Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

gregada u ranoj fazi kuhanja, ispod prvog sloja škarpine /crvene/ i škarpuna /sive/ nalazi se ključna riba za uspeh - grdoba u komadu, glava i rep. odlučio sam da stavim ucelo da bi ojačao umami ribe u gregadi.

 

GJrc3R4XcAActKz?format=jpg&name=large

 

skuhano i posluženo za stolom

 

GJrrpZqWUAAmpU-?format=jpg&name=large

 

GJrrpZoXgAEZaoX?format=jpg&name=large

 

u tanjirima je prvo došao na red rep grdobe podeljen na dva dela, za dve osobe

 

meni je pored dela repa zapala i glava koju sam sa zadovoljstvom pokidao, obožavam obraze i ogrlicu /collar/ dobre ribe. plus je bilo komada za paščad.

 

GJrrpX9XQAAhJe-?format=jpg&name=large

 

GJrrpegWgAAiJ5L?format=jpg&name=large

 

kao retko kada u mom kuvanju sam uspeo da iskontrolišem balans namirnica i začina.  na kraju je u juhicu ušlo neobično grčko vino, moshofilero iz 2013 - mislio sam da je ciknulo ali nije, samo je lepo sazrelo za belo staro 11 godina. stabljike peršuna na sitno, dosta mlevenog bibera, grančica origana. krompir je pustio skrob /nije bila vrsta za kuvanje već beli/ što je dalo dodatni šmek čorbici. 

 

za sada možda najbolji ručak ove godine, a i duže.

 

sutra idem da pojurim još grdobine sa barke. koja potcenjena riba jbte.

 

 

 

 

  • +1 4
  • Wub 2
Link to comment

а пропос gregade, skuvam krompir gotovo do kraja, bez vina, sa listom lovora - pa tek onda ukratko ribu.

doduse, spremam sa odmrznutim briketima filea bakalara raznih, pa im je dovoljno par minuta da se ošure.

ostavim sve da se odmori 15 minuta, taman da se osuši spricer i nadođe bonapetit.

 

 

 

  • +1 1
  • Wub 1
Link to comment

embed?resid=30485E1F704BB219!30485&authkembed?resid=30485E1F704BB219!30486&authk

 

Karbonara (šampinjoni, mali baš kako volim da ne moram da ih režem i suvi vrganj, crni i beli luk, čili p, paradajz svež i iz konzerve, timijan, origano, so , biber i malo parmezana) i jednostavna salata (miks iz kesice začinjen maslinovim uljem i limunom).

  • +1 5
  • Haha 1
Link to comment
6 minutes ago, Ras said:

 

 

Karbonara (šampinjoni, mali baš kako volim da ne moram da ih režem i suvi vrganj, crni i beli luk, čili p, paradajz svež i iz konzerve, timijan, origano, so , biber i malo parmezana) ...

 

agent provocateur

  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, Ras said:

Samo se šalim, verujem da niko neće ni shvatiti kao provokaciju.

Videla. Pardon. Bilo je glupo pitanje 

Edited by Sandradjer
Link to comment

Edit. Nije g, zabavno je.

 

Btw što meni nije išlo sa tom karbonarom dok sam se trudio da je napravim! To je vazda završavalo kao neka kajgana sa pastom :lolol:

Edited by Ras
Link to comment
11 minutes ago, Ras said:

Samo se šalim, verujem da niko neće ni shvatiti kao provokaciju.

 

Pa makar necesh gladan u banovinu :sleep:

  • Haha 2
Link to comment

Zabavno je ćaskati sa vama, ali me čeka peglanje, a kad treba se pegla nema nijedne!

Jbno toplo vreme i vetar i sada je sve suvo kao barut.

Link to comment
1 minute ago, Ras said:

Zabavno je ćaskati sa vama, ali me čeka peglanje, a kad treba se pegla nema nijedne!

Jbno toplo vreme i vetar i sada je sve suvo kao barut.

 

Kakav sugestivan post.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...