Jump to content
IGNORED

Kakav ste vozač?


nesha taxista

Recommended Posts

Kakav ste vozač? Odličan, naravno, ali me interesuje šta vam je najvažnije, na šta posebno obraćate pažnju, vozite li polako ili brzo, kako čuvate i održavate svoj auto...Meni je recimo lakoća vožnje najvažnija stvar na svetu. Vozim više od 20 godina, a i dalje uživam u tome. Zato uglavnom ne vozim brzo. Trudim se da sačuvam auto što je više moguće, ne toliko zbog troškova, nego više zbog toga što ga prosto volim. Ne preopterećujem ga suviše visokim ili niskim obrtajima, sredina je i ovde zlatna. Zato mi kola uglavnom traju dugo. :)
e da se i ja zapljunem kod tebe u pdf-uvako ce to biti: rodjan vozac, to mi od dede, on tero volove, al aj, stvarno rodjena za voznjunajvaznije mi bese dok sam vozila da stignem. vozila brzo i sigurno do savrseno. fenomenalno vozila. ne cuvala auto nikako, prala ga rado u onim masinama, deca se obez zacenjivala i to je bio taj razlog, de god krenes, prvo ih zacenis, posle cemo lakse sa gladna sam, uzo mi lutku, neeeeecu da se sedim mirno, zedan sam umrecu odma, sto ja nisam do prozora, mamaaaaaaaaaaaa, e sacu sednem napred!!!, fatju te kafem mami, piski mi feee,aj opet da kupamo auto, ... :Dosim pranja auta imala cudne bliske susrete sa majstorima- huh, jedva stigoh do vas- sto, sta je problem?- gasi se na nizbrdici, jedva stadoh i sad- kako: gasi se?- ne znam, ugasi se, a tih je, dok ja rucnu nogom (pa bila je nozna, srecom da imam baletsku proslost), jedva izbegnem...- zasto se gasi?- pa to je to zasto sam ja kod vas dosla, ne znam ja zasto se gasi- pa kako da popravim, ako ne znate sta mu jesledi svadjica i tako to bese mnogo puta, iz mnogijeh razlogabio lep oldsmobil ko lutka. vise ko tenk. kostao parsto dolors, provozo usa kolko su ga tockovi nosilininuninuups- dobar dan, isprave- dabar dan, izvolte- jel znate koliko ste vozili?- 70 milja- jel znate da je ograncenje na 20- ju!? pa nigde nije pisalo. vidite da vozim decu, ne bih ja vozila brze da sam videla znak... izvinjavam se.. blablabla ( na zadnjem sedistu kikot)- pisem: kod sudije za dve nedelje..- a ne, ja sam tada u evropi- onda cete sada pravo na sud, evo vam papir, javite se u Boford sudu ajsuvozac se smeje, deca zacenjena: sace da te stave u zatvor ( idu scene iz filmova)sud: bokte stvarno ko u filmu: drvetom tapacirana sudnica, prozivka, na pijedastalu gore u oblacima gospon sudija s drvenim cekicem- 70? ok, 50$ na salteru, dovidjenjadeca se provela, zajebavali me sta sam sve propustila glede kugle oko noznog clanka i sirekoalicioni uzo volan i nikad visea rodjena za voznju, znam bre.
Link to comment
aj mini odbrana: put je bio siiiirok i lenjirom povucen, nidje nikog, bilo je safe, majke mi
dođi ti lepo na autoput bratstva i jedinstva da vidiš plejadu stranjskih tablica kako voze 200 :) al samo kroz hrvatsku, u srbijici put ne da više od 140, će pogineš
Link to comment
dođi ti lepo na autoput bratstva i jedinstva da vidiš plejadu stranjskih tablica kako voze 200 :) al samo kroz hrvatsku, u srbijici put ne da više od 140, će pogineš
ma necu!! ne vozim ja vise :)
Link to comment
dođi ti lepo na autoput bratstva i jedinstva da vidiš plejadu stranjskih tablica kako voze 200 :) al samo kroz hrvatsku, u srbijici put ne da više od 140, će pogineš
Od kada su uveli surove kazne i bodove ne preteruju baš tako. A i zašto bi? Prošli moj auto je mogao 200, ali nikad to nisam probao. Najbrže sam ga vozio 160, a i to samo jednom. Uglavnom na autoputu ne prelazim 130. Ovim sadašnjim nisam prešao ''stotku'', ali nisam još imao ni prilike, imam ga tek mesec dana. Fabrika obećava 180, ali ne verujem da ću to ikad probati. Čuvajte se ljudi, opasno je na putu. :wink:
ma necu!! ne vozim ja vise :)
Zašto ne? Edited by nesha taxista
Quote elle
Link to comment
Od kada su uveli surove kazne i bodove ne preteruju baš tako. A i zašto bi? Prošli moj auto je mogao 200, ali nikad to nisam probao. Najbrže sam ga vozio 160, a i to samo jednom. Uglavnom na autoputu ne prelazim 130. Ovim sadašnjim nisam prešao ''stotku'', ali nisam još imao ni prilike, imam ga tek mesec dana. Fabrika obećava 180, ali ne verujem da ću to ikad probati. Čuvajte se ljudi, opasno je na putu. :wink:
koji si ti dosadni penzos :lol: šalim se, nema šanse da monotonu slavoniju gledam u jednu tačku i idem 130 ....lično uz i pogotovu niz slavoniju idem 160, 180 ako se krijem iza nekog stranca audija i sl. znam da tolerišu 150 (130 dozvoljeno), ali nikad nijednu srpsku tablicu koja može brže, nisam video da ide ispod 130
Link to comment

