Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

32 minutes ago, Ras said:

Zabavno je ćaskati sa vama, ali me čeka peglanje, a kad treba se pegla nema nijedne!

Jbno toplo vreme i vetar i sada je sve suvo kao barut.

Ima nas koji smo na poslu. Doduse opeglani :D

  • Wub 1
Link to comment

Jeo sam neke zapecene racicicice u sto tona sira, sad ne mogu da dodjem do vazduha, iako sam zalio posteno zalio belim vinom i sa cetiri ture jegemajstora. Mrem.

  • +1 5
  • Tužno 1
Link to comment
13 minutes ago, Dada said:

Jesi li stavio i senf i koji?

Onaj oko koga je ovde svojevremneo nastao rat :lolol:

 

Ne znam zbog čega ne čuvam linkove ka tim sumanutim raspravama?

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
17 minutes ago, Ras said:

embed?resid=30485E1F704BB219!30512&authk

 

U čast otvaranja onog restorana, jelo po rp g-dina: https://youtu.be/N4pOaUKoJGQ

Sve sam uradio po uputstvima sa linka, osim što sam u jelo dodao i svinjski file. Meso je prethodno pripremio na tiganju u velikim komadima, pa nakon što je odmorilo, izrezao na ražnjiće i umešao sa ostatkom.

 

 

 

 

 

Zanimljivo je ovo, pravila sam melanzanu ali ovo je jednostavnije, brze i ima testo, sto je ok.

Da li je bilo kiselo? Sta je bilo sa lukom, da li se ukrckao/skuvao, kako se ponasala ljuska patlidzana (nisam oljustila patlidzan kad sam pravila kaponatu jer volim ceo patlidzan, ali za kaponatu je ipak trebalo), koliko treba da se zgusne sos da ne bude suvo posle, vec da testo ima dovoljno vode sa se skuva, koliko pitanja 🧐

 

(Lepo izgleda, a simpa je sto si isto koristio okruglu posudu)

Edited by Dada
Link to comment

Zbog načina pripreme, luk i patlidžan skoro da nestanu. Kora patlidžana ostaje, ali ja je volim i gotovo nikada ne skidam.

Jelo ima savršen balans slatkog, od luka i patlidžana i kiselog od paradajza.

Na slici se ne vidi, ali ispod ostaje dovoljno tečnosti, samo je površina zapečena.

Džejmi je dao okvirno uputstvo o vremenu, a pratiš ono što se dešava i reaguješ.

Prva faza, kuvanje ispod poklopca je do 20 min.

Druga faza, u kojoj dodaješ ulje, b luk, pelat, itd... je svega par minuta, koliko da se sve sjedini.

Zatim sam ubacio meso (da sam pripremao samo za sebe, meso ih preskočio) i svežu pastu, pa zalio sirom i žalfijom i ubacio u rernu zagrejanu na 200 stepeni. Za pečenje je bilo dovoljno 15 min.

  • +1 1
Link to comment

omlet sa divljim šparogama

 

jutros je sat zvonio u 7.30, nije mi se ustajalo ali je zov divljine bio jači

 

komšija fotis se ponudio da vodi u branje šparoga u brdima

 

s obzirom da su iste retka biljčica za pronaći i ubrati, nisam časio časa

 

do 9.30 smo imali svako po punu kesu, nije to težinski puno, rekao bi po pola kile

 

ove naše šparoge su nežne, tanke i sitne, skoro da čoveku bude žao da ih nabere

 

srećom bere se samo vrh od nekih 10cm manje-više

 

biće i za omlet i sutra ali i za salatu ili nešto slično

 

GKErpG9WUAAfxT2?format=jpg&name=large

 

u kesi

 

GKDzMefWoAA4KDe?format=jpg&name=large

 

pred branje

 

GKDzMenWUAACwC3?format=jpg&name=large

 

 

sad već uveliko počinje doba godine kada se može preživeti i bez kupovne hrane

 

polja su puna divlje trave koja se koristi umesto spanaća ili blitve, ima u izobilju i potrajaće sve dok ne upeče leto ili barem dok bude bilo povremene kiše

 

ima i pečuraka ali se u njih ne razumem pa se klonim, mada su mi rekli da su bili retki slučajevi trovanja

 

u junu se beru kapari, krajem juna origano i timijan, zatim kretama za divnu letnju turšiju

 

naravno, more je ispred nas pa se može upecati ili uloviti ponešto kome fali proteina. a kreću i puževi koji se itekako mogu jesti.

 

setilo me sve ovo danas na one stare serije o preživljavanju u prirodi.

 

 

 

  • +1 3
  • Wub 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...