Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

malaizvrnutatorto.jpg.6d489aedd14b195aa432223ddc3fae6c.jpg

 

Evo, za obe tribine. :sleep: 

 

Crn materijal kao pozadina je užasan, užasan, sad vidim, ali krofne su ukusne.

  • +1 5
  • Wub 1
Link to comment

Prethodnih dana sam sa posla jurio kući, iscrpljen pravo u krevet. Danas sam se usudio, da kratko prošetam do centra grada, samo da bi se, još uvek nedovoljno oporavljen od virusa osetio nesigurnim u masi sveta.

Sada, nakon obroka i uz kafu mnogo bolje!

 

embed?resid=30485E1F704BB219!30578&authk

 

Patlidžan i ljuta paprika pečeni su juče.

Na ulju sam najpre zagrejao origano, dosta sitno seckanog belog luka, malo aleve paprike i kašiku paste od paradajza, pa sručio prethodno usitnjen pelat, a zatim i grubo nasečen patlidžan i papriku. Malo razredio pasta vodom, posolio i pobiberio.

Mmmmm, pasta dostojna ovog sunca danas!

Edited by Ras
  • +1 5
Link to comment
On 31. 3. 2024. at 15:10, Ras said:

embed?resid=30485E1F704BB219!30512&authk

 

 

U čast otvaranja onog restorana, jelo po rp g-dina: https://youtu.be/N4pOaUKoJGQ

Sve sam uradio po uputstvima sa linka, osim što sam u jelo dodao i svinjski file. Meso je prethodno pripremio na tiganju u velikim komadima, pa nakon što je odmorilo, izrezao na ražnjiće i umešao sa ostatkom.

@Ras Pravila i ja! 


Bio si u pravu, nije bilo kiselo. Nisam imala svezu zalfiju i preskocila sam ljutu papriku i koru od limuna, ostalog sam se drzala.

Zadovoljna sam, kao lazanja sa patlidzanom. Volela bih da je ukus patlidzana intenzivniji (bas volim patlidzan), ali je ocekivano s obzirom na kolicinu testa i paradajza. 

Ovi ceriji koje si stavio odozgo bas doprinose izgledu, ali sam preskocila ovog puta, za goste ce biti i zalfija i ceri (jednog dana).


IMG_6575.thumb.jpeg.f9dc7eb22f6d4438f69d63d5cc92e37c.jpeg
 

  • +1 5
Link to comment
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...