Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

ovaj nas je dosta opasniji, posljeratni, resentimanski, u drzavi s veoma manjkavim sistemom, a sa pozicije moci. 

  • +1 3
Link to comment
  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

2 minutes ago, morgana said:

ovaj nas je dosta opasniji, posljeratni, resentimanski, u drzavi s veoma manjkavim sistemom, a sa pozicije moci. 

 

Ne znam koji je opasniji, "pokazace vreme", svakako je vrlo zajebano. Davno smo pisali, atmosfera u Srbiji u tom smislu je 1 na 1 Remark kad opisuje 30te po Nemachkoj. Ali hej nek se DS na miru reformishe i ponudi na trzishtu stranaka (da znam da sam dosadna ali zauvek cu biti ogorchena).

Link to comment
30 minutes ago, morgana said:

 

pa sarkasticna sam, nije bez ideologije naravno, niti je eu i usa covjek, niti je stit od ekstremne desnice nego je nominalno  desnica koja organizuje i opravdava ekstremnu desnicu i to sa pozicije moci.

 

sad ne znam kako ono to zovemo ali lici na fasizam.

 

ova izjava mu je jeziva, doslovno proglasava sezonu lova. s mjesta predsjednika.

 

 


to je ono kad te, u kafani, lokalni krimos iz blokova zagrli, prodere se: “da ovog malog niko nije pipn’o, jel’ jasno?!”, sve guseci te i ljubakajuci te.

a onda sutradan dodjes kuci, stan opljackan, auta nema u garazi.

  • +1 4
Link to comment

a i glava u opasnosti i pravac za druge krimose

 

evo i gradonacelnik ns je rekao da gruhonjic podrzava ustase. 

Edited by morgana
Link to comment
14 minutes ago, SNARC said:

Jel to sve sa Dinkom pocelo oko zidanja one crkve u Ns ?  

 

Ma to je počelo kad ga je Vučić angažovao da muti vodu i diže frku, primate se ko na zvezdu i partizan.

  • -1 8
Link to comment
2 hours ago, morgana said:

 

pa sarkasticna sam, nije bez ideologije naravno, niti je eu i usa covjek, niti je stit od ekstremne desnice nego je nominalno  desnica koja organizuje i opravdava ekstremnu desnicu i to sa pozicije moci.

 

sad ne znam kako ono to zovemo ali lici na fasizam.

 

ova izjava mu je jeziva, doslovno proglasava sezonu lova. s mjesta predsjednika.

 

 

 

evo citam osnove radikalizma, stvaranje uslova za terenski rad - mehanizmi kontrole i teorijska priprema. u teoriji tu pise da kada se iscedi potencijalni korisni slucaj, da se/prezentuje zavrsni komentar u kratkim crtama, sa predlozima kako se imaju poboljsati buduci izlasci i reagovanja, a sam slucaj se napusta posmatrati na visem nivou

to u praski znaci - pretorijanci/studenti i pretorijanci obicni se vracaju u kasarne, profesora mogu da tuku slucajni prolaznici, da mu sikaniraju decu i zenu. sam profa eventualno mozda postoji posibiliti da se ozvanici kao dabl ejgent, mada je to na dugom stapu u praksi, u teoriji ne pise nista o tome

Link to comment

sam profesor bi bio zrtva taman i da jeste dupli agent, na izvolte je svima i njegov slucaj je reklama je za biti na izvolte svima ako se nije po volji vecini (ili uostalom manjini, i to bi bilo dovoljno). 

 

javno mnjenje kao da misli 'zaustavice se prije nego sto dodje do  mene' ali nema garancije da ce biti tako. danas gruhonjic, jesenas vostinic, sutra ko zna ko, od koga i zasto.

 

 

Edited by morgana
  • +1 6
Link to comment
1 hour ago, JozoMujica said:

 

Ma to je počelo kad ga je Vučić angažovao da muti vodu i diže frku, primate se ko na zvezdu i partizan.

