Jump to content
IGNORED

Kakav ste vozač?


nesha taxista

Recommended Posts

10 minutes ago, Valkyrie said:

Ne pada mi na pamet da to radim jer vozim decu na zadnjem sedištu, nemam garanciju da je idiot skoncentrisan dovoljno da i on sam zgazi na kočnicu. Samo mi fali da me čukne otpozadi dok su mi klinci u kolima.

 

Upravko tako. I mene nervira kad vozim po bosni pa mi se nabijaju svojim volksvagenima i audijima jer za treci auto ne znaju. Jednom me je covek pratio od bijeljine, a ja se kretao prema zvorniku i prisao na manje od pola metra. Ispred niko, iza niko. I ja sta cu, desni migavac i sklonim se u stranu, on prolazi i smeje se. 

  • +1 1
Link to comment
12 minutes ago, Valkyrie said:

Ne pada mi na pamet da to radim jer vozim decu na zadnjem sedištu, nemam garanciju da je idiot skoncentrisan dovoljno da i on sam zgazi na kočnicu. Samo mi fali da me čukne otpozadi dok su mi klinci u kolima.

 

Pilots je pisala da su u Nemačkoj vozači BMW-a na lošem glasu, ovde kod nas stvarno mislim da je AUDI dijagnoza a ne auto. Žali bože. 

Дојчланд i ovako i onako, poslusaj ti mene :): domorodacki likovi sa audi/bmw dijagnozom bi pre rodjenu kevu nasuvo sa'ranili nego sto bi cak i drogirani pomislili da se nesto lose moze da dogodi njihovom ljubimcu na 4 tocka...

Provereno.

 

I ne se brini: ako je dovoljno skoncentrisan da zuri, ablenduje, svirucka, bice vise nego dovoljno skoncentrisan da se usere, uostalom rekoh ti da obratis paznju na facu... :D 

  • +1 2
  • -1 1
Link to comment

ne treba ona da stisne kocnicu do ABS aktivacije. dovoljno je samo da pipne pedalu da se upale stop svetla. po mogucnosti nekoliko puta u kracem periodu.

audi gospodin ce se odlepiti od branika u roku od odmah.

  • +1 3
  • -1 1
Link to comment

samo na onim kantama starim  četvrt veka i više, od kada je esp standardni deo opreme takvih problema nema, ili su svedeni na minimum minimuma

Link to comment

@Valkyrie samo smireno u takvim situacijama, ni kocenje, ni srednji prst, samo vozis svojim putem i kada si u mogucnosti pomeris se da budala prodje.

 

Bilo kakva provokacija moze da izazove budalu da ti se usere u zivot. Pre par godina, mozda vec i 10, dzandar je u Nisu na kruznom toku upucao nekoj zeni auto. Samo zato sto je isla polako, po njegovom uverenju. 

 

Fizika ce pre ili kasnije kazniti budalu. 

  • +1 2
Link to comment

Ja sam pokvario voznju posle zivota u Africi, tj. morao sam da korigujem. Prvi put kad sam dosao posle duzeg vremena, krenuo da preticem preko trotoara jedini auto u ulici koji je stao iz nekog razloga, samo da bi parkirao posle sto metra. Kad je ovaj preteceni poceo da vice gde zurim koji qrac, naravno nisam popustio i rekoh mu da zurim u kafanu, ali bilo je jasno da sam zastranio...

 

Jedina "korisna" navika koja je ostala je cuvanje trake kad je neki zastoj, a bahati gastarbajteri hoce da se ubace :)

  • Haha 1
Link to comment

Voznja u Abidjanu. Svaki put sam morao da gledam u retrovizor na nekom zastoju i da procjenim da li ce se ovaj iza zaustiviti ili ne (da bih mogao promjeniti traku na vrijeme). 

Link to comment

U Malaviju je pravilo da kad pretices sviras. Ako ne uradis velika je verovatnoca da ce ovaj koga pretices krenuti sam da pretice bez da vidi da si pored njega.

Link to comment

U Kinšasi/Gomi/Lubumbašiju ablendovanje znači da on prolazi i da se sklanjaš. Takođe onaj koji ulazi u kružni tok ima prednost. Što reče vladavsnarod ako ništa naučio sam da ne dam nikom da se ubaci ispred mene, kratko vreme posle Afrike i BG saobraćaj izgledao kao bečki valcer.

  • +1 1
Link to comment
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...