Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

15 hours ago, aram said:

@makondo
Vrlo jednostavno. Tepsiče poprskati maslinovim uljem. Jedan oveći luk vrste ljubičasti na kolutove poređati na dno. Preko pobacati beli luk iseckan na listiće, količina po ukusu. Složiti odozgo i dva paradajza isto isečena na kolutove, pa sve to opet poprskati maslinovim uljem, posoliti i posuti sa malo origana i ruzmarina. Rknuti u rernu na 200 jedno deset minuta, koliko da, stručni izraz, šljone. Onda poređati odozgo ove filete lososa, posoliti, pobiberiti i posuti vlascem pa vratiti u rernu jedno 20 minuta.

Ja sve tako isto al umesto paradajza na krupnije naseckam komorac i prsnem malo balzamika ozgo. Pa isto za destak minuta ubacim ribu. Isto za prste lizat.

  • +1 2
  • Wub 1
Link to comment
28 minutes ago, adam said:

Ja sve tako isto al umesto paradajza na krupnije naseckam komorac i prsnem malo balzamika ozgo. Pa isto za destak minuta ubacim ribu. Isto za prste lizat.


isto radim i s komoračem, nekad i tikvice, samo malo drugačije začinim onda. u suštini šta mi se nađe to rknem :)

  • +1 1
Link to comment
22 hours ago, Shan Jan said:

Znam gde si bio proslog dana :D Najbolji stek u regionu, da bar ja znam.

Bijeljina?

Daj jbt i ja kad odem da vidim to gde komadi hrane drže ovakvu distancu :unsure:

  • +1 2
Link to comment

Neskovic pumpa, na kruznom toku kod Kacavende. Odlican Rib eye (Tomahawk i T-Bone su mi bili onako, biftek sasvim dobar). Super im je ukusan i ovaj beli luk sta god da mu rade. Mislim da je @x500 jeo krompir sa tartufima, ni to nije lose ko voli taj ukus. Od soseva preporucujem argentinski i biber sos. Budite samo oprezni ako trazite well done, znaju da donesu komad koji se pretvori u kamen :D Ja obicno uzimam rare, napomenem da ne mora bas krv da curi i bude gospodski :nobles:

  • +1 3
Link to comment
19 minutes ago, Ras said:

Šta je ovo na slici dalje od nas?

Brusketa (kose snite bageta za paradajzom, clukom i pestom) pohovana paprika punjena sirom i 2 dve vrste hleba - lepinje i baget sa belim lukom.

 

  • Hvala 2
Link to comment

Kuku, koliko hrane, sad i ne moram da doruckujem. Za koliko je ovo osoba?¿ (OK sad vidim obnevideo da je za poker).

Edited by Lancia
  • Haha 1
Link to comment

embed?resid=30485E1F704BB219!30219&authk

embed?resid=30485E1F704BB219!30217&authk

 

Čorba od celera.

Zelena salata sa rotkvicama i mladim lukom.

Sremuš sa sirom (miks staroplaninske urde i kozjeg sira).

Nisam fotografisao:

Pečeni ćureći bataci sa šargarepom i prazilukom.

Prilog pečeni karfiol u bešamelu sa brokolijem i ruzmarinom.

 

embed?resid=30485E1F704BB219!30221&authk

 

Uz kafu, kuglice od indijskih oraha, urmi, lana, susama, kako praha (sve izblendirano) punjene kikiriki puterom.

https://youtu.be/0wNJSPSHedk?t=128

 

Edited by Ras
  • +1 8
Link to comment

Jedem hleb, dzem i luk.

Deluje sasavo, ali nije lose.

Naravno domaci dzem, bez secera, ovo kupovno ne racunam u dzem.

 

Edited by brusli
Link to comment

Mozda ne izgleda na oko, na ukus je fenomenalno. Doslo prolece :). Musaka sa tikvicama, prilog neki zelenis salata.

IMG_20240305_162800.jpg

  • +1 3
  • Wub 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...