Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

48 minutes ago, Ras said:

Jbt, pa ovo je, uz još neki sir bila i moja večera maločas!


I moja :D plus jaje na oko. I jogurt koji je kao nase kiselo mleko.

  • Haha 2
Link to comment
2 hours ago, napadaj said:

U Mornaru je hrana sjajna, pa me čudi to što im je rakija čist koncentrat Domestosa ili tako nečega. Ono ne može da se pije.

 

Isto kao kod Marjana u Draževcu, razvodnjeni Fairy bez arome, no najhrabrije ne sprečava da se opijem

Link to comment

lagana riblja večerica

 

iz friza izvadili 2 ušate /μελανουρια/, obožavam ovu ribu koja prolazi ispod gastro radara

 

u junu julu kad bukvalno uskaču u čamac koliko ih je, kupuju se za 6e/kg

 

ove su bile iz januara od stavrule kutukis koja prodaje šta sinovi ulove, 8e/kg van sezone

 

riba sočna, bukvalno slatka - zamrzo ih odmah po kupovini tj čišćenju i u plažnom frižideru bezbedno transportovao lxs-bgd

 

s obzirom na moju rekonvalescenciju, žena preuzela spremanje

 

riba u foliji, malo masl.ulja i bela vina /tamjanika ivanović 2021/, žilijen šargarepa praziluk beli luk, so biber 180c u rerni 30min

 

ja uradio raw salatu, motovilec sa čičokom, karfiolom i finokijom /anis/ slajsovano tanko na mandolini

vinegret - sirup nar, umeboši sirće, sesamovo prepečeno ulje, soja sos, voda

sa dve ruke promešano pa posute alge i susam

 

basmati pirinač - jestiv, iako moja žena odbija da prizna da ne ume a mene smara to da kuvam

 

vino - pomenuta tamjanika ivanović 2011, bolje nego ikada, gaga bi bio ponosan. bukvalno korak do μοσχατο αλεζανδρια sa otoka.

 

ocena 8.75

 

426279e1-8f25-4981-a752-c3634ac8b128.thumb.jpeg.3ea34e9c040c86fdd7d09c21a09350c5.jpeg7e89791d-db81-4047-ba89-96befdd7b361.thumb.jpeg.2cdd7e2f8a3580080248b61a6ca62cb7.jpeg17b5b677-822f-43b0-bee9-e550ab3e3084.thumb.jpeg.e89ab209b9705ec2734be0bfd0b833a4.jpeg

 

  • +1 6
  • Wub 2
Link to comment
16 minutes ago, Eleniko said:

basmati pirinač - jestiv, iako moja žena odbija da prizna da ne ume a mene smara to da kuvam


uh bre. pa šta ima jednostavnije?

čaša pirinča, dve čaše supe/slane vode, poklopiš. kad provri kuvaš 10 min, skloniš s vatre i ostaviš još 10 min poklopljeno, onda promešaš/rastreseš viljuškom.

mislim, nichts für ungut, siguran sam da ti umeš, ali morao sam :D

  • +1 1
Link to comment

ima tu još po neka operacija da se izbaci suvišan skrob i da bude flafi kad se skuva ali ukratko, da

 

pao mi entuzijazam za basmati kad sam onomad bacio celo džakče od 5 kila kupljeno od braće pakija na obodu soluna

 

razlog - inficiran bubicama, nije mi se rizikovalo čišćenjem

 

ovo je bio basmati iz lidla danas pa dodatno sumnjam u mogućnosti

  • Tužno 1
Link to comment

pod uticajem žene sam se vratio barem nekoliko puta nedeljno na bazični zdravi doručak - najfinije ovsene pahuljice, toplo ovseno mleko, naseckana jabuka fuji, cimet, čokoladni žetončići /u nedostatku bolje reči/ za kuvanje kalebo. prija jako, ugreje stomak i predupredi sva ona sranja koja se dese kad se natovarimo prženom kobajom, jajima, jogurtom itd. o burecima da ne pričam. jedino što nije fotogenično za slikanje za forum...

Link to comment

Panko gambori, ready made iz dubokog freeze, naravno doneto s ostrva - umesto prženja premazano s malo masl.ulja pa rerna na najjače. Potom premazano kombom fiš sos, soja sos, šrirača ekstra

 

Nastavak salate od prekjuče, karfiol, anis, čičoka, motovilec, wakame, susam, izmenjeni vinegret - izbačen soja sos dodat mleveni paradajz

 

I jbni pirinač

 

IMG_20240218_185902.thumb.jpg.54764f581df201e952a0bd18bc5e61cd.jpg

 

IMG_20240218_190240.thumb.jpg.575fc90259f65e290bad37e125715c3f.jpg

 

 

  • +1 3
  • Wub 4
Link to comment

jutrošnji fruštuk, neko će reći nezdrav. meni je prijao. čia pogačice, upravo ispečene, iz "skroz dobre pekare" uz jogurt.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...