Jump to content
IGNORED

Kakav ste vozač?


nesha taxista

Recommended Posts

Kakav ste vozač? Odličan, naravno, ali me interesuje šta vam je najvažnije, na šta posebno obraćate pažnju, vozite li polako ili brzo, kako čuvate i održavate svoj auto...Meni je recimo lakoća vožnje najvažnija stvar na svetu. Vozim više od 20 godina, a i dalje uživam u tome. Zato uglavnom ne vozim brzo. Trudim se da sačuvam auto što je više moguće, ne toliko zbog troškova, nego više zbog toga što ga prosto volim. Ne preopterećujem ga suviše visokim ili niskim obrtajima, sredina je i ovde zlatna. Zato mi kola uglavnom traju dugo. :)

  • +1 1
Link to comment

Moj brat koji je slupao tri automobila zna da parkira u rikverc dok govori mobilnim, a ja trazim dva mesta za parking, ali jos nikad nisam trazio usluge autolimara... Sve je to relativno. Uvek kazem sebi da cu da vozim auto kod majstora pre nego sto mu se nesto desi, ali me moj ljubimac uvek preduhitri tako da se ne bih mogao ubrojati u pazljive.

Link to comment
Moj brat koji je slupao tri automobila zna da parkira u rikverc dok govori mobilnim, a ja trazim dva mesta za parking, ali jos nikad nisam trazio usluge autolimara... Sve je to relativno.
Previše je siguran u sebe i postaje nemaran, te je i veća opasnost u saobraćaju nego neko manjih sposobnosti, koji je skocentrisan i pazi...
Link to comment

Pošto sam ubeđen da iole naprednija voluharica može ovladati tehnikom vožnje, dok vozim pažnju usmeravam na budalu ispred, iza i pored mene, posebno u raskrsnicama. Volim da vozim, vožnja mi nikad nije bila napor već potpuno uživanje.

Link to comment
Pošto sam ubeđen da iole naprednija voluharica može ovladati tehnikom vožnje, dok vozim pažnju usmeravam na budalu ispred, iza i pored mene, posebno u raskrsnicama. Volim da vozim, vožnja mi nikad nije bila napor već potpuno uživanje.
tesko moze da dosadi, retka i vredna osobina .moj stil voznje - uzivanje.
Link to comment

iako vozim oštro i relativno brzo, uživam u vožnji. u 100 od 100% slučajeva gde god da krenem kasnim, pa se obavezno "guram" sa ostalim učesnicima u saobraćaju (slavija, autokomanda, gazela, itd.) mnogo psujem za volanom (u poslednje vreme manje), pa mi vožnja u dobroj meri dobro dođe za oslobađanje od stresa :)posebno volim taksiste da napušim kad ih vidim u gradu. posle petog automobila sam shvatio da stil vožnje u nekoj meri zavisi od samog auta, šta on može, kako se ponaša itd.

Edited by twisted
Link to comment

ja iz one druge dimenzije - zena vozac. buuuuu....brzo, ostro kad zatreba, oprezno, gledam koja je budaletina iza/ispred mene (obavezno), vozila svasta, od spacheka do dzipa, vukla golemi trailer. psujem naravski, ponekad odmereno (?!), ponekad ne.kad vidim da mi partner uzima zalet za ruckom (uglavnom poslovnim), uzimam stvar u svoje ruke, pripremim se psiicki i fizicki da vozim turu. ne dam mu volan, ni po cenu zivota. to su mi najbolje voznje, koncentrisana do daske. mrzim monotone autoputeve/autostrade, gradsku voznju, volim pasijaze i krivine, bez anksioznosti. i, volim da probam neku novu, mocnu makinu, ako mi ponude.

Link to comment
psujem naravski, ponekad odmereno (?!), ponekad ne.
ovo mi je baš zanimljivo, kako ljudi koji inače ne beštimaju, za volanom dožive brzu i dramatičnu promjenuedit: o svojoj ću vožnji možda napisat nešto kad se tu otvori topik eq. priznanjima :mellow: Edited by Nicol
Link to comment
Pošto sam ubeđen da iole naprednija voluharica može ovladati tehnikom vožnje, dok vozim pažnju usmeravam na budalu ispred, iza i pored mene, posebno u raskrsnicama. Volim da vozim, vožnja mi nikad nije bila napor već potpuno uživanje.
meni su [istina, u jednoj drugoj zemlji gde se vozi losije nego u Srbiji] rekli da vodim racuna o 5 automobila: onom ispred mene, onom iza mene, onom levo, onom desno; i onom sto ga ne vidim, ali se moze pojaviti ni od kuda u bilo kom trenutku.inace, trudim se da vozim umereno/oprezno - malo ubrzam na motorways-ima kad nema guzve - ali uvek usporim u otezanim uslovima [kisa/magla/sneg].
Link to comment

Ja sam u prvih nedelju dana voznje imala dve minor accidents: prvo je most udario u mene, a onda stojadin na parkingu.Ako me niko ne napada, uglavnom vozim pazljivo i polako (i uopste ne znam sto me psuju). Osim ako naslutim muriju iza coska, pa resim da napravim kvar na njihove oci.Sve u svemu, uf. :(

Link to comment

novi. za sada trpi samo moj auto i nadam se da ce tako i ostati :)branici i stubovi me jos nisu napadali, eventualno mi ivicnjak podmetne nogu...vozim super kad nema nikog oko mene - sve signalizacija, pogled preko ramena (u prazno), ma sve, kad me niko ne ometa :)))

Link to comment

Nekada prebrzo, sada umereno do normalno brzo.Nisam baš pažljiv prema kolima, više su prljava nego čista, ne smetaju mi manje ogrebotine i ožiljci sa parkinga, servis obavezno i redovno, posebno pred duži put i na proleće kada menjam ulje, filtere i sl.Jedan sudar, ne mojom krivicom, "profesionalac" izleteo sa parkinga kamionom u rikverc pravo na mene.Zadnjih par godina često na službenim putevima, pa mi je poprilično dojadilo da vozim, zevam ima li gde policije, pazim na budale koje pretiču gde stignu i sl.

Link to comment

od tacke A do tacke B, sto krace po duzini i po vremenu. uslov je ...da me panduri, kamere ne uhvate niti suvozaci da me prijave. imam odlicnu orjentaciju, i isto tako dobro predvidjanje situacije. vozim bolje od vecine muskaraca. zensko ni ne racunam. nervira me parkiranje jer nemam strpljenja pa ga feet od ivicnjaka uparkiram. mene zovu ako treba neki auto sa menjacem da se preveze ... i tada, samo tada se uzelim starog menjaca. automatik je ipak zakon za coveka. omiljeni ikada i posteno provozan auto mi je ferrari dino iz 1972. ujedno i najlepsi ferrarijev. porsche ne moze da mu prismrdi sa gasom iako je malo sigurniji u pokretnosti. od novijih svidja mi se audio q7...siguran, brz, stabilan, okretan (ako nema one tockove kao kod hamera za skoro 180stepeni?!)....

Edited by andjelija
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...