Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

Yesterday eating

 

Moguće poslednji zimski hladni mezetluk ove godine

 

Pihtije iz odličnog izvora, savršenstvo od domaćice iz Banata. Potpuno mi ukinula usmrđivanje kuće.

 

Makedonski ajvar, premijum serija rađena za Podravku

 

Vezene potpečene/prškane/ piperke

 

Salata bejbi izdanci radiča i raznih lolo zelenih, slajsovani anis, šargarepa žilijen

 

Hleb ražani od kiselog testa, Pretop

 

Sad polako pa na ostrvo pa na egejsku špizu...

 

IMG_20240224_160821.thumb.jpg.ae91a8d5646792f236eb0ecf50156ec4.jpg

  • +1 6
  • Wub 1
Link to comment

piletina na šampanjcu. dobro de, nisam toliko poludeo, prosecco. cinzano asti ako je bitno :)

sa pečurkama, taragonom i timijanom, maskarponeom i tako ponešto još. ja hteo krompir, ali junior insistirao na klot pirinču i moram priznati da je bio u pravu.

 

piletina-%C5%A1ampanjac.jpg

  • +1 3
  • Wub 6
Link to comment
23 hours ago, aram said:

, prosecco. cinzano asti ako je bitno 

 

 

 

:ph34r:

praštaj što cepidlačim (i pretpostavljam da znaš, ama ipak zbog drugih) ali Prosecco se ne pravi u Astiju (Pijemont). Tamo se pravi Moscato d' Asti  i to od belog muskata (aka tamjanike) . A proseko se pravi od glere, u Friuliju i Venetu. I baš su različiti, jedino što penušaju oba

Edited by banatjanin
  • +1 3
Link to comment

embed?resid=30485E1F704BB219!30199&authkembed?resid=30485E1F704BB219!30202&authk

 

Razljevuša od mešavine kukuruznog i pšeničnog brašna, sa spanaćem i sirom i malo čili paprike da razbije monotoniju. Posluženo uz ovčije kiselo mleko.

  • +1 5
  • Wub 2
Link to comment
On 26. 2. 2024. at 0:32, x500 said:

Slike su od juce uvece, ali je bilo ukusno :)

 

J5lceJv.jpg

 

I09iPBL.jpg

Znam gde si bio proslog dana :D Najbolji stek u regionu, da bar ja znam.

  • +1 1
Link to comment

@makondo
Vrlo jednostavno. Tepsiče poprskati maslinovim uljem. Jedan oveći luk vrste ljubičasti na kolutove poređati na dno. Preko pobacati beli luk iseckan na listiće, količina po ukusu. Složiti odozgo i dva paradajza isto isečena na kolutove, pa sve to opet poprskati maslinovim uljem, posoliti i posuti sa malo origana i ruzmarina. Rknuti u rernu na 200 jedno deset minuta, koliko da, stručni izraz, šljone. Onda poređati odozgo ove filete lososa, posoliti, pobiberiti i posuti vlascem pa vratiti u rernu jedno 20 minuta.

  • +1 1
  • Hvala 2
Link to comment
17 minutes ago, Eleniko said:

da prostiš, kako majkumu u ovo doba godine kolutovi paradajza

Ne razumem pitanje? Moj supermarket pun raznih vrsta paradajza. Nisi valjda jedan od onih što se hrane isključivo po kalendaru?

Link to comment

tja, uglavnom. jbga.

 

mada ću promeniti mišljenje kad zimi probam paradajz istog ili približnog kvaliteta kao u julu.

Link to comment

šta da ti kažem, blago tebi kad možeš. ja ovde skoro da nemam izbora osim u supermarketu, a tu je nekako sve istog ukusa bila mu sezona ili ne. turci malo vade stvar, a ima i nešto kod okolnih seljaka, ali isto sumnjivo.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...