Jump to content
IGNORED

Kakav ste vozač?


nesha taxista

Recommended Posts

NA TESTU AGRESIVNOSTI OSTVARILI STE101 BODOVARATNA ZONA PONAŠANJA Ratničkog ste raspoloženja. Vi mislite da je cesta bojno polje. Nije važno tko preživi, jer vi ćete ionako jednom stradati u prometu. Savjetujem Vam da se prevozite javnim prijevoznim sredstvima: vlakom, autobusom ili tramvajem i to po mogućnosti na zadnjim sjedalima, jer vi ste opasni i kao suvozač. Ne promijenite li brzo svoje ponašanje i shvatite da se upravo vi pogrešno ponašate u prometu mogli biste završiti na groblju s natpisom na spomeniku «Ovdje počiva vozač koji je mislio da je uvijek u pravu».
Mislim da su ga malo preterali. No, stoji da sam prilično nervozan i agresivan u saobraćaju.
Link to comment
NA TESTU AGRESIVNOSTI OSTVARILI STE21BODOVA
Ovaj test je bezveze... Malo subjektivnosti:Vozim evo skoro pa 4 godine, češće nego ozbiljna većina ortaka i kolega. Nisam vozio pre nego što sam dobio dozvolu, ali sam uvek sedeo napred i gledao šta ćale radi, zanimalo me. Bicikl nikad nisam vozio trotoarom, uvek kolovozom (i u malom vojvođanskom mestu i na Novom Beogradu), pa sam i kao klinac stekao dovoljan nivo intuicije za saobraćaj, kao i pregled, predikciju i tako te munje.U auto-školu sam išao zimi, vozio prvo Yugo (10 časova), pa onda Peugeot 206 HDI (30), 80% termina po snegu i ledu, baš mi bilo drago. :) (osim što sam morao da dolazim 15 minuta ranije na jutarnje časove da bi grejač u dizelu odradio svoje... <_< ) U auto-školi mi je bilo lepo, instruktor faca, baš sam uživao u svemu tome.Očešao sam samo jednom staru 128-icu, isparkiravao sam iz dvorišta sa uskom kapijom, na blagoj uzbrdici, u rikverc, bilo hladno, dao malo jači čok, otišao auto kojih 20-30 cm više nego što sam hteo -_- :blush: i tako to... Astru nisam ogrebao nijednom, sa parkiranjima i manevrima generalno nemam problema.Brzam kada mislim da imam uslove za to (npr. na praznom ravnom putu kada nema nikoga), komentarišem tuđu vožnju dok vozim, s vremena na vreme glasno psujem ostale oočesnike u saobraćajoo, suvozači mi nikad nisu prigovarali (a otelo se nekoliko "baš si siguran u vožnji, ne kao onaj tvoj <ubaci ortakovo ime ovde>"), nisam napravio nijedan udes, policija me nije zaustavljala, itd.Najbliže udesu što sam ikad bio su 3 situacije:Prva, u 128-ici, kada sam vozio iz pravca Carine pored novog Mercatora, a neki idiot sa RU tablama naglo zakočio u najlevljoj traci i mrtav 'ladan izašao da maše nekome na stanici ispred tržnog. Ja bio na 60, usred razgovora, planirao kuda ću kad pređem most (objašnjavao mi suvozač gde je neka ulica na Zvezdari), kočnice u starim domaćim kolima nisu nešto, cimnuo jako udesno uz sekund gledanja preko ramena i jedva promašio sivonju. Stao sam da se izduvam, vidim on gleda kao idiot, čeka mladu mamu s detetom, jbg, iskuliram, idem dalje.Druga, vozim 128-icu kroz Inđiju ka NS-u, u suprotnom smeru neka ogromna svadba (kolona k'o za benzin), vidim sa desne strane 100 metara ispred grupu deda i baba kako gledaju preko i smeju se, vozim 50 (max dozvoljena tamo, stari auto...), i taman kad je trebalo da prođem pored njih jedan od deda ne gledajući (sedeo je već na biciklu i pričao s ostalima) se gurne i krene na put, ali se nešto sjebe i cimne ka sredini, pravo meni pod kola (bio je i malo cvrcnut, video to kasnije). Nabod kočnica (onako iscepkano, kako nas je Mirko Alvirović učio), škripe kola, gledam iza da me neko ne "pokupi", stanem jedva pola metra pred čičom koji je već jednom nogom pao sa bicikla, stoji nakrivljen i gleda me onako sa 70 godina istinskog ništavila u glupoj average Joe sremačkoj faci, u paketu sa kariranim šeširom. Smotao na ćupriju pored, izašli ćale i ja čisto onako reda radi, on nešto čovek maše, podigao se, gura bicikl nazad ka klupici, nikom ništa jasno...Treća, u Astri, krenem ja, palim svetla, a nisam stavio radio. Naravno, krenem da ga udenem, stanem na semaforu dok to radim, vadim i USB, krenem sa semafora, nešto radio nije lepo rek'o click, cimnem napolje, ubacim ponovo, prođem drugi semafor (puni bre blokovi semafora), ugurao konačno radio, dignem opet glavu, a jebote crni Audi što je stajao ispred mene na ovim semaforima stao s desne strane u ulici u kojoj postoji jedna i po traka, ja već prebacivao u treću, cimnem levo, točkovi skroz uz ivičnjak i prođem, više sreće nego pameti. Da je otvorio leva vrata (desna jeste, i jedna i druga), svašta bi bilo. Ovoga se baš stidim, samo sam nastavio dalje, a zdrm'o sam se bio k'o devojčica, eee. :mellow::isuse: Najzanimljivije vozačko iskustvo mi je malo glupo, vozio sam prikolicu nakačenu na 128-icu kroz par kapija unazad jer sam jedini na salašu (došla gradska deca na 1. maj pa iznose neke cigle) znao kako to "tunelisanje" funkcioniše (doduše samo u teoriji :D), yeah.Lepa tema, izvin'te što sam preterao s brojem karaktera. Edited by Oxymoron
Link to comment
Bad driver? Blame your genes

