće će progovoriti njen lik. Možda nisam dobro pročitao.
Ja sam dosta toga (mislim 5-6 romana) procitao u elektronskim izdanjima. Ocigledno su prevedeni. Medjutim, ako ih i ne nadjes ne propustas mnogo. Nisu losi, ali su ekranizacije bolje.Edit: setih se, onaj roman o Hanibalov detinjistvu i mladosti je izasao u nekoj od onih jeftinih edicija (mislim Novosti) koja se prodavala po kioscima.
Nešto si pomešao. Ima četiri romana sa Hanibalom, od koga su prva dva (Red Dragon i Silence of the Lambs) za mene dobri. Ova druga dva nisam čitao. Silence of the Lambs možda i jeste bolja ekranizacija, ali je meni roman Red Dragon bolji od obe ekranizacije.
Ma daj :D Ako imas neko objasnjenje kako je covek od 70+ godina za jednu noc i sam samcat iskopao onoliko vec pripremljenih leseva, napravio od njih totem i onda podigao tu grdosiju, rad™ sam ga cuti. Ili ako hoces jos primera, kako su u otkazanoj epizodi podigli onog andjela onoliko visoko? Mislis da violoncelo pravljeno od ljudi stvarno proizvodi onakve zvuke? Opet kazem ponavljam™ - ovo je bajka, u bajkama nema smisla insistirati na realnosti.
Ne sporim ja tvoju tezu, na kraju krajeva, već ističem da je njeno pronalaženje Vilove kuće i dolazak na dodatni pregled van radnog vremena pre pokazatelj nekog budućeg zapleta nego što su elementi bajke.
Link to comment
Ma daj. O tome ni ne razmišljam da li je moguće ili nemoguće. Naravno da je nemoguće, ali ova devojaka nije ni skulptura iz noćne more, ni instrument ludog umetnika, već bolesna žena koja ima ugrađen GPS u bolesnom mozgu pa pronalazi Kuću čoveka koga nije čak ni videla?
Poslednja epizoda je od svih do sada najvise zasla u horor, a Georgia je klasicno cudoviste ispod kreveta. Kako je cudoviste saznalo gde zive, doslo do njih i naslo im krevete je u sustini potpuno nebitno. Stavise, sama cinjenica da je ona u realnosti tesko mogla da predje toliki put bi gledaoce mogla da zavara, a njeno ponovno pojavljivanje tim vise sokira. Edited by Calavera
Link to comment
Nešto si pomešao. Ima četiri romana sa Hanibalom, od koga su prva dva (Red Dragon i Silence of the Lambs) za mene dobri. Ova druga dva nisam čitao. Silence of the Lambs možda i jeste bolja ekranizacija, ali je meni roman Red Dragon bolji od obe ekranizacije.
Nisam, mislio sam na sve romane koje sam procitao, ne samo na ove sa Hanibalom. Od ostalih mogu da se, ovako na brzinu, setim onog sa atentatom na americkog predsednika sa dirizablom napunjenim eksplozivom. Na "Filmu" sam bio kritikovan kad sam rekao da je film po tom romanu "vrh B produkcije", ne kapirajuci da se radi o kultnom ostavrenju (bar za neke forumase) iz sedamdesetih. Edited by Aion
Link to comment
Georgia je bolje izgledala dok je bila mrtva:
Uopšte je nisam prepoznao. Meni je inače atmosfera u Dead like me jezivija nego u Hannibalu.
Link to comment

Ko je sumnjao, posle ove epizode nema sumnje da su postavka i odnos likova drugačiji nego u romanima i da ne možemo da pretpostavimo šta će se desiti.Vrlo pozdravljam. Pozdravljam i još veći odlazak u mračnjaštvo i rastakanje uma.

Samo, da se možda nisu malo zaleteli? Ili se tako priprema rasplet: Vil je u bolnici, pre ili kasnije će neko od lekara da sazna da je imao halucinacije i da poveže njegovu upalu sa mogućim encefalitisom i verovatno će još jednom da mu snime glavu, plus mrtva devojka iz prošle epizode povrati sećanja i tako Vil i Džek dobiju dovoljno nagoveštaja da istraže Hanibala.Osim toga, video sam da je Fuller rekao da će finale sezone biti "absolutly SHOCKING", tako da sad ne znam da li će Lekter da se izvuče i da nastavi da ih sve svira i u drugoj sezoni ili će druga sezona da ima sasvim drugačiju postavku.

Link to comment

Jos je odlicna epizoda. Pitanje kako ce oni ovo da razviju s obzirom na to da ce biti i druge sezone, da li ce i kada Hanibala da uhvate i smeste u zatvor, pa da li ce da bezi, da li ce da uvode Klaris i kada...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...