Jump to content
IGNORED

Hannibal (2013, NBC)


Lrd

Recommended Posts

  • Replies 643
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Lrd

    104

  • Arkadija

    86

  • Calavera

    59

  • *edited by mod

    52

uf, sad ste me pokolebali.htela da odustanem posle onog pilota. i pored zivog morfeusa, bilo mi mnjah.dijalozi isprazni i nategnuti do bola, objasnjenja svakog poteza, touch serija momenti sa razjasnjavanjem.ne znam zasto je to radio, kad vec ide sa zlocinima do koske i ne stedi gledaoca, onda bi trebalo i dijalozi da su britki, nikako artardirani.
Same here. Moram priznati da mi nije jasno cime je vecina toliko odusevljena. Ono, ne kazem da je ultra lose i da ne vredi gledati ali meni stvarno nije nista posebno. Hannibal je najinteresantniji, ostali likovi su mi totalno bezveze. Will mi deluje kao da ce sad sad da se rasplace, a i smara me taj njegov nerealni dar sa kojim se prebacuje u ulogu ubice. Fishburne me podsetio da sam zbog njega konacno prestao da trosim vreme na CSI Las Vegas, a i ostali likovi su klise do kliseja.Gledacu i dalje sa nadom da ce ih Hannibal sve pojesti.
Link to comment

Meni je serija cista desetka, ali to nista ne znaci jer Vini kaze da se ja oko svega ushitim. Medjutim, ovo je fantazija.Sto se mene tice, samo treba uzeti nesto sto je brutal, zaviti u scientific mode, pa jos sa ovom estetikom i super srecna ja. :D(naravno da je dzodi bila upadljiva :D )

Link to comment

luba, mauci. Ja sam oduševljen količinom nasilja i kreativnošću i brutalnošću zločina, što su stvari uz koje je najnormalnije da likovi odlepe ili da budu gurnutu u ekstreme ponašanja ili mentalne egzistencije, kako i treba da bude u Hanibal mitosu. Osim toga, serija je ultra stilizovana i vizuelno upicanjena, što su stvari za koje me inače baš briga, ali ovde su jako funkcionalne, što mi je veliko osveženje i što mi se mnogo sviđa, da neko koristi stil za ono čemu i inače služi. Jeste, dijalozi su neinspirativni, često na granici teatralnosti i nema one šarmirajuće inteligencije koja osvaja, ali nema veze jer funkcioniše na drugom planu.

Link to comment

odgledala obe - meni ovde sve forma (naklon za formu), nista sustina. cak se pitam kako su uspeli da onako iberkreativan zlocin iz druge epizode razvodne i ucine neutralnim do dosadnim.

Link to comment

serija je supermada sad kada sam pročitao topik, muči me pitanje koliko je povezano sa filmom tj filmovimathe silence of the lamb 1991Hannibal 2001red dragon 2002Hannibal rising 2007ja sam odgledao samo ovaj "prvi" iz 91veove ostale jok.jel preporuka da se pogledaju sva četri pa tek onda serija ili ... šta?

Link to comment

Mislim da ne moras da gledas ni jedan, niti da citas knjige, da bi pratio seriju bez problema. Sta vise mozda bi i bolje bilo gledati je potpuno neupucen u prethodne interpretacije i inkarnacije.Mada bih bi ti ja preporucio Manhunter najbolji film vezan za ovu celu pricu :P

Edited by Sludge Factory
Link to comment
odgledala obe - meni ovde sve forma (naklon za formu), nista sustina. cak se pitam kako su uspeli da onako iberkreativan zlocin iz druge epizode razvodne i ucine neutralnim do dosadnim.
+1ni u drugoj nema morfeusovog torzoa. uz sve moje obozavanje nerdova, grejem postaje smoran, azijatkinja nepodnosljiva, kao i cela csi ekipa, ko neven da gledam. hej, ako telo stoji ovako, onda to sigurno znaci da je onako. ma.i nastavlja se tradicija da genijalac mora da bude nekakav sociopata u najmanju ruku, pa jebemu, ne mogu svi da budu haus. da ne govorim o totalnom iskljucivanju logike u zakljucivanju, sve se zasniva na slucajnom povezivanju slucajno naidjenih podataka u slucajnim vremenskim okolnostima sa slucajnim sagovornicima i slucajnim susretima. i ovo sa 'novinarkom' je bzvz.one dve davnasnje epizode csi las vegasa koje je rezirao tarantino i dalje ostaju zakon za ovakve price, uz svu iberkreativnost zlocina u ove dve epizode.i sto mi najteze pada, zalim u ime tomasa herisa, a nisam preterani ljubitelj njegovih pisanija.
Link to comment

