Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Usranu motku sa sobom da nosimo na posao. 

 

Физички нападнут професор у ТШ “ 9. мај“

Поставља се питање: Да ли су и колико безбедни просветни радници?

08/05/2024
 

БАЧКА ПАЛАНКА – У среду (08.05.), око 14 часова, бивши ученик Техничке школе „9.мај“, идентификован као Б.М., извршио је физички напад на професора С.З. током часа.

Према незваничним информацијама до којих смо дошли, Б.М. је ушао на час и физички напао професора, наносећи му озбиљне телесне повреде. Професор је превежен у Ургентни центар на даље лечење.

 

Б.М. који је раније похађао школу „9.мај“, тренутно похађа другу средњу школу у Бачкој Паланци. Како сазнајемо малолетниk је приведен од стране бачкопалачке полиције.

  • Tužno 6
Link to comment
  • Replies 37.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    787

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

Oglasio se sindikat prosvetnih radnika. 

Kapiram da ako se ne izađe na ulicu za ovo, najgore smo pičke. 

  • +1 5
Link to comment
5 hours ago, Svemir Zeka said:

Oglasio se sindikat prosvetnih radnika. 

Kapiram da ako se ne izađe na ulicu za ovo, najgore smo pičke. 

 

Dobra drugarica moje majke, radila kao prfesor u tehnichkoj shkoli 90tih, neka pametna dusha zabije joj noz u katedru. Zena da otkaz momentalno. Mislim da nije bilo nikakvih posledica toga. Ta tehnichka shkola tad (nezamislive priche nama koji smo ishli u druge osnovne i posle u gimanziju npr), to je cela Srbija danas.

  • +1 1
  • Tužno 1
Link to comment
9 hours ago, Svemir Zeka said:

Oglasio se sindikat prosvetnih radnika. 

Kapiram da ako se ne izađe na ulicu za ovo, najgore smo pičke. 

 

A koji zahtevi da budu na ulici, da se smeni učenik druge škole koji je napao profesora?

  • -1 3
Link to comment
Just now, JozoMujica said:

 

A koji zahtevi da budu na ulici, da se smeni učenik druge škole koji je napao profesora?

Jozo nisi u pravu, tolerancija na ovo ce samo da podstakne jos gore stvari. Mora u nekom trenutku da se kaze NE.

  • +1 1
Link to comment
Posted (edited)
1 hour ago, Shan Jan said:

Jozo nisi u pravu, tolerancija na ovo ce samo da podstakne jos gore stvari. Mora u nekom trenutku da se kaze NE.

 

U vezi čega nisam u pravu kad nisam izneo nikakvu tvrdnju?

 

Ne razumem sa kojim zahtevom da se izađe na ulicu? Učenik došao iz druge škole, upao na čas, napao profesora.

Dešavalo se i u osamdesetima u "lošijim" školama, ne izgleda mi kao nešto što sistemski može da se spreči osim da se škole obezbede kao banke.

Učenik je priveden, dakle nema tolerancije.

Edited by JozoMujica
Link to comment

Po onome sto cujem od svih, a znace bolje @Sandradjer i @Svemir Zeka, meni se cini da se agresivnost ucenika znatno povecala u odnosu na prosla vremena a da je sistem tako napravljen da nema efikasan nacin da se bori protiv toga. U prevodu - da treba da se izvrsi pritisak na vlast da se nesto menja.

  • +1 5
Link to comment

Pa iznesi tvrdnju brate, nemoj da se krijes iza pitanja. Kazi jasno da je sve to normalno, da ne moze da se spreci i da su prosvetni radnici smesni sto se osecaju ugrozeno i jer je ucenik kaznjen.

  • +1 8
Link to comment
1 hour ago, JozoMujica said:

 

A koji zahtevi da budu na ulici, da se smeni učenik druge škole koji je napao profesora?

posle 3.maja prošle godine ništa više nije i ne sme biti kao mi kad smo bili mali. O tome se radi.

