Jump to content
IGNORED

Kakav ste vozač?


nesha taxista

Recommended Posts

4 minutes ago, Lancia said:

jer sam morao da osluskujem kad ce nesto da mi pandrkne na autu :D malo sale,

mene mečka izlečila od te bolesti osluškivanja

:nobles:

  • Haha 2
Link to comment
4 hours ago, Tale said:

ZoBS:

2. Uključivanje vozila u saobraćaj

 

Član 33

 

Kada se vozač uključuje u saobraćaj iz dvorišta, garaže ili druge površine, u uslovima nedovoljne preglednosti ili vidljivosti, dužan je da bezbedno uključenje izvede uz pomoć lica koje se nalazi na pogodnom mestu van vozila i koje mu daje odgovarajuće znakove.

Pa da vodim nekog sa sobom uvek jedino 😁

  • Haha 1
Link to comment
2 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

mene mečka izlečila od te bolesti osluškivanja

:nobles:

Koji si ti meckar :D

Nas je prijatelj 80-tih imao Tojotu Korolu, nula kvarova, nula problema, lep auto bio, ali zeleo mecku i samo mecku. Kupio novu i zalomilo se, kako inace moze kod bilo koje marke, grbav primerak, ne zna se koliko puta je bio u servisu, zivot mu ogadila mecka. Tako smo i mi prosli sa Audijem 80, krv mi popio, sve sam na njemu promenio, skvo htela da me ostavi, kad sam krenuo u Spaniju dali smo ga u Pozarevac taksisti uz spremnu farbu british blue za Jaguara, jos uvek se kotrlja :mad:

  • Wub 1
Link to comment

svakog meseca imam obavezu da pređem 2-3 lekcije u mentoru, aplikaciji za bezbednu vožnju

 

prvo sam bio ljut, prešao sam preko milion km bez ijednog udesa, međutim nisam bio u pravu

 

ovde se vozi jako loše, vozila su parkirana oko skoro svakog pešačkog prelaza, zaklanjaju pregled kod skoro svih uključenja iz bočnih ulica, svako podsećanje na bezbedno ponašanje je dragoceno

 

naročito što imam kratak fitilj

 

 

  • +1 3
Link to comment
7 hours ago, Haklberi said:

Pa da vodim nekog sa sobom uvek jedino 😁

Tja... Vidiš da je stručnjacima koji pišu zakone jednostavnije da ovako regulišu to pitanje.

  • +1 1
Link to comment
9 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

za ove agresivne, kojih ima na forumu, probajte pa si ubacite neku klasičnu muziku u cd/usb

vrlo pomaže, a i ugođaj je priličan

 

batalite metalike, sepulture i ostala sranja

garantujem smanjenje agresivnosti za min 30%

Kad odvrnem Karmina buranu u kolima, pretvorim se u GTA Vice city

Link to comment

Ja sam pokušao to sa klasikom, slušao sam RTS u vožnji ka poslu, ujutru ide srpski na srpskom prvo pa onda emisija gde tematski puštaju pet komada, da li tehnika, da li kompozitor, nešto je u fokusu. Nije pomagalo, mislim muzika je super, ali ne pomaže kad stalno srećeš budale.

 

Pomoglo bi da imam rotaciju i ovlašćenje da izdajem kazne. Pisao bih 100 dnevno i to sve po zakonu, ubili bi me za manje od mesec dana, ali kakvih mesec dana bi to bilo!

 

 

Šta vas najviše nervira u saobraćaju, kod drugih, kontam da kada to vi(mi) radite uvek postoji dobar izgovor.

 

Ja se ježim:

- ne poštovanje prava prvenstva, posebno u kružnom toku i pri "pružanje puta sa prvenstvom prolaza" situacijama, ova druga me trigeruje jako, par puta za malo da me ubiju, i uvek te gledaju ko budalu što ispizdiš što ti se neko samo što nije zabio u bok. Tri puta na putu gde na toj grani gde se uključuješ pravo ima i STOP...