Postao sam preopusten i pizdim na sebe zbog toga :fur: Vozim skoro 15tak godina, bar po 10 hiljada godisnje, grad, otvoren put, inostranstvo, pre svega B kategorija, ranije C i E (kamion sa prikolicom) i to u inostranstvu. Cale mi je bio profi vozac, pa sam mu asistirao, a i kupio fore. Samo jedno gradsko cukanje, zbog mog hazarderskog pokusaja i kilave reakcije drugog ucesnika...Stil mi je "agresivan", ranije i sportski (naravno samo u putnickom autu) ali nikada nisam nikoga ugrozio. U poslednjim mesecima sam identifikovao gorenavedeno "preopustanje". Opustanje pre svega u gradu, a od prosle nedelje i na otvorenom - vozio sam do Atine i nazad bez problema, i kod fuckin' Aleksinca (gde znam za "jadac" i tu njihovu mikroklimu) dozvolio da uletim 140 na sneg, preblizu kilavog Slovenca sa tonu tezim Volvoom, preblizu, u krajnjoj levoj. 6-7 auto (zbunjeni Nemac) u brzoj levoj krivini ispred nas (400m odprilike) cepa po kocnici, proklizava, probija levu bankinu i prevrce se(van puta, izmedju dve bankine)...nastaje karambol! "Moj Slovenac" cepa po kocnici ostro (ja ne mogu da se izvucem u srednju, desno, zbog drugog panicara) i ja zbog premale razdaljine radim isto...wintere nisu pomogle pri 140km/h, moj ABS odma u sankanje, ali pravo za Volvoom koji usporava brze...kad sam ga skinuo na 60tak km/h rastojanje je vec bilo manje od 3m (glupi Kekec ne skida nogu sa kocnice) i ja se odlucujem za...levu bankinu angry.gif (srecom nije bilo ocisceno do bankine, pa me je ziv sneg na levim gumama dodatno usporio i smanjio struganje o bankinu). Kad sam mu bio pred samo zabadanje, glupi Janez pusta kocnicu, i zaustavlja se pola u desnoj traci, sto mi dozvoljava da se celom duzinom auta provucem izmedju njega i bankine...jebenih 50m ispred mesta gde se onaj Nemac prevrnuo. Tih par sekundi sam umro od cekanja da nas sve pokupi neki novi panicar...medjutim, jedini je bio ovaj ispred mene angry.gif ...posto sam video da je shvaba ziv i zdrav, krenem da jurim ovog mog bilmeza, ali "putnici" krenu da mi vriste i odustanem. Nemam puno stete, malo farbe, malo kucanje lima na krilu ali generalno sam prosao do yaya kako je moglo da bude. Da se nisam odlucio za bankinu, imao bih svoj hladnjak, farove, celu prednu masku i branik, haubu, a verovatno i tockove i nosace motora. Oba bega otvorena za sigurno. A verovatno i "pokusaj ubistva Slovenca i porodice mu" kod moga osiguranja. Hladne glave - moja greska! Ja na taj deo puta upozoravam druge, a sam ga nisam ispostovao. ...i generalno, besnim sto sam poceo da budem neodgovoran u voznji. Mislim da cu posle ovoga znacajno da korigujem vozacki stil. Razmisljam cak i onekom samokaznjavanju - uspesno izbegavam oduzimanje dozvole na 6 meseci, zbog druge cirke, vec preko godinu i po dana...jos par meseci i zastareva. Razmisljam da se "predam" <_<