 

24 minutes ago, JozoMujica said:

Dešavalo se i u osamdesetima u "lošijim" školama, ne izgleda mi kao nešto što sistemski može da se spreči osim da se škole obezbede kao banke.

 

NIkad se nije desilo da učenik puca u profesora na času.

Naravno da se posle KK svi profesori osećaju ugroženo, i da se nešto mora uraditi 

  • +1 3
Link to comment
1 minute ago, Filozof manijak said:

posle 3.maja prošle godine ništa više nije i ne sme biti kao mi kad smo bili mali. O tome se radi.

 

NIkad se nije desilo da učenik puca u profesora na času.

Naravno da se posle KK svi profesori osećaju ugroženo, i da se nešto mora uraditi 

 

Mora se nešto uraditi nije isto što mora Dabrica da pere čaponjke pred skupštinom.

Problem je sistemski i ne može se protestima rešavati dok je na vlasti ekipa kojoj je jedino važno da zadovolji upravnika Hila da bi mogli na miru da nastave da rade...šta već rade.

Ja ne znam šta je rešenje i mislim i da ne postoji sve dok je sistem vrednosti u društvu tu gde je, a ne mislim da će da se ne menja na bolje, čak i da se promeni "vlast".

 

Link to comment

Pomeraš stative sa DAbricom i Hilom, oni bukvalno nemaju nikakve veze s ovim. Koja god je ekipa na vlasti, ovaj problem se mora rešiti.

Otud smislenost protesta.

 

Možda tebi i meni ne izgleda smisleno, ali mi nismo prosvetni radnici i ne znamo kako im je,

Ja svakako ne bih voleo da odlazim na posao s mišlju da li se nekom poremećenom detetu taj dan pojavila želja za ubijanjem.

  • +1 5
Link to comment
14 minutes ago, Filozof manijak said:

Možda tebi i meni ne izgleda smisleno, ali mi nismo prosvetni radnici i ne znamo kako im je,

Ja svakako ne bih voleo da odlazim na posao s mišlju da li se nekom poremećenom detetu taj dan pojavila želja za ubijanjem.

Ovo pogadja direktno sve koji su povezani sa skolom, zaposlene, ucenike, njihove roditelje.

Sigurnost u skolama bi trebalo da bude jedna od najvaznijih tema. Obavezno protest 

  • +1 7
Link to comment
22 minutes ago, JozoMujica said:

 

Mora se nešto uraditi nije isto što mora Dabrica da pere čaponjke pred skupštinom.

Problem je sistemski i ne može se protestima rešavati dok je na vlasti ekipa kojoj je jedino važno da zadovolji upravnika Hila da bi mogli na miru da nastave da rade...šta već rade.

Ja ne znam šta je rešenje i mislim i da ne postoji sve dok je sistem vrednosti u društvu tu gde je, a ne mislim da će da se ne menja na bolje, čak i da se promeni "vlast".

 

Ako ne možeš ništa drugo, promeni par stavki u protokolu o postupanju u školi. 

 

Da vidiš kako je sad postalo (od februara 2024.) normalizovano da učenik može da de udalji iz škole bez frke ako napravi neko sranje. Korak po korak. 

 

Promena direktora i njihove frke od roditelja je malo teža, ali kad imaju dokument u rukama, manje se i plaše. Jebiga, moraš da imaš nekog iznad (ako oslonac već ne možeš da nađeš u sebi, mislim na njih koje je frka) na koje se pozivaš.

 

 

  • +1 6
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment

Poremecen sistem vrednosti postade izgovor za sve. Zasto svi u Srbiji vezuju pojaseve a druga pravila u voznji ne postuju? Jer se jedno kaznjava a drugo ne. 

  • +1 5
Link to comment

i onda ovde čitam teze o onom izbacivanju iz škole đaka koji su pljuvali na ljude sa prozora bečke učionice

 

te koji je zakon, jel ima pravo direktorka….

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...