Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

1 minute ago, warp said:

Objasnio Frile,

Prvi put čujem za dotičnog, a i nemam X

 

Nevezano za dotichnog, to je sad kao neki kombo.

Link to comment
  • Replies 37.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    787

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

22 minutes ago, pt 2.0 said:

olala, pa to je pre čak godinu dana bilo, hvala za info. SNS govna su onda to namerno sad izvukla, nema dileme oko toga. jebote sve bi nas pobili za malo distrakcije sa sopstvenog kriminala. 

 

meni je smisaono jasno šta je hteo da kaže iako nisam znala taj detalj koji si pomenuo - kad me već razvlače, eto im direktnije asocijacije.

ali ono cerekanje, i cela izvedba šale mi je i odvratna i nesmešna. 

 

Ja mislim da oni generalno gledaju da imaju u shteku razne stvari, i za svoje i za protivnike.

Ovaj lik, da Vuchic ne zazire od "Hila", bi dosad bio u najmanju ruku pretuchen. A i odsad, da sam ja na njegovom mestu, bukvalno bih se sklonila negde za neko vreme, u najmannju ruku decu bih makla. Iako je sa najvisheg mesta porucheno da se ne zanesu, ipak.

Dalje, drzavom nam upravlja bukvalno mafija, tako da da, sve bi nas pobili i jedini razlog shto nije bash i do toga dodhlo je prisustvo NATOa u SR i regionu.

  • +1 3
Link to comment

Lik nije 'kreten', nego je docent na FF, bivši predsednik NDNV i jedan od urednika portala Autonomija.

 

A trn je u oku radikalskim bitangama poodavno. I pre 4 godine mu je vandalizovan ulaz a preti mu se konstantno - link je na članak iz 2020:

 

https://jugmedia.rs/reakcije-novinarskih-udruzenja-iz-srbije-i-okolnih-zemalja-zbog-ispisanih-nacistickih-grafita-na-ulazu-u-zgradu-novinara-dinka-gruhonjica/

 

Radikali uvek dovršavaju posao.

  • +1 8
Link to comment

I kad nisu bili vlast ti radikali su imali kontrolu i nad ovim narko-krimi huliganima i nad policijom. tako da od čišćenja nema ništa, bojim se.

  • +1 1
  • Tužno 2
Link to comment
3 minutes ago, aram said:

ako da od čišćenja nema ništa, bojim se.

nemamo izbora.

I sve će više biti jasno da nemamo (drugog) izbora.

  • +1 1
Link to comment

Ne razumem zašto se plemenita ideja suštinske autonomije Vojvodine ovde spočitava Dinku?

Edited by Kenji
Link to comment

To je zanimljivo i večito pitanje, ne sme i gotovo. U tom smislu, 95% foruma je bar DSS, ako ne i gore. Nisam siguran da sad treba trolovati na tu stranu.

 

Ne znam, kad za žrtvu pogona konstatujemo da je 'lik', to je meni već napola: he had it coming. A to mi se ne dopada. Eno su ga četnici već zvali Sabahudin, tako je i krenulo.

  • +1 5
Link to comment

Preterujes @giuseppe, kao da ne sme da se kritikuje covek ako se SNS okrenuo protiv njega. Meni vec iz ovo malo klipa se vec ne svidja taj narativ koji on namece. Nemam nista protiv vece autonomije Vojvodine (i uopste decentralizacije drzave) al ta prica kako su muceni Vojvodjani osudjeni da ostanu sa ostatkom Srbije prvo nama iz UZASa vrlo smrdi na sovinizam i gledanje sa visine ostatka ljudi u drzavi a drugo, to je ista retorika kojom su se svi vodili tokom raspada SFRJ - sve ce nam cvetati cim se resimo ovih drugih.

  • +1 3
Link to comment

Jedno je kritika, drugo je 'lik', što je derogativan termin koji mi je i zaparao uši. To šta ti se ne dopada može da se kaže na način na koji si i rekao, nemam ništa protiv.

