Jump to content
IGNORED

Kakav ste vozač?


nesha taxista

Recommended Posts

58 minutes ago, radisa said:

Uopste nije nenormalno pitanje koliko izgleda.

 

Sa logičke strane, više mi veže za tudju vožnju nego vlastitu.

Link to comment
9 minutes ago, Ayatollah said:

 Moja žena (koja ima dozvolu, ali se ne može reći da je vozač) ima manir da mi u vožnji stalno ciči da ćemo se sa nekim sudariti, što mene dovodi do ludila, jer u trenutku pomislim da ona vidi neku saobraćajnu situaciju koju ja nisam video - a ne vidi je nikad, niti dobro procenjuje situacije, tj. vidi ono što vidim i ja, ali sa 3 sekunde zakašnjenja. Par puta sam hteo da je izbacim iz automobila na sred ulice ili puta zbog toga, pa nek ide prevozom. Volan još nije pokušala da mi otme, za to bih je izbacio momentalno iz auta, i nju i bilo koga drugog.

Moja radi isto to, uspeo sam da je eliminiešm iz glave i da uglavnom ne obraćam pažnju na nagle reakcioje koje deolaze od nje...

Link to comment
1 hour ago, Ayatollah said:

 Moja žena (koja ima dozvolu, ali se ne može reći da je vozač) ima manir da mi u vožnji stalno ciči da ćemo se sa nekim sudariti, što mene dovodi do ludila, jer u trenutku pomislim da ona vidi neku saobraćajnu situaciju koju ja nisam video - a ne vidi je nikad, niti dobro procenjuje situacije, tj. vidi ono što vidim i ja, ali sa 3 sekunde zakašnjenja. Par puta sam hteo da je izbacim iz automobila na sred ulice ili puta zbog toga, pa nek ide prevozom. Volan još nije pokušala da mi otme, za to bih je izbacio momentalno iz auta, i nju i bilo koga drugog.

Mislim da to svakog vozača nervira. 😁 Moja je baš dobar vozač ali kada je suvozač imam osećaj da u životu nije sela u automobil. 

 

Inače juče shvatih da koliko god si dobar vozač možeš se slupati i to svojom krivicom, klasika nepregledno... 15 godina vozim, nabio sam kilometara i kilometara juče mi se prvi put desilo da se umalo sudarim sa nekim. Parking prodavnice, sa desne strane posadili neko cveće koje zaklanja čitavu desnu stranu, sa leve parkirali svoja kombi vozila, trika nema da izviriš i vidiš ide li ko, izađem napamet, još sam izvirio prednjim krajem čisto da ne vidi, da uspori ako ide odozgo, izlazim devojka sa džipom pravo na mene. Krivica je samo moja normalno ali da se desilo nešto prvo bih ušao u kuću vlasnika radnje i prebio njega. Postoji li neki zakon u Srbiji za ljude koji svojim "ulepšavanjem" čovekove okoline pored puta ugrožavaju nas vozače? 

Link to comment

IMG_0795.thumb.jpeg.e52a2ca3d88b26949a50ec08ab0b0775.jpeg

 

:dry:
 

Edit: u principu imam samo da kažem samo da je ovo bullshit i da nešto nije u redu sa testom ali mislim da mi se onda to računa kao dodatni bod :mad:

Edited by Patty Lee
  • +1 2
  • Haha 3
Link to comment
6 hours ago, Ayatollah said:

 Moja žena (koja ima dozvolu, ali se ne može reći da je vozač) ima manir da mi u vožnji stalno ciči da ćemo se sa nekim sudariti, što mene dovodi do ludila, jer u trenutku pomislim da ona vidi neku saobraćajnu situaciju koju ja nisam video - a ne vidi je nikad, niti dobro procenjuje situacije, tj. vidi ono što vidim i ja, ali sa 3 sekunde zakašnjenja. Par puta sam hteo da je izbacim iz automobila na sred ulice ili puta zbog toga, pa nek ide prevozom. Volan još nije pokušala da mi otme, za to bih je izbacio momentalno iz auta, i nju i bilo koga drugog.

Uf, sve isto. Ima dozvolu, ali ne vozi i stalno predviđa sudar iako se za 20 godina nijednom nismo sudarili. Nakon što sam odlepio nekoliko puta počela je da se kontroliše (ako nije baš baš opasno :D) i onda se hvata za onaj držač iznad prozora, stenje i iskolači oči. Jednom je počela i da panično vrišti - AAAAAAA Hevisaaajde, aaaaa, šta radiš, aaaa i krenula da se baca pozadi na decu, pa je pojas vratio nazad :lolol: ! A ja stojim u svojoj traci sa upaljenim levim migavcem i čekam da prođe automobil koji ide svojom trakom u suprotnom smeru pravo ali je malo krivudav put pa je valjda ishalucinirala da ide direktno u nas. 