 

- vožnja levom trakom.... put između PA i BG ima puno ovih, ograničenje je, novim putem, od Pa do prvog semafora 80, posle 60 do mosta. Voziti 55 levom trakom uporedo sa kamionom uopšte nije cool. Mada ima situacija gde voze u ograničenju, ali i dalje nervira. Na auto putu ne, jer sam ja u desnoj najčešće, ali me tu posebno nervira kada nije gužva kada neko vozi pola sata levom, vidim ga u staklu, i stigne me, i uleti ispred mene na bukvalno 5m i onda uspori malo... dođe mi da se pokidam, i onda ja "pobegnem" i opet isto, onda ili stanem negde na kafu da oni nađu drugu žrtvu ili vozim 150 desetak minuta samo da ih ne gledam.

 

- vožnja zaustavnom trakom, tj. obilaženje zaustavnom trakom. Ovo ima svuda ali na tom putu najčešće, a ta traka je uža. I jako često se dešava u gužvi da te obilaze sa obe strane, ne pretiču, obilaze, ili kad se krene sa semafora iz zaustavne a ti iz leve pored kamiona i vraćaš se u desnu kad odjednom još jedan auto iskače iz zaustavne u tu, lovely

 

- blejanje u telefon, tačno vidiš krivudanja na putu, vožnju u obe trake i ne kretanje sa semafora jer ljudi bleje u telefon, to je u rangu vožnje u alkoholisanom stanju.

 

- Generalna sporost, posebno u kretanju sa semafora, to je jedan ili dva auta manje koji su prošli. Gledao sam tamo u Zemunu u silasku sa Pupina, barem dva puta sam video kod skretanja sa mosta levo da prođe samo jedan auto, a može 3-4-5, u gužvi to pravi razliku, ne znam šta ljudi rade, mislim ili voziš ili ne, ne možeš da budeš toliko isključen...

 

- Usecanja i "srpsku pamet", kada u gužvi ljudi budu u fazonu ja žurim i jako sam pametan pa onda voze trakom za skretanje levo pa se useku u kolonu koja ide pravo, na prilazu mostu, recimo, isto, dođu do šrafiranog špica i onda nasilno ulaze levo i desno, to busevi rade dosta ali i jako puno drugih vozača i onda se stvori dupli krkljanac. Što je najgore tu postoji traka iz koje se može, sasvim lepo uključiti tako, ali na vreme, i tu bi išlo kao ziper, jedan ovaj jedan onaj, ali ne, ja prvi, i onda se kolona produži čini mi se. Upoznao sam par takvih ljudi i oni misle da su pametniji i sposobniji od drugih jer se bore za svoje mesto i to je to.

 

- vožnja neispravnih vozila, od sveg zakona, sedenja na tehničkom 45 minuta i šta sve ne, broj automobila koji nezdravo dime i kojima elektrika ne radi je zapanjujući. Imao sam tri puta situaciju da vozilu ispred ne radi ni jedno jedino svetlo nazad, i onda naglo počne da ti se približava auto, dok skontaš da on koči treba ti sekund dve više... to je najgore, zabavno je kada nekome rade štopaljke kada pritiska gas, ali brzo povežeš o čemu se radi.

 

 

 

  • +1 5
Link to comment
10 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

klasičnu muziku u cd/usb

 

Muzika iz filmova i serija je kod mene.

U zadnje vreme bilo sta od Nicholas Britella.

 

 

Link to comment

Pošto mi je posao takav da vozam gospodu imam muziku na stikovima po žanrovima pa ih pitam obično šta slušaju pa onda slušam i ja. Kada sam sam u automobilu slušam samo rad motora i pojma nemam šta ću kada pređem na elektriku, puštaću sa yt rad motora kao bebama što puštaju fen da spavaju 😂

  • Haha 2
Link to comment
Quote

Kakav ste vozač?

 

Ne koristim kočnicu uopšte. Nerijetko predjem cijeli grad da upotrijebim papučicu jednom il' dvaput na crveno (za kums-a gornja sijalica) na semaforu.

Odvozim 1500-2000 km autoputom bez upotrebe kočnice i vratim se kući sa bijelim™ felnama.

Poštujem apsolutno sve i jedno pravilo osim ograničenja gdje mi je van naseljenog mjesta tempomat na 20+, autoputom vozim 150-160.

Nije mi nervoza ići za vozačem koji ide po ograničenju (i.e. 80 km/h) 20 kilometara il' minuta.

  • +1 2
  • Haha 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...