Jump to content
IGNORED

pussy riot vs rpc


Turnbull

Recommended Posts

gagorder, imas li neku tezu koju zelis dokazati ili ces ostati na cinicnim onelinerima?sto se tice ovoga sto si protumacila kao slippery slope, ja to ne vidim tako. lik je izrazio zelju da se veci broj muskaraca fizicki obracuna sa cetiri devojke. zna se gde to vodi i da se to veoma retko zaustavlja na batinanju. fact of life, jebiga.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    133

  • Аврам Гојић

    87

  • kobni zelaya

    60

  • Caligula

    38

pa nema crkva šta da bude uvređena, šta god da se desi pre smrti ne može ni da uvredi ni da povredi, ovozemaljski život je samo jedna obična čekaonica

Link to comment
gagorder, imas li neku tezu koju zelis dokazati ili ces ostati na cinicnim onelinerima?
dabovicu mili&dragipredugo sam na forumu. jedno sedam topica o slobodi govora sam otvorila, pa se lozila & penila o dekriminalizaciji uvrede i klevete, dakle - ne, nemam vise nista da kazem.ali to ne znaci da ti, koji jos uvek imas, mozes da koristis "argumente" tipa onog koji sam kvotovala. niti da shime moze da delje sa "analogijama" menson, turneja, producenti, momci iz protivpozarne obezbedili binu pre nego sto je zalozhio zastavu vs. upad u crkvu ..mislim, ako hoce analogiju, dajte onaj marsh nacista kroz jevrejski kvart, gde ono bese na istocnoj obali? ako cemo da ispipavamo granice. Edited by gagorder
Link to comment
Poptuno je neverovatno da se sada porede prekidanje pozorišne predstave "Sveti Sava" - sa namerom da se poptuno spreči njeno održavanje - sa ovim što su uradile Pussy Riot, koje nisu ništa oštetile, niti su ikoga sprečile da obavi što je naumio, već samo iskoristile poruku da iznesu svoju poruku. Ne treba zaboraviti da je prekidanje predstave zapravo bila pretnja silom i da je bilo praćeno vrlo konkretnim pretnjama Žarku Lauševiću. Drugim rečima, prekidači predstave bili su samo produžena ruka državne sile, Pussy Riot se upravo suprotstavljaju državnoj sili, i to ne silom, ne pretnjama, nego performansom.Ali, u ovoj sveizjednačiteljskoj vizuri, sve je to isto. Zakon je zakon, neutralnost je neutralnost, privatna ustanova je privatna ustanova, itd. sve ostale tautologije.
Ajd, sad nemoj - pomenuo sam to prekidanje predstave iz zajebancije, nije mi ni najmanje bila namera da poredim s ovim.Nailazim na ozbiljan problem - ovde na forumu čovek mora dobro da se legitimiše tako što će valjda, zajedno sa ostalima deset puta ponavljati stvari oko kojih se svi slažu i koje uopšte nisu za raspravu, da bi mogao nešto da piše.Ali, realno me boli uvo da ponavljam mantre koje