Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

43 minutes ago, Lancia said:

Malo je zamazan tanjir, to kod mene ne bi proslo:fantom:

Ostavi mi onu spavacicu da u nju suze ronim :blush:

  • Haha 2
Link to comment

nisam 500, ali izazvalo i mene, te evo mog pasulja na prevaru.

brzi-pasulj-chorizo.jpg
 

prvo sam pojo pa se onda setio da slikam, te sam moro još malo da dospem :blush: :piggy:

  • +1 3
  • Wub 1
Link to comment

Mozemo da napravimo svaki dan izazov za sutra. Motivise da se skuva, a dobro je i za ideje sta kuvati 

  • +1 1
Link to comment
6 minutes ago, aram said:

za sutra ostalo pasulja :D

 

prekosutra sam planirao kapamu, ako nađem lepu mladu jagnjetinu.

I ja imam pasulj za sutra, a deo i zamrznut .

Ja cu u nedelju ribu, ne znam jos koju. 

Ajde od ponedeljka zvanicno pocinjemo. Izazov Musaka (to svi spremaju) 

  • +1 1
Link to comment

Upravo se krcka u rerni zahedno sa @Rasovom razlevusom. Napravila sam jednu malu tepsijicu za probu. Mislim da ce biti samo moja jer muski ne priznaju obrok bez mesa :rolleyes:

  • +1 1
  • Wub 1
  • Haha 1
Link to comment

Gotova musaVka, tako je zvao junior kad je bio mali :wub:

Zkh7wI2.jpeg

 

Ne znam da li da okacim sliku razlevuse, posto ne znam ni kako je trebala da izgleda :lolol: da ne bude kao sa savijacicama o kojima je suprug s tugom pricao kad sam se tek udala. Nije ziva baba da mu ih pravi, a niko nije zapisao recept :sad: Ja ih nikad videla nisam. Dodjem nekako preko zaovine svekrve do recepta i odlucim da ga iznenadim. Napravim sve kako mi zena rekla, ispekla ih i poslagala na tanjir, pokrila i jedva cekam da dodje s posla da se iznenadi. Otkrije on savijacice i pita me: Sta je to? A ja u soku :ohmy: onoliki trud uzalud! 

 

Moli se @banatjanin da ako zna sta su savijacice doturi recept da probam jos jedared, mozda uspem da obradujem mog lalu. 

  • +1 4
  • Wub 3
Link to comment

Znam, naravno, i naravno da su babine bile najbolje na svetu :cry:

Recept je, srećom, zapisan. Pitaću kevu da pošalje i staviću ovde. Taman i ja klincima jednim da napravim, mislim da nikad nisam. Ali znam postupak, gledao onoliko kad prave.

Ja tražim pravi recept za skoverce, godinama, i nikako da ubodem. Svi nešto filozofiraju (ma to ti je palačinka, samo deblja), a niko ne zna. Ili ispadnu žilavi, ili kao američke palačinke, a to nije to.

  • Hvala 1
Link to comment

Cekam recept, a ako te ne bude mrzelo i neku sliku kad ih ti budes pravio, bar da znam kako treba da izgledaju :lolol:

Link to comment

večerao sam pre 3 sata tako da nije bukvalno now eating

 

2 rotkvice, jedan crveni luk veličine rotkvice, 3 Čeri paradajza veličine rotkvice, ovo č mi je povećao autokorekt i par desetina grama sira

 

ne znam ni sam zašto sam večerao, valjda forme radi, prošle nedelje sam bio na putu i samo sam doručkovao, ništa mi nije falilo

Edited by Braća Strugacki
  • +1 2
Link to comment
27 minutes ago, x500 said:

Sitan beli pasulj sa suvim kobasicama i suvom junetinom.

 

T8NLEqj.jpg

 

 

Ne zameri na navigaciji. 

Pasulj je njaaami 

  • Wub 1
Link to comment
22 hours ago, Sandradjer said:

Ima se, moze se. Kukala sam pre neki dan da sam gladna. Izazivam puta500 da pokaze svoj suljpa 

IMG_20240426_131249.jpg

odlicno izgleda al nikad nisam video da neko jede suljpa s paradajzom, krastavcem i sirom. nit mi palo na pamet da to moze.

 

suljpa se jede s lukom isecenim na cetvrtine koji se lista i umace u so iz slanika il s kiselim feferonima il nekom tursijom. moze i kupus salata al to je vise kafanska (radnicka menza) varijanta. tako ja a tako i svi koje znam.

 

edit - zaboravih da pitam, ide li to jedno s drugim?

Edited by adam
  • +1 2
Link to comment
7 minutes ago, adam said:

odlicno izgleda al nikad nisam video da neko jede suljpa s paradajzom, krastavcem i sirom. nit mi palo na pamet da to moze.

 

suljpa se jede s lukom isecenim na cetvrtine koji se lista i umace u so iz slanika il s kiselim feferonima il nekom tursijom. moze i kupus salata al to je vise kafanska (radnicka menza) varijanta. tako ja a tako i svi koje znam.

 

edit - zaboravih da pitam, ide li to jedno s drugim?

Narafski :eat2: ali sta znaju prosvetari.

Sad me podseti na Rennea kad je jeo dzigericu sa paradajz salatom :D

  • +1 2
  • Haha 2
Link to comment
3 hours ago, adam said:

odlicno izgleda al nikad nisam video da neko jede suljpa s paradajzom, krastavcem i sirom. nit mi palo na pamet da to moze.

 

suljpa se jede s lukom isecenim na cetvrtine koji se lista i umace u so iz slanika il s kiselim feferonima il nekom tursijom. moze i kupus salata al to je vise kafanska (radnicka menza) varijanta. tako ja a tako i svi koje znam.

 

edit - zaboravih da pitam, ide li to jedno s drugim?

Ne znam odakle si, ali na mom dvoru se za sto bez sirenja ne seda.

Volim sir, meni ide uz skoro sve, nisam objektivna :blush:.

Veruj  @Lancia

  • +1 1
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...