Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

53 minutes ago, Jeremija said:

 

 

Post-istina jeste problem, ali je problem i to što je kapitalizmu potreban snažan konzumerizam. Kako potrošaćka moć bude slabila, a već slabi, tako će i rasti kriza kapitalizma, a, iako to sad smešno i neverovatno zvuči, ne bi me iznenadilo da sve zajedno (na kraju) regresira u čisti feudalizam.

 

Jel možeš da me uputiš na neke podatke, statistike, gde koliko i kako slabi ta "potrošačka moć" (ma šta to značilo). 

  • +1 2
  • -1 1
Link to comment
  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

6 minutes ago, Luther said:

 

Jel možeš da me uputiš na neke podatke, statistike, gde koliko i kako slabi ta "potrošačka moć" (ma šta to značilo). 

 

 

Nema problema, evo jedan primer - https://www.gfk.com/press/sharp-drop-in-purchasing-power-causes-consumer-sentiment-to-plummet-further

 

 

 

Quote

Sharp drop in purchasing power causes consumer sentiment to plummet further

 

After a brief respite in the previous month, consumer sentiment is continuing its downward spiral in September. Both economic expectations and the propensity to buy recorded moderate declines, while income expectations plummeted to a new record low. GfK is forecasting -42.5 points in consumer sentiment for October 2022, down 5.7 points from September of this year (revised -36.8). These are the findings of the GfK Consumer Sentiment Study for September 2022.

The main reason for the sharp decline in consumer sentiment is the decrease in income expectations this month. The indicator has fallen 22.4 points to -67.7 points. This represents a new record low. Since the collection of data for the whole of Germany started in 1991, the current value is the lowest that has ever been measured.

 

Edited by Jeremija
Link to comment
14 minutes ago, Jeremija said:

 

Ovo je nešto iz 2022. i koliko razumem odnosi se na Nemačku i na očekivanja  potrošača. Takođe predviđa i recesiju do koje nije došlo. Gde je ostatak sveta, Ne može kapitalizam da propadne u samo jednoj državi to bi koliko te razumem trebalo da bude na globalnom nivou. MMF međutim predviđa globalni rast u 2024 3,1% i u 2025. 3,2%.

Ako je to propast onda ok.

 

A ovo za regresiju u feudalizam, ako je tvoja originalna misao, treba negde da objaviš i postaneš slavan kada se to ostvari. Ili ako se ne ostvari.......

Edited by Luther
  • +1 1
Link to comment
On 28. 3. 2024. at 17:48, Djuro said:


u ovoj zemlj nazivaju ustašama sve one koji nisu fake nacoši.

uvek bilo, uvek će i biti.

 

ne krstis se kad prodjes pored crkve - ustasa.

osudis popa pedofila - ustasa.

navijas za drugi klub - ustasa.

novinar si nezavisnog medija - ustasa.

nisi radikal - ustasa.

imas stan u zemunu u koji bismo se uselili - ustasa.

ne pevas himnu - ustasa.

hoces demokratiju i vladavinu prava - ustasa.

ateista - ustasa.

ne pises cirilicom - ustasa.


dopisi sam

ne ne

nikako uvek bilo

to su nam uveli seselj i radikali

 

mi zivimo radikalski san

a najtragicnije je upravo to sto smo u toj meri skuvana zaba da smo poceli verovati da su razna ludila sa kojim su nas zasuli, oduvek tu i nesto (matene) uobicajeno u nasem drustvu

  • +1 6
Link to comment
7 minutes ago, Jeremija said:

Hvala na savetu, pravi si drugar...

 

Pa naravno, i ja sam fan MU, kome ću ako ne tebi.

Link to comment
27 minutes ago, Luther said:

Ne može kapitalizam da propadne u samo jednoj državi to bi koliko te razumem trebalo da bude na globalnom nivou. MMF međutim predviđa globalni rast u 2024 3,1% i u 2025. 3,2%.

Ako je to propast onda ok.

Evo luthera, gore zelene, samo mu ne dirati kapitalizam!!! :D 

Jebote, pa ima li u tom nicim sputanom kapitalistickom entuzijazmu i beskompromisne odbrane kapitalizma koja se svodi na ko nije s nama, taj je protiv nas, barem primisli da sistem koji pociva na neprekidnom i nicim sputanom rastu kao ultimativnom uslovu svog postojanaja ipak ne moze doveka, da su resursi nisu neiscrpni, da, konacno, 1.5 milijarda Kineza i jos toliko  Indijaca- sve i da im kapitalizam donese nevidjeno blagostanje nikada, ama bas nikada nece moci da zive americki san u kome svaka kuca ima bazen, a svaka porodica 2, a mozda i 3 automobila...

I da to ne zavisi od kupovne moci nego - ne moze, nema sanse fizicki...

Obaska sto ovde jos niko ne zagovara propadanje kapitalizma sa kojim je neraskidivo povezana klasicna parlamentarna predstavnicka demokratija, nego zagovara, jos uvek, pokusaje hvatanja zadnjeg voza da se stvari mirnim putem, bez prevrata, koliko-toliko dovedu u red...

Zadnji je cas, a Planeta je prepustena na milost i nemilost najneodgovornijem od svih dosadasnjih drustvenih sistema: onom koji bi jeo, jeo i samo jeo, dok ne pukne...

I koji se, sa nestankom takozvanog socijalizma, oslobodio, ratosiljao jedinog ako ne konkurenta, ono korektivnog faktora koji ga je ipak kako-tako drzao na uzdi i primoravao da cini drustvene koncesije...

 

Ekonomisti*)... :isuse: 

 

Edit *): i psiholozi...

 

WP je imao, doduse, 1 amandman na Marfijev zakon:

Quote

Economic advice has the most influence where economists know the least and the least influence where economists know the most.

Edited by namenski
Link to comment

sviđa mi se u seriji 3 tela kada vanzemaljac upozorava kineskinju da bi neko pogrešan mogao da čuje poruku sa zemlje i da bi u tom slučaju došli i porobili zemlju, ti pogrešni

 

i onda sledi ona divna poruka, dođite, pomoći ću vam

 

ništa palma, smo realnost

 

 

Link to comment

Zasto ti se to svidja? Mislim, sta ti se tu imas svidjati, to je bas wtf koji ti je kurac trenutak. Sta je tu divno??

Link to comment

kako da mi se ne svidi, lepo kaže da je zemlja đoka i da dođu i satru sve

Link to comment
7 minutes ago, Mel said:

 

Nije on bez ideologije.

 

pa sarkasticna sam, nije bez ideologije naravno, niti je eu i usa covjek, niti je stit od ekstremne desnice nego je nominalno  desnica koja organizuje i opravdava ekstremnu desnicu i to sa pozicije moci.

 

sad ne znam kako ono to zovemo ali lici na fasizam.

 

ova izjava mu je jeziva, doslovno proglasava sezonu lova. s mjesta predsjednika.

 

 

Edited by morgana
  • +1 8
  • Hvala 1
Link to comment
8 minutes ago, morgana said:

 

pa sarkasticna sam, nije bez ideologije naravno, niti je eu i usa covjek, niti je stit od ekstremne desnice nego je nominalno  desnica koja organizuje i opravdava ekstremnu desnicu i to sa pozicije moci.

 

sad ne znam kako ono to zovemo ali lici na fasizam.

 

ova izjava mu je jeziva, doslovno proglasava sezonu lova. s mjesta predsjednika.

 

 

 

Fashizam, buja svuda a ovaj "nash" je sa klasichnim srpskim tvistom, ali nevertheless fashizam. A ja ne proglashavam ljude olako za fashiste, nego kad to jesu.

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...