 

Oko SFRJ, sry ali to je način na koji se ovde doživljava to vreme i taj raspad. U Srbiji nam je SPS izbio mozgove RTSom sa pričom, ovi oće da nas se reše pa kažu da će procvetati. Možda je poruka bila da (centralizovani) sistem treba da se menja da bi opstali i napredovali, ali ako to kažeš, kreće lavina 'ti si anti-Srbin' i nema tu šta dalje da se raspravlja. Da, slično kao kad se radikalima sada bilo šta kaže o iole funkcionalnoj autonomiji, to je no-no i 'severna Srbija'.

 

Mislim da je ovo sve zajedno off i da može na temu o Vojvodini, ako imamo takvu. 

  • +1 1
Link to comment
6 hours ago, pt 2.0 said:

ovaj lik je godinama - dok je vučić bio premijer - bio angažovan od strane ministarstva kulture države srbije kao predsednik komisije za finansijsku podršku medijskim projektima. da podsetim, to je ona ista država za koju je sa žaljenjem konstatovao da je vojvodina, koja je valjda neka zasebna država, morala da ostane sa njom u vicu no. 1 sa videa. zato kažem da je kreten. takve stvari se ne rade ako imaš iole vaspitanja i dostojanstva.

 

dalje, ne mislim da vučić koji pokriva prijem kosova u savet evrope plus te njegove lokalne bitange kojima su gruhonjić i lalićka zagazili u biznis, ima nameru da fizički naudi gruhonjiću. što ne znači da to neće uraditi neka random nahuškana budala.

 

cela postavka je pogrešna i ovi radikali moraju da se počiste inače smo ugasili. to je poenta.

 

 

Ma lik pokušao da jaše na talasu Čvarka samo bez "di su naši novci" na duhovit™ način, malo SPC, malo došli divlji i oterali pitome i sl. 

Čisto sumnjam da je viđen kao pretnja sns diktaturi. 

Možda se lokalno zamerio nekom despotu a ne bih isključio ni unutrašnje™ sukobe kod  liberalno-levičarske-šta god, pa isplivao snimak od pre godinu dana...

  • -1 1
Link to comment

Nemojte ga više braniti, molim vas. Jbt ne verujem šta čitam, ne isključuju se unutrašnji sukobi na levici.

 

Četnici svuda isti, dal na FF, dal na forumu.

Link to comment
9 hours ago, radisa said:

Dinko i Ana Lalić su načepili nekog™ oko crkve kod Štranda u NS, kao ljudi koji su učetvovali u protestima, ja mislim, da je to bio triger... A Dinko je lakša meta, jer je profesor i imao je izjave koje se lako izvlače iz konteksta, za razliku od Ane Lalić, koja je samo novinar, i čije izjave iako izvučene iz konteksta, nisu toliko šokantne...

 

Meni na ovo smrdi od pocetka..crkvu ovde ne smes da diras. Meni je bilo malo frka za moje kad je keva napickarala popa na Detelinari..Posle su joj iz opstine rekli da crkvi ne mogu nista, da se u nju ne dira i sve im je dozvoljeno.

  • Tužno 2
Link to comment

 

14 minutes ago, giuseppe said:

Nemojte ga više braniti, molim vas. Jbt ne verujem šta čitam, ne isključuju se unutrašnji sukobi na levici.

 

Četnici svuda isti, dal na FF, dal na forumu.

Ne volim to etiketiranje četnici™ ali dobro, posebno si osetljiv po pitanju autonomije ili otcepljenja Vojvodine ili nekadašnjeg ideologa Čvarka, koji je avaj teško razočarao.

Uglavnom, naravno da ga branim od rulje tj šta god rekao, pošalio se, mislio itd apsolutno je nedopustivo da trpi zastrašivanje, medijski linč i sl. 

Edited by Zaboravan
  • +1 3
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...