Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

embed?resid=30485E1F704BB219!30235&authkembed?resid=30485E1F704BB219!30234&authk

embed?resid=30485E1F704BB219!30233&authk

 

Tortilja, premazana kikiriki puterom (trebalo je da to bude tahini, ali sam prevideo da mi je u tegli preostala nedovoljna količina) u koji je umešan kakao i med. Premazana tortilja se greje na tihanju, napuni bananom isečenom na slajsove i lešnicima, pa presavije na pola. Ako je potrebno cela presavijena tortilja se može okrenuti da se zapeče i ta strana.

Posluženo sa malo šećera u prahu (ukras, realno nepotrebno) i svežim borovnicama.

Edited by Ras
  • +1 8
  • Wub 1
Link to comment
  • 2 weeks later...
1 hour ago, aram said:
Biftek isečen kao tagliata, artičoke sa parmezanom i pearl onion sa ananasom u Cinzanu i melasi od grožđa

ovo zvuci ko titova vecera za nixona 73 u belom dvoru, taman nesto pre no sto je zglajzo. 

 

jeo bih.  

  • +1 1
  • Haha 4
Link to comment
49 minutes ago, Kristalno jasna said:

divno, jedino možda bolje da je išlo integralno brašno


nije integralno, ali je speltino.

Link to comment

ručak prekjuče, par sati pošto smo pristigli

 

ima svašta, omlet od seljačkih jaja sa pečurkama iz prirode, domaće pitice, taramosalata, skordalia, riba s grila, morski ježovi, jedino je dolmadakia iz konzerve

 

 

 

GI8I_9LW0AAZ2PC?format=jpg&name=large

 

GI8I_1MXkAATKP3?format=jpg&name=large

 

o ovome smo pisali pre neki dan, arbun /i to pristojne veličine, oko 500g/

 

GI8I_5DWUAASiCa?format=jpg&name=large

  • +1 3
  • Wub 5
Link to comment
6 hours ago, Kristalno jasna said:

kakav je ukus ježa? ima li neko poređenje u ukusu sa bilo čim drugim? 

 

Pa ne, sem što je jako na okusu mora /jod, so, minerali/ pa izdaleka po tome blago asocira na aromu morskih jaja, ako si probala, ili donekle ostriga. Dakle, jede se sirovo, tako što se unutra nakapa limun (mi gospoda) ili sirće (grčki seljaci), može par kapi maslinovog ulja, i onda se komadom hleba umoči u sve to sa naglaskom na ovoj crvenkastoj tvari koja je meso ježa.

 

Prošlog leta sam u jednoj gourmet gostioni na ostrvu jeo domaću pastu sa ježevinom, iskren da budem pamtim odlične ručno izvučene špagete a ukus sosa slabo.

 

Ukratko nije gadno ali poznam i bolje đakonije iz slane vode.

  • Hvala 1
Link to comment

ne zvuči primamljivo... :D kako se kreću cene na tom ostrvu , apartman za dvoje u septembru, koji je red veličina?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...