Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

1 hour ago, Fakundo Sava said:

I da se izvini Djuki što ga je tukao

 

Reagovao sam kada je @giuseppe napisao da ce mozda da dize sidro, sto i nije realno bas, posto znam koliko je hrabar a koliko je licemer. Meni o njemu ne bi nista govorila izjava koju sam predlozio.

Sa druge strane znam sta mogu deca da mu prolaze, jako pazljivo bih junacio tudjom decom, to je sve. Znaci porodica, deca, kao meta u radikalskom okruzenju, a sve nacinjeno nesmotrenom izjavom sada vec sa raznom nadogradnjom drugim temama. 

Ovo sto si ti napisao je pamflet ili plakat, on sigurno nece i ne treba da se izvinjava, ni ja nisam rekao da treba da se izvinjava. Okruzenje na univerzitetu je isto kao oko nas, sve teze, pogotovo izmedju zgrada, na javnoj povrsini, znaci sve ono sto konstatujemo, kako izgleda ova zemlja, nije van tih katedri. Vecina fakulteta nije javno branila svog kolegu, to takodje znaci da smo jaki na recima, ne i na delima kao sto je on. Sta god da uradi nicim se ne bi izvinjavao Djuki po meni

 

Edited by villiem
  • +1 1
Link to comment
  • Replies 37.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    787

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

i drugo, ne znam koliko je to uputno reci, nama su se odavno izmeshali signali, a da to ni ne znamo, pre svega zbog decenijske izlozenosti njihovim principima i njihovom narativu. ne postoji vishe situacija u kojoj chovek oseca potrebu da neshto brani, ali oseca potrebu da neprekidno ironishe, zaplice, trazi izgovore i shto su stvari bazichnije i ljudskije, to ih vishe zamazujemo ironijom i kao izvan smo mi toga. ja razumem da je to vid odbrane. ali ne vidim kako u konachnici moze da da ikakav rezultat, osim da svi postanemo oni, manje vishe nismo ni daleko, pa se necemo ni chuditi vishe. 

 

i onda imamo situaciju da raspravljamo o tome shta treba da uradi u svoju odbranu chovek koji je neshto negde rekao. sa evo nesagledivim i pokazace se naravno nesrazmern  posledicama, valjda prvi u poznatom kosmosu, niko pre, nikad chuli.

Edited by gospa buba
  • +1 5
  • Hvala 2
Link to comment

evo npr kako je mirko vicevic otisao sa mjesta trenera vaterpolo kluba crvena zvezda, brze nego sto je i dosao. februar 2022.

 

 

Navijači Crvene zvezde u subotu su na utakmici sa Šapcem razvili poruku "„Šiptar, Hrvat, balija, nisu moja bratija“, uz skandiranja Ratku Mladiću tokom meča.

Prethodno su preko sajta delije.net poručili čelnicima kluba i sportskog društva Crvena zvezda da to što je za trenera vaterpolo kluba Crvena zvezda "doveden čovjek koji je Hrvat iz Crne Gore, koji ništa lijepo o Srbima nije imao da kaže, koji je uradio mnogo toga, ali nijedna stvar nije bila u korist naše zemlje", ne može da prođe "tek tako niti će".

Šovinistički stav navijačke grupe osudili su VPSCG, COK i Uprava za sport, Vaterpolo savez Srbije, osudile su ga i legende vaterpola kao što su Danilo Ikodinović i Igor Milanović.

VK Crvena zvezda se izvinila Vičeviću, a ostale sportske institucije Srbije nisu zvanično reagovale.

Edited by morgana
  • +1 4
  • Tužno 4
Link to comment

Ja mislim da se baš u tom odnosu prema manjinama i ogleda sav sjaj i beda našeg društva, meni deluje da nismo odmakli od izbacivanja porodice Barbalić.

 

 

Koju je slučajno javno izbacivao šef sadašnjeg šefa.

 

 

 

  • +1 2
  • Tužno 2
Link to comment
1 hour ago, gospa buba said:

ono shto ljudi ovde sigurno  razumeju (kad poshteno razmisle) ali odbijaju da prihvate ...

 

 

Zato shto nismo udruzeni i nemamo solidarnost jedni sa drugima, pa nas pecaju jednog po jednog. Ko u onoj pesmi dok su doshli po mene niko nije ostao da se buni. Sve vec vidjeno.

Takodje ne samo da je to tako nego i ta uzaludnost se gaji - moja sestra je bash pre neki dan iskomentarisala kako je sve vest za jedan dan kad su hapsili onog iz vojnog sindikata. Kaze svi su digli buku - jedan dan.

Link to comment
1 hour ago, gospa buba said:

 nama

 

 

Zašto "nama"?

 

Misliš da  bi prošlo nezapaženo kada bi neki novinar Srbin iz Splita (ako takvo nešto uopšte postoji) pričao  kako će katedrale u Hrvatskoj da pretvore u kafane a on ima simpatično ime Dragoljub kao Draža Mihajlović? Naravno da bi se tamo diglo kuso i repato.

 

Ne valja što je tako, ni tamo ni ovde, ali  čovek neće da radi takve stvari osim ako je glup ili plaćen.

  • Haha 2
  • -1 2
Link to comment
11 minutes ago, JozoMujica said:

ako je glup ili plaćen.

Moze se reci, ni ovo sto ti Radis. 

  • +1 5
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment

Stranka, tj. država organizuje članstvo i navijače da teraju i proteruju, kakve veze ima ko je plaćen ili glup.

  • +1 3
Link to comment

Meni je simpaticno sto pola tih crnokosuljasa imaju hrvatsko drzavljanstvo.

(a druga polovina madjarsko)

 

nacoši “za po kući”, al zato moze mrski pasoš “za poneti”.

Edited by Djuro
  • +1 1
Link to comment

Snimak je humor u pokusaju, bilo ga je oduvek kada neko nas dodje kod nekih njihovih ili kada neko njihov dodje kod nekih nasih 

Od ekipa sto talasaju na ovu ili onu stranu, to je simptom ili pojava kada zelis da ostavis utisak na domacina, obicno je misao ili iskaz koji je pojacan ili modifikovan za situaciju.

 

Mozes da primetis slicno hvalisanje i zajednicki "humor" na motosusretima, sa drugim temama. Ako si dosta cest i geografski ostrascen, dodje i do separatistickog humora ali niko ne bude proterivan. Naravno nisu javne licnosti, znaci pisemo glupost pre svega.

 

Vaznija konstanta je radikalska antena da primi signal na toliku daljinu, da pojaca i pomeri u vremenu, za kada je dobro doslo. I naravno da je Hrvat ili nesto takvo.

 

Sta je rekao, pa napadaju ga po nacionalnoj osnovi a pomesali naciju. On je novinar, oni po difoltu manje paze na ono sto pricaju tj slobodnije se izrazavaju ali bilo kakvo pominjanje ustaskih zlocinaca u saljivom tonu jeste prilicno.. pa opet glupavo

 

Video sam ovaj kraci, nisam video za crkvu sta je rekao ali pretpostavljam, sta god da je lici na nesto sto i drugi nekad kazu ali su nasi?

 

Moj utisak je da nije placen

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...