Link to comment
Ako si raspolozen da pojacas samokaznu, meni uskoro treba da izreknu disciplinsku zbog istog prekrsaja, pa mozes da preuzmes moj bilet :)
Ja sam tebi posle onih maloletnica rekao da te nikad vise necu pokrivati...eeeej, 8 godina mog zivota! Hiljade sklekova, hiljade trbusnjaka...
Link to comment
ja sam provalila da je meni vidno polje suzeno.
..meni je dok vozim po gradu uglavnom suzena svest...volim A puteve, manje je stresa...ali uglavnom sam vozio neke krseve koji ni nisu automobili, jednom sam vozio neku novu oktaviju i shvatio da je moguce voziti kola i ne psovati druge, pa cak i uzivati...ne vozim prebrzo, u naseljenim sredinama narocito...nisam iskusan vozac, ali nemam strah ni neke narocito slabe tacke u voznji, vozim onoliko brzo koliko dozvoljava motor, tj. saobracajni znak :)...prvi dan kada sam sam seo za volan, naucio sam da mora da se gleda preko ramena...to je bilo dovoljno da se vise ne zajebavam sa 'nema nikog'...
Link to comment

Nisam nikakav. :( Vozačku dozvolu nosim samo zbog fotke. Jedina slika sa zvaničnih papira koja mi se svidja. Ironija sudbine. :D Nisam ni vozila od kako sam je stekla. Sad, sa naknadnom pameću, mogu da kažem da sam pogrešila što sam uopšte i učila da vozim. Ranije sam bezbrižno uživala u vožnji na suvožačkom mestu, a sad, kada imam osnovne pojmove o tome šta se tu dešava, premirem od straha u pojedinim momentima. Počela sam da upozoravam, sugerišem, jednom rečju - čantram, i kočim u prazno, tj. radim sve ono što vozače (blago rečeno) nervira. :P Kažu mi da mi samo rutina nedostaje i da će se sticanjem iskustva sve promeniti, prvenstveno moj pristup vožnji, ali ne znam kako da prevazidjem odbojnost. Ne znam ni kako sam stigla dotle. Nisam imala nikakvo loše iskustvo tokom obuke, sve mi je relativno lako polazilo za rukom, nisam padala na ispitu... ali ne mogu se naterati da sednem za volan.Situacija je trenutno takva da bi mi život bio mnogo lakši kad bih se prešaltala u vozačice, tako da... Mislim da ću uzeti par časova obuke da se podsetim najosnovnijih stvari, pre svega igranke sa kvačilom. :)

Link to comment
  • 3 months later...

