Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

@Eleniko

 

jao super!zavidim...nisam ih nikad jela

 

ja vec danima jedem mlade izdanke hmelja..i bas su mi fini..to su,kazu,kontinetalne sparoge..

a pre neki dan smo pili caj od prvog samoniklog maticnjaka sa Fruske i barske mente

i naravno smrcak  :wub:

 

a danas pita sa sirom i mladom koprivom

 

 

 

 

pogledaj smrcak..mozda imas njega tu...njega je lako nauciti i tesko zameniti sa necim...

 

 

Link to comment

slabo je ovde za pečurke, o prvim jesenjim kišama bude onih divljih šampinjona i jajčara pa i onih koje liče na te šampinjone a nisu jestive /nešto sa stopicom/. mislim da bi ovi gourmet kuvari sa ostrva to odavno već otkrili, ima jedan koji je sve probao što iznikne iz zemlje.

 

imam gomilu skuvanog divljeg zelja, radiča i sličnih trava /ono što grci zovu horta/, doneo juče komšija za nemački uskrs kome smo se priklonili. mislim da ću kupim neku domaću fetu i zavijem hortopitu ili slično. nego toliko jedemo poslednjih dana da je prsnuće stomaka blizu.

 

za čajeve imamo idealnu situaciju, u dvorištu svašta džiglja - ulogu lavande u ludačkom rastu preuzeo ruzmarin, matičnjak je tu odveć, žena u čaj tura onu rozetlu što su nam babe stavljale u slatko od grožđa. u tom nekom višeuglu se skocka nešto preukusno...

 

 

 

 

 

 

Edited by Eleniko
Link to comment

Jao, rozetla. Tatina tetka je to stavljala u dzem od kajsija, preukusno. 

 

Ja odlucio da je prolece - grilano pilece belo, mladi krompirici i zelena salata s mladim lukom i kuvanim jajima. Treba i njih iskoristiti. 

 

Juce bio na praznicnom rucku kod prijatelja i napapao se mlinaca. Ostalo nisam ni gledo. Domaci mlinci u domacoj mochi i zelena salata, nista drugo mi ne treba. A bilo od tice mleka.

 

I tacno ne znam sta mi je, poslednjih par nedelja ne mogu da se najedem zelene salate. Cudo kolko mi prija.

  • +1 1
Link to comment

Na rozetlu sam naišao pre godinu-dve među ostalim saksijskim biljkama u dvorištu roditeljske kuće. Jeste se stavljala u tegle slatkog i ima fantastičnu aromu. Ne znam na koji bi se još način, osim čaja i slatkog mogla iskoristiti?

Link to comment
38 minutes ago, adam said:

Jao, rozetla. Tatina tetka je to stavljala u dzem od kajsija, preukusno

Sad si me podsetio. Baba i majka su je stavljale u slatko i pekmez od šljiva. Očigledno bila je dodatak koji je svuda odgovarao. Lepa vremena.

  • +1 1
Link to comment

Moj prvi (vege) ramen

IMG_6533.thumb.jpeg.ecf818839f78fe6ee32d2a8115d8ab55.jpeg

 

Skuvala supu od povrca i djumbira, dodala miso, nudle, sitake, wakame, tostiran tofu, listove spanace, susamovo ulje, sargarepu, sparglu, djumbir, kukuruz, mladi luk, rotkvicu, blago ispeceni susam.

 

Ako neko ima zamerku, odmah da kazem da sam uz to isprzila kg (kilogram) mladih krompirica, obarila karfiol, ispohovala belo meso.

  • +1 2
  • Wub 1
Link to comment

Pet sati kuvana supa od morke sa šafranom i knedlicama od džigerice

Onda jagnjeća plećkica, sporo pečena, uz prve sefkerinske špargle, samo pecnute na grilu pa zalivene istarskim hcmuljem, te opovački mladi krompir

Zaliveno, nego kako, dobrim prokupcem

Za kraj, po želji podmlatka, plazma torta vulgaris

 

received_449211560883950.thumb.jpeg.7379d256dbe724d9b361dc7090c1e03f.jpegreceived_719392723602162.thumb.jpeg.728773ebc3604bebc2b9123795f44640.jpeg

Edited by banatjanin
  • +1 8
  • Wub 1
Link to comment
5 hours ago, Shan Jan said:

@x500 sta je ovo pohovano na vr slike i valja li?

Pohovana pecena paprika punjena cirom. Odlicno :)

 

 

Edited by x500
  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...