Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

On 19.3.2024. at 18:36, Kristalno jasna said:

ne zvuči primamljivo... :D kako se kreću cene na tom ostrvu , apartman za dvoje u septembru, koji je red veličina?

 

računaj 80e, plus minus, može se naći. to je neki prosek mada neki cepaju i 120 i više.

Link to comment

sinoć sam uz vino jeo dimljene papaline iz konzerve kupljene u lidlu. odlične. podsetile su me na one kupljene davno u rijeci crnojevića.

  • +1 3
Link to comment

ta stara fabrika u rijeci crnojevića je bila jedan od bisera proizvodnje hrane u SFRJ, potpuno se bazirala na ulovu u jezeru - ukljeva, krap - koje su dimili i konzervirali. naravno bilo je neugledno upakovano i dugo jeftino /za to što je/, kasnije kada je došao kapitalizam isti proizvod je bio skuplje prepakovan tako da je delimično postao preskup za stare fanove. nedavno sam video u aromi malu teglicu krapa za oko 600 dinara, nisam je stavio u korpu iako volim taj proces toplog dimljenja generalno, kupovao sam divlje losose tako spremljene po švedskoj. ovo je bila ozbiljna gastro delicija iz konzerve, to je retko bio slučaj u SFRJ.

  • +1 3
Link to comment

Ukljeva = Сарага/е

Nanizana grozdasto na grancicu, sirotinjsko radnicka hrana u rangu sapunjare, potisnuta u drugi plan pojavom konzervi sardine kao luksuznijetm varijante...

Narocito dobra kada se malo podgreje, zapece, na cetinjskoj pijaci u redovnoj ponudi.

  • Wub 1
Link to comment

suve ukljeve ima i na pijacama na primorju, super je samo je pozeljno da se sprema daleko od naseljenog mjesta ili uz aspirator najnovije generacije.

 

vec odavno ne kosta kao sirotinjska hrana.

Edited by morgana
  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Upravo jedem dimljene srdele koje pritom čak nisu naročito slane, dao bi kilo ovog grčkog sralja za konzervu ukljeve 

Link to comment

now now eating

 

juneća džigerica sa gvozdenog tiganja. prethodno izgrilovan praziluk i crvena paprika pa sve sjedinjeno, uz krupnu morsku so, soja sos vulgaris kineski i sirup od nara. zelena salata. dezert - halva farsalon /https://www.kalofagas.ca/2011/10/28/halva-farsalon/

za piće - voda.

 

juče now eating za večeru

 

san pjer sa gvozdene ploče, prosto izgrilovan pa limun, mulje, krupna so. prilog špageti zatečeni u frižideru od juče, preliveni vrelom vodom pa ubačeni u posudu u kojoj je bio na kockice isečen grilovani /sa iste gvozdene ploče/ plavi patlidžan /božanstven/ sa dosta belog luka, peršuna i začinjen susamovim uljem, soja sosom i sirupom od nara /znam, našo pa zašo/. biber svuda po svemu. divno.

za piće - lozovača sa ledom, presečena ladnom vodom.

 

  • +1 6
Link to comment

Povodom 25.3 grčkog Dana nezavisnosti, lokalna taverna krcata preko vrha, čekamo hranu sat vremena ali pretekosmo uz drugare i cipuro... 2x bakaljaros me skordalja /bakalar s belolučenim pireom/, 3x lignje frigane, 1x pomfrit, 1x tikvice frigane, 1x horiatiko salata, 1x zelena, 4 flašice cipura, 2 vode, 2 piva, litar belog na kraju kilo janjećih odrezaka umesto dezerta koji je ipak stigao u vidu portokalopite, kolača od narandže. 135e za junačku pogibiju šestoro. Sade smo se preselili u kafe u luci, cevčimo fredo i stondiramo...

  • +1 3
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...