Mislio sam da li da otvaram posebnu temu, ali nema veze, može i ovde. Elem, naleteo sam na zanimljiv test ''Kakav ste vozač?'' Probajte, testirajte se, budite iskreni. Evo kako sam ja prošao: ''NA TESTU AGRESIVNOSTI OSTVARILI STE14BODOVAZONA AGRESIVNOG PONAšANJAU prometu ste ponekad janje, a ponekad tigar. Nemojte vašu frustraciju rješavati napadanjem nedužnih sudionika u prometu. Budite hrabri i kada niste zaštićeni vašim limenim miljenikom i riješite probleme tamo gdje nastaju, sa suradnicima na poslu ili s obitelji. ''Jeste da je na hrvatskom i da sam ja tu ispao agresivniji nego što mislim da jesam, ali ko zna...Test imate ovde. Sad brzo na test, pa javite kako ste prošli.

Link to comment

NA TESTU AGRESIVNOSTI OSTVARILI STE7 BODOVAZONA PRIHVATLJIVO AGRESIVNOG PONAšANJA Imate taman toliko agresivnosti u vožnji koliko je potrebno za normalno uklapanje u prometne tokove. Nastojte se i dalje tako ponašati i ne dozvolite da vam neki oblici ponašanja koji su do sad bili rijetki postanu navika.

Link to comment
Nisam nikakav. :( Vozačku dozvolu nosim samo zbog fotke. Jedina slika sa zvaničnih papira koja mi se svidja. Ironija sudbine. :D Nisam ni vozila od kako sam je stekla. Sad, sa naknadnom pameću, mogu da kažem da sam pogrešila što sam uopšte i učila da vozim. Ranije sam bezbrižno uživala u vožnji na suvožačkom mestu, a sad, kada imam osnovne pojmove o tome šta se tu dešava, premirem od straha u pojedinim momentima. Počela sam da upozoravam, sugerišem, jednom rečju - čantram, i kočim u prazno, tj. radim sve ono što vozače (blago rečeno) nervira. :P Kažu mi da mi samo rutina nedostaje i da će se sticanjem iskustva sve promeniti, prvenstveno moj pristup vožnji, ali ne znam kako da prevazidjem odbojnost. Ne znam ni kako sam stigla dotle. Nisam imala nikakvo loše iskustvo tokom obuke, sve mi je relativno lako polazilo za rukom, nisam padala na ispitu... ali ne mogu se naterati da sednem za volan.Situacija je trenutno takva da bi mi život bio mnogo lakši kad bih se prešaltala u vozačice, tako da... Mislim da ću uzeti par časova obuke da se podsetim najosnovnijih stvari, pre svega igranke sa kvačilom. :)
ni ne znam vishe kakva sam, proshlo iljadu godina, al ista pricha.polozila pre hrista, vozila prvo ladu, pa caletu bilo mnogo smeshno da virim kroz donju polovinu volana, pa kupio juga, pa vozala juga, istina radije po medjugradima neg po ulicama, pa ne vozila nishta godinama... posle juniora mi se nekako skenjala orijentacija, jedva sam i ulicu prelazila bez 76 gledanja tamo vamo u svim pravcima/smerovima, potrajalo to oko godinu, dal je proshlo necemo nikad saznati :Pa smor sam od vozacha, kad pishe 40, ja srozam na 40, napravi se kolona onolika, mogu sindikat da osnuju dok se promeni znak, al ja milim beskompromisno ^_^ sto ce reci - za beograd nisam :( mada bi me koalicijoni mrcvario da vozim (al samo zato da mi pride uvali i pranje i majstore :wicked:), al sad mi se sa sitnu djecu tek ne da nikako. da sama nosim torbu na glavi i ne bi bio problem, al da vozam klince, to ne smem ni da pokusham, pa je onda sasvim svejedno :(
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...