Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

6 minutes ago, ultra plasticni said:

ratibor trivunac ko drugi

 

Quote

Ratibor Trivunac je rođen 1981. godine u Beogradu.

 

Link to comment

znam koliko hocesh, ali ja vec  "pripadam" toj sceni, ono, imam chekic ekseri padaju s neba. 

 

 

  • +1 2
Link to comment
32 minutes ago, Ayatollah said:

 

Evo da pitam sve ovde, možda sam samo ja neobavešten - da li znate neku javnu ličnost u Srbiji mlađu od 30 godina, da otvoreno zagovara levičarske, proevropske, demokratske, liberalne, antifašističke ili antišovinističke ideje, a po mogućnosti da nije aktivno politički angažovana? Ja nisam siguran da znam bilo koga.


Neki zeleni? Ne postoje? 


Pa cekaj, valjda ima mladih u ne davimo beograd?

Link to comment
12 minutes ago, gospa buba said:

znam koliko hocesh, ali ja vec  "pripadam" toj sceni, ono, imam chekic ekseri padaju s neba. 

 

 

Pa da, nisam bio precizan - i da je istovremeno šire javno eksponirana sa tim idejama, a ne da ih iznosi samo u užem krugu istomišljenika. Liberalnih kružoka ima i u Iranu i u Rusiji, pa će ih svakako biti u Beogradu.

 

Šta hoću da kažem - da ja ne znam mlađu, uticajnu javnu ličnost liberalne provinijencije da iznosi svoje ideje širem auditorijumu, iz čega dalje sledi moja zabrinutost za opštu društvenu situaciju u Srbiji za 20-30 godina, jer će se buduća društvena elita regrutovati skoro isključivo iz redova konzervativne desnice, pa će shodno tome i diktirati opštu društvenu klimu u zemlji u decenijama koje dolaze. Drugim rečima, bojim se da će srpsko društvo biti sve konzervativnije i autoritarnije, jer nemamo ni naznaku da među mladima imamo liberalizam kao validnu opciju, niti te ideje imaju neki veći uticaj.

  • +1 3
Link to comment

Ovde su deca konzervativnija od roditelja, a često i od dedova. To ti je završeno. Tačnije, to su ti veronauka (DS), DSS od 2003 do 2008, lepi Boris i radikalske bitange odradili.

 

Nemam ništa protiv Čanka na protestima. On bar dođe. Bio je i kod Dinka kad smo krečili, bio i sad. On je i ovakav i onakav, ali iza 99% njegovih izjava mogu da stanem. Druga stvar je što ne radi ono šta priča, ali ovde to nije slučaj.

  • +1 8
Link to comment

mladju levu javnu lichnost niko nece da zove. moze da se oglashava na tviterima i instagramima, ali ne postoje drugi javni klasichni mediji koji bi dali priliku. 

 

ali medju mladima imamo liberalnu/levu opciju bez problema. imash za pochetak ceo filozofski u beogradu. osim nekoliko katedri sa istorije (mislim prvenstveno na predavache, koji okupljaju sebi slichbe). i to bez veze sa partijama i nekim organizovanim aktivizmom.

 

da ti bude lakshe, i ja sam se iznenadila :hihi:

  • +1 4
  • Hvala 5
Link to comment

Kada bi se na tv pojavio neki mladi apolitični liberal prvo bi bio napljuvan od pppučanstva 

Link to comment
17 minutes ago, Fakundo Sava said:

Kada bi se na tv pojavio neki mladi apolitični liberal prvo bi bio napljuvan od pppučanstva 

zavisi kako se predstavlja i ko predstavlja. a u drushtvu u kome nema razgovora i nema ni javno proklamovanog stava niotkud da druge ideje treba da postoje, a ne da razgovor treba da postoji, ne mozemo ochekivati nishta. preostaje samo polako i partizanski sve ispochetka. shto deca i rade.

 

i ne moze apoliticno. apolitichno je danas prevara, shta god da je nekad bilo.

Edited by gospa buba
  • +1 6
Link to comment

nema odakle da se pojavi, ja ne verujem ni u jedno društvo koje sam imao čast i nezadovoljstvo da upoznam

 

levica je potpuno poražena, spaljena i sahranjena, anatemisana i od teista i ateista

 

tržište je 'telo vučića, orbana, erdogana, putina i bibija, trampa i bajdena

 

a tržište su 'teli svi svi svi

 

jelo je skuvano, izvolite se poslužiti

 

Edit Bem ti autokorekt

Edited by Braća Strugacki
  • +1 3
  • Tužno 1
Link to comment

postoji i bice. 

 

 

ed. e, da. ratibor me onomad zapratio na ig, sva sam se bila shockirala :rolf:

Edited by gospa buba
Link to comment

meni samo nije jasno shta je apolitichan liberal. jel apolitichan, il je liberal?

 

To apollitichan u srpskom kontekstu je meni kao neki disklejmer za one koji bi da npr protestuju jer ih je Vuchko nagazio, ali da ne ispadne da su protiv Vuchhka. P osistmeu udeli nam neshto, ne gazi bash toliko, (volimo te).

Link to comment
9 minutes ago, Braća Strugacki said:

levica je potpuno poražena, spaljena i sahranjena, anatemisana i od teista i ateista

Tigrovi vegetarijanci... :fantom: 

Link to comment

O jbt.

Evo upravo čuh na televizoru.

U Srbiji 700 k ljudi nema niti jedan zub :gospode:.

Ja ne mogu da verujem da je to tačan podatak :ph34r:.

 

Ed.

Ne verujem da su u tu brojku uključene bebe, sve i da jesu, nema ih mnogo :cry:

 

Edited by dùda
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...