Ako izuzmemo primedbe subjektivne prirode tipa dal’ se neko skin’o il’ ne ( :) ), malo je bez veze traziti odgovore i razotkrivanje misterija posle dve epizode. Ovo nije CSI ili serija slicnog tipa, gde preskocih 10 epizoda i nastavis dalje da gledas bez da si nesto propustio. Ovde je cela sezona prakticno jedna epizoda, pa je za zakljucke ‘’ima smisla/nema nikakve logike’’ potrebno odgledati do kraja. Ovde su prvom planu Graham i Hannibal, njihov odnos koji ce se produbljivati, a ne ovi ludaci koji unaokolo ubijaju.I ova serija ide na nacionalnoj americkoj mrezi, gde je rejting u prvom planu. Naravno da mora da se neke stvari pojednostavljuju da se ne bi izgubio prosecni gledalac. Tu je napravljen kompromis, dok s druge strane u vizuelizaciji autori imaju svu slobodu i koriste je maksimalno.

Link to comment
serija je supermada sad kada sam pročitao topik, muči me pitanje koliko je povezano sa filmom tj filmovimathe silence of the lamb 1991Hannibal 2001red dragon 2002Hannibal rising 2007ja sam odgledao samo ovaj "prvi" iz 91veove ostale jok.jel preporuka da se pogledaju sva četri pa tek onda serija ili ... šta?
Po redu u tom univerzumu ti idu Red Dragon/Manhunter, Silence of the lambs, Hannibal, Hannibal Rising.Hannibal Rising je đubre, ostalo je odlično do podnošljivo. Manhunter je najgori, ali tamo je gospodar univerzuma Brian Cox Hanibal i videćeš drugačije tumačenje Doktora Lektera, bez teatralnosti, bez patosa, ali sa nagovešćenom genijalnošću i brutalnošću.Hopkinsov Lekter je odličan, ali se meni Koksov više sviđa. A i mnogo više volim Koksa nego Hopkinsa. Edited by Lrd
Link to comment
ali tamo je gospodar univerzuma Brian Cox Hanibal i videćeš drugačije tumačenje Doktora Lektera, bez teatralnosti, bez patosa, ali sa nagovešćenom genijalnošću i brutalnošću....ali se meni Koksov više sviđa. A i mnogo više volim Koksa nego Hopkinsa.
Slazem se.
Manhunter je najgori
Ne slazem se. A moram da priznam da mi i nije jasno kako ti ovo drugo proizilazi iz ovog prvog :DManhunter je super, ima nekih scena koje su mamojebacke npr.

ono kad Joan Allen mazi tigra, ili kad Grejam ide u posetu Hanibalu, a zatim i kako juri niz one stepenice/rampe/sta su vec

Glumci svi pokidali. Tom Noonan je jeziv. Sta ces vise?

Link to comment
Slazem se.Ne slazem se.A moram da priznam da mi i nije jasno kako ti ovo drugo proizilazi iz ovog prvog :DManhunter je super, ima nekih scena koje su mamojebackenpr.

ono kad Joan Allen mazi tigra, ili kad Grejam ide u posetu Hanibalu, a zatim i kako juri niz one stepenice/rampe/sta su vec

Glumci svi pokidali. Tom Noonan je jeziv. Sta ces vise?

E, nisam se lepo izrazio, bolji je Manhunter od Hannibala i Hannibal Risinga. A za ovo - ne znam, nekako mi je previše veštački i glavni glumac mi se nekako muči. Noonan je vrh, slažem se, ali mi se više sviđa Ralph. Red Dragon mi je nekako više legao, nekako mi je spontaniji.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...