Jump to content
IGNORED

Hannibal (2013, NBC)


Lrd

Recommended Posts

Svidela mi se sesta epizoda. Nekako najkonciznija do sad, ako tako mogu reci, a bojim se da je to tako zato sto je Grejem bio najnezastupljeniji u njoj. Nazalost, mislim da je najpromaseniji lik, a steta. Jednostavno, za moj ukus previse je pogubljen, smeten, drhtav, povucen, smotan, ne znam kako da nazovem. Nisam citao knjige, ali stekao sam utisak da bi njega iskustvo sa Hanibalom trebalo da sjebe ili poremeti, a on je ovde vec debelo sjeban u startu, posle Hanibala on moze pravac u neku instituciju zatvorenog tipa.
Pa otprilike i jeste tako, s tim što je na kraju završio kako je i rekao pre nego što su ga reaktivirali u Red Dragon. No, u knjigama uopšte nije ovako krhak i nemoćan, i u pravu ste vi svi što govorite da je promašen lik.
Link to comment
  • Replies 643
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Lrd

    104

  • Arkadija

    86

  • Calavera

    59

  • *edited by mod

    52

Opet ti s knjigama :D Ko da ljudi nemaju pravo da promene nesto u karakterizaciji likova. Ja knjige nisam citao (ni sa filmovima ne stojim najbolje, samo Jaganjce i Red Dragona :blush: ) ali meni je Will Graham najbolji i najzanimljiviji lik u seriji.

Link to comment
Opet ti s knjigama :D Ko da ljudi nemaju pravo da promene nesto u karakterizaciji likova. Ja knjige nisam citao (ni sa filmovima ne stojim najbolje, samo Jaganjce i Red Dragona :blush: ) ali meni je Will Graham najbolji i najzanimljiviji lik u seriji.
Ma, samo sam odgovarao Sladžu koji je napisao da ne zna kako je u knjigama, pa mu kažem.
Link to comment

Ne, nemam ja nista protiv promena u odnosu na knjige, cak naprotiv, film je nezavisna umetnost i ako crpi inspiraciju iz knjizevnog dela to ne znaci da treba slepo da ga se drzi, cak bih rekao da su neke promene neophodne i pozeljne. Ovde se, medjutim, radi o tome da bi meni bilo zanimljivije da je Grejem kul, strejt lik, fizicki jak i agilan, sa odredjenom sposobnoscu koja ga izdvaja od drugih profajlera i koja ga cini mozda malo povucenim u sebe, potencijalno fragilnim™ ili tako nesto, u sustini flawed but strong karakter, koji ce teske muke svoga posla podnositi ipak stoicki, dok se ne susretne sa najhladnijim zlom koje je sreo do tad. Ogradio sam se rekavsi da nisam citao knjige, jer se mozda ljudi samo drze literarnog predloska, pa nije do njih. Ali ok je ako hoce nesto da urade sa likom sto misle da je zanimljivo, da probaju nesto, da bude interesantno. Mozda nas ovde na kraju ceka neki obrt u kom ce Grejema susret sa (pravim) Hanibalom ojacati, a ne poljuljati do temelja. Cisto sumnjam da nas to ceka, tako da mislim da bi bilo zanimljivije da je dugaciji, ali dobro, to sam samo ja. A i gledam redovno i gledacu, ova epizoda je bila odlicna, tako da samo malo trtljam.

Link to comment

Samo ti trtljaj. :)Kao što rekoh, osnove Vila su tu, ali je iterpretacija malo problematična. Oba prethodna Vila su mi bila funkcionalna: obavljala su svoj posao a nisu se nametala. Idealna sporedna uloga.Prethodni Vilovi:3418_5.jpgimage10sc9.png

Link to comment

Odlična je ova 6. epizoda. Naričito mi se dopao fini detalj, kada Hanibal kaže dr Čiltonu da bi ga voleo na večeri ( što je parafraza njegove zadnje rečenice u filmu Silence of the lambs) :lolol:Inače, niko da prokomentariše bolesnu potrebu da Krofford šalje u najopasnije leglo, studentkinje FBI akademije. Nisam čitala ni jednu knjigu, pa ne znam da li je to njegovo uobičajeno ponašanje ili je Fuler dodao kao zanimljiv detalj.

Link to comment

Bila je gomila aluzija na Jaganjce, lazni Ripper se doimao kao neuspela Hopkinsova kopija. :D Nego, Fuller tvituje:

.@AnnaChlumsky on #HANNIBAL is named Miriam Regina Lass. George Lass' sister on #DEADLIKEME was Redgy Lass. Redgy is short for Regina.
Aww, ta mala (i njeni nesposobni roditelji) jeste bila najslabiji deo serije, ali bila je fino dete. :( I George bi trebalo da se pojavi u desetoj epizodi, koliko cujem. Edited by Calavera
Link to comment

Volela bih da se ovo nastavi i sledeće sezone. Malopre sam pročitala na TV.com, da postoji mogućnost da se serija prebaci sa NBC-ja na Netflix. Takođe, pišu i da je tendencija u blagom padu gledanosti od samog početka.Inače, u sedmoj epizodi bilo je mnogo "kuvanja", čak malo previše i za moj ukus. Izgleda da je odbor filharmonije došao na večeru.

Link to comment

Kad smo već kod sedme epizode i filharmonije, ja sam konačno shvatio da ovu seriju volim zato što mnogo volim operu - slična je to vrsta teatralnosti i hiperstilizacije.To je odgovor onoj lubi što je nestala. <_<

Link to comment

imam pitanje koje se ne tiče niti jedne epizode pojedinačnono, ipak ću isto staviti u spoiler

da li hannibal , u obroke koje poslužuje gostima, stavlja ''sastojke ljudskog porekla''?to mi je naj creepy deo svake epizode

Link to comment
imam pitanje koje se ne tiče niti jedne epizode pojedinačnono, ipak ću isto staviti u spoiler

da li hannibal , u obroke koje poslužuje gostima, stavlja ''sastojke ljudskog porekla''?to mi je naj creepy deo svake epizode

Da.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...