Budi mu u koži jedan dan. Jbt, ne verujem šta čitam.

 

Ne znam, kontam da će čovek da digne sidro, bukvalno je ovde na izvolte za odstrel. Niko neće prstom mrdnuti za njega, sutra lagano neko može da ga izrešeta u ulazu; nije da se već nije desilo. Opozicija brani generalštab i mantra da je ovo skretanje pažnje sa Kosova, a evo i Jozo misli da je glumatanje.

Edited by giuseppe
Slovo
  • +1 7
Link to comment

Btw, 'studenti' noćas ispred FF gledali 'Daru iz Jasenovca', valjda da posle sadizma lakše zaspiju, pa da sanjaju lepše. Manijakluk radikalski granica nema.

  • +1 4
Link to comment
14 hours ago, Jeremija said:

 

 

Post-istina jeste problem, ali je problem i to što je kapitalizmu potreban snažan konzumerizam. Kako potrošaćka moć bude slabila, a već slabi, tako će i rasti kriza kapitalizma, a, iako to sad smešno i neverovatno zvuči, ne bi me iznenadilo da sve zajedno (na kraju) regresira u čisti feudalizam.

Ja ne znam odakle vama ideja da pare moraju da se prave samo tako sto avarage Joe kupuje novi auto. Moze i tako sto gazda kupuje novu jahtu dok Joe nema leba da jede. 

 

Ja zamisljam buducnost ko neki Elysium.

Link to comment
1 hour ago, JozoMujica said:

 

Ma to je počelo kad ga je Vučić angažovao da muti vodu i diže frku, primate se ko na zvezdu i partizan.

Dinko jeste jedan licemer koji je na sva usta podržavao ekstremenog desničara Đukanovića(vidite na primer ovu bedu od izjave) - 

Spoiler

„Imamo grupu političkih diletanata koji očigledne stvari, a to je da favorit Vučića i SPC, a samim tim i Rusije, nije bio Andrija Mandić, nego mladi perspektivni i tzv. proevropski Jakov Milatović. Što bismo mi u Bosni rekli, bila je to klasična navlakuša. To kukavičje jaje koje je podmetnuto crnogorskim suverenistima danas se ne zove Dritan Abazović, nego Jakov Milatović. Kao i obično Srbija navija protiv Đukanovića, ne zbog takozvane korupcije i njegove tridesetogodišnje vladavine, nego zato što Srbija nema more“.

, ali ne mislim da je Vučićev.

 

Čovek mora normalno hodati ulicama Novog Sada ili bilo kog grada u Srbiji, šta god da ja ili neko drugi mislio o njemu. Ali jbg, Vučić uživa u polarizaciji. Zna da će ovo dodatno osnažiti podršku Dinku kod onih koji ga već podržavaju, ali mu to ne predstavlja realnu opasnost, kao što će alarmirati ekstremnu desnicu na drugi pol. Iza brda, verovatno se nešto mnogo bitnije dešava od Dinka.

Edited by Milošica
  • -1 2
Link to comment

A zashto se sad ubacuje da je Vuchkov? Ima li ijedan smislen razlog a da nije neka patka od vesti sa istog mesta odakle dlolazi vecina takvih stvari?

Link to comment
9 minutes ago, giuseppe said:

Ne znam, kontam da će čovek da digne sidro, bukvalno je ovde na izvolte za odstrel. Niko neće prstom mrdnuti za njega, sutra lagano neko može da ga izrešeta u ulazu; nije da se već nije desilo. Opozicija brani generalštab i mantra da je ovo skretanje pažnje sa Kosova, a evo i Jozo misli da je glumatanje.

 

Mislim da, uzevsi sve u obzir, treba da napise saopstenje za javnost gde jasno osudjuje ustaske zlocince, tog svog imenjaka da stavi gde mu je mesto, bez dodatnih smatranja. 

  • -1 3
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...