No need to curse that bad driver weaving in and out of the lane in front of you -- he cannot help it, U.S. researchers reported on Wednesday.They found that people with a particular gene variant performed more than 20 percent worse on a driving test than people with a different DNA sequence.The study may explain why there are so many bad drivers out there -- about 30 percent of Americans have the variant, the team at the University of California Irvine found."These people make more errors from the get-go, and they forget more of what they learned after time away," Dr. Steven Cramer, who led the study published in the journal Cerebral Cortex, said in a statement.Cramer and his team tested 29 people -- 22 without the gene variant and seven who had it -- asking them to drive 15 laps on a simulator and then repeat the task a week later.To their surprise, they found that those with the mutant gene did worse, consistently.The gene controls a protein called brain-derived neurotrophic factor, which affects memory.The team was not really looking for insights into driving but chose the driving test because it uses common skills."I'd be curious to know the genetics of people who get into car crashes," Cramer said. "I wonder if the accident rate is higher for drivers with the variant."

Link to comment
  • 2 weeks later...
NA TESTU AGRESIVNOSTI OSTVARILI STE18BODOVAZONA AGRESIVNOG PONAŠANJAU prometu ste ponekad janje, a ponekad tigar. Nemojte vašu frustraciju rješavati napadanjem nedužnih sudionika u prometu. Budite hrabri i kada niste zaštićeni vašim limenim miljenikom i riješite probleme tamo gdje nastaju, sa suradnicima na poslu ili s obitelji. [\quote]Inace vozim veoma loshe, jer ne znam. A ipak se mangupiram... i smatram sebe super likom, jer se tako i nauci voznja...
Link to comment
  • 1 year later...

NA TESTU AGRESIVNOSTI OSTVARILI STE27BODOVAZONA AGRESIVNOG PONAŠANJAU prometu ste ponekad janje, a ponekad tigar. Nemojte vašu frustraciju rješavati napadanjem nedužnih sudionika u prometu. Budite hrabri i kada niste zaštiæeni vašim limenim miljenikom i riješite probleme tamo gdje nastaju, sa suradnicima na poslu ili s obitelji.

Vozim agresivno ali ne praivm prekrsaje.