 

Inače vozim ultra konzervativno, ne zanimaju me ni automobili ni vožnja i gledam na automobil kao na alat. Uvek vozio dosadne i za datu životnu fazu praktične automobile poštujući sve propise. Ne mogu da zamislim šta bi bilo da se ložim. 

  • Haha 1
Link to comment

Moj muž često viče PAZI! kad idemo glavnim putem a neko pokušava da se uključi sa sporednog ili iz bloka. Normalno, automobil malo izviri i vozač zastane da mi prođemo, ali to ovog ne sprečava da me iseče krikom. Srećom, 90% vremena drnda mobilni i ni ne gleda okolo, ali u tih 10% kad glumi korisnog suvozača lepo odlepim od njega.

  • Haha 7
Link to comment
26 minutes ago, Valkyrie said:

Moj muž često viče PAZI! kad idemo glavnim putem a neko pokušava da se uključi sa sporednog ili iz bloka. Normalno, automobil malo izviri i vozač zastane da mi prođemo, ali to ovog ne sprečava da me iseče krikom. Srećom, 90% vremena drnda mobilni i ni ne gleda okolo, ali u tih 10% kad glumi korisnog suvozača lepo odlepim od njega.

Definitvno je tvoj muž moja žena :fantom: ...

  • Haha 2
Link to comment
13 minutes ago, radisa said:

Definitvno je tvoj muž moja žena :fantom: ...

Hm :rolleyes: (pozurio sam, nisam video 'je')

 

Mene je sa tim 'pazi' jednom skvo spasila sudara, OK bilo bi to bezazleno cukanje, ali to se pamti, pa mi sad uvek na moje, 'dokle vise, zeno?¿, ide, 'a jel se secas kako sam te spasila :mad:?¿'

Edited by Lancia
  • Haha 2
  • Tužno 1
Link to comment
7 hours ago, Haklberi said:

Mislim da to svakog vozača nervira. 😁 Moja je baš dobar vozač ali kada je suvozač imam osećaj da u životu nije sela u automobil. 

 

Inače juče shvatih da koliko god si dobar vozač možeš se slupati i to svojom krivicom, klasika nepregledno... 15 godina vozim, nabio sam kilometara i kilometara juče mi se prvi put desilo da se umalo sudarim sa nekim. Parking prodavnice, sa desne strane posadili neko cveće koje zaklanja čitavu desnu stranu, sa leve parkirali svoja kombi vozila, trika nema da izviriš i vidiš ide li ko, izađem napamet, još sam izvirio prednjim krajem čisto da ne vidi, da uspori ako ide odozgo, izlazim devojka sa džipom pravo na mene. Krivica je samo moja normalno ali da se desilo nešto prvo bih ušao u kuću vlasnika radnje i prebio njega. Postoji li neki zakon u Srbiji za ljude koji svojim "ulepšavanjem" čovekove okoline pored puta ugrožavaju nas vozače? 

ZoBS:

2. Uključivanje vozila u saobraćaj

 

Član 33

 

Kada se vozač uključuje u saobraćaj iz dvorišta, garaže ili druge površine, u uslovima nedovoljne preglednosti ili vidljivosti, dužan je da bezbedno uključenje izvede uz pomoć lica koje se nalazi na pogodnom mestu van vozila i koje mu daje odgovarajuće znakove.

Link to comment

za ove agresivne, kojih ima na forumu, probajte pa si ubacite neku klasičnu muziku u cd/usb

vrlo pomaže, a i ugođaj je priličan

 

batalite metalike, sepulture i ostala sranja

garantujem smanjenje agresivnosti za min 30%

Edited by kud u maglu Simoviću
  • +1 1
  • -1 2
Link to comment
7 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

za ove agresivne, kojih ima na forumu, probajte pa si ubacite neku klasičnu muziku u cd/usb

vrlo pomaže, a i ugođaj je priličan

 

batalite metalike, sepulture i ostala sranja

garantujem smanjenje agresivnosti za min 30%

Ja sam do skoro tj. ceo zivot vozio krseve od automobila, navikao sam da vozim sa tihom muzikom, jer sam morao da osluskujem kad ce nesto da mi pandrkne na autu :D malo sale, ali evo ozbiljno, ne volim glasnu i drcnu muziku u kolima, to jedino mesto ustvari gde mi je muzika skroz nevazna, volim da sam koncentrisan u voznji, vozim dosta brzo ali sigurno.

Link to comment
4 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

probajte pa si ubacite neku klasičnu muziku u cd/usb

vrlo pomaže, a i ugođaj je priličan

 

garantujem smanjenje agresivnosti za min 30%

 

screaming-yelling.gif

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...