Link to comment

NA TESTU AGRESIVNOSTI OSTVARILI STE 5 BODOVA ZONA PRIHVATLJIVO AGRESIVNOG PONA�ANJA Imate taman toliko agresivnosti u vo�nji koliko je potrebno za normalno uklapanje u prometne tokove. Nastojte se i dalje tako pona�ati i ne dozvolite da vam neki oblici pona�anja koji su do sad bili rijetki postanu navika.tiho psujem i diskretno pokazujem srednji prst ili od šake do lakta.

Link to comment

Poshao sinoc u 19:00 iz Orlanda - Florida, preko Georgia, Tennessee, Kentucky, Ohio, Michigen, stigao u Toronto nocas u 23:00, Ontario, ukupno 2350 kilometara za 28 sati, bez sekunde dremke, ali sa ruchkom i razgledanjem KFC "muzeja" :D u Corbin, KY, i chekanjem od pola sata da prodje provala oblaka od koje nije moglo da se vidi nishta. Korishceno 5-6 velikih kafa i 2 red bulla od dopinga. To je za sada rekord, ishao sam pre toga za Severnu Karolinu i povratak 2100 kilometara bez spavanja, ali nisam dovrshio 2600 kilometara dugu relaciju, morao sam da otkuntam 5 sati.Dakle uz malo priprema i dobar odmor pre puta mislim da je 3000 km bez odmora sasvim moguce, onako laganica, za amatere. Kada sam vecheras izashao iz auta malo sam imao problema sa orijentacijom. :blink:

Link to comment

Samo napred, šta je 3000 km verujem da možeš i 5000 km. Šta je smisao, voziti dok ne ne pogineš?Neki dan mi matori pokazuje betonsku ćupriju u selu u koju je njegov kolega udario kad je zaspao za volanom. Vraćao se sa Jadrana, zakuntao 15 km od kuće. On i žena ostali živi, oboje slomili obe noge.

Link to comment
Samo napred, šta je 3000 km verujem da možeš i 5000 km. Šta je smisao, voziti dok ne ne pogineš?Neki dan mi matori pokazuje betonsku ćupriju u selu u koju je njegov kolega udario kad je zaspao za volanom. Vraćao se sa Jadrana, zakuntao 15 km od kuće. On i žena ostali živi, oboje slomili obe noge.
Један другар је у такву ударио... двапут. Био цирка оба пута.
Link to comment

26+2 godine vozačkog iskustva. Te 2 vozila bez vozačke, svakodnevno, 'ladno ablendovala muriji, u znak pozdrava, kad se mimoiđemo. Mlado - ludo.Imala samo jedan manji udes, ne svojom krivicom.Najduža vožnja u cugu oko 350 km.

Link to comment
:lol: Pa nema nikakve poente ..... poshto ne mogu da podignem 100 kila iz bencha, tachnije nemam pojma da li je to uopshte malo ili mnogo, ne mogu da uradim 50 sklekova ili trbushbnjaka eto ...... moram i ja nekako da se hvalim :lol: ...Jednostavno neki test izdrzljivosti. Potpuno bezveze, ali ti je drago kada odradish. Bezbednost je uvek na prvom mestu. Da sam ijednog trenutka osetio znake umora koji bi mogao da utiche na sposobnost "upravljanja motornim vozilom" zaustavio bih se i odspavao. Ipak, par poslednjih sati nisam chak ni menjao trake, pratio sam vozilo ispred sebe na bezbednoj udaljenosti :D .Jel ima neko ko je preshao 2350 kilometara u cugu ...... nema niko, jel' tako ..... eto vidish, ja sam znachi tata!
Samo napred, šta je 3000 km verujem da možeš i 5000 km. Šta je smisao, voziti dok ne ne pogineš?Neki dan mi matori pokazuje betonsku ćupriju u selu u koju je njegov kolega udario kad je zaspao za volanom. Vraćao se sa Jadrana, zakuntao 15 km od kuće. On i žena ostali živi, oboje slomili obe noge.
Link to comment
Potpuno te razumem, najbolje voziš kad ne spavaš 28 sati. Ja na primer ne sedam za volan dok ne drmnem 3 piva, onda sam pravi.
Kazem opet, veoma individualno, za mene je preskochiti noc sasvim normalno, stotine sam preskochio, za nekoga je tragedija. Ti likovi obichno ne mogu da zaspu bez pidzame. :D Edited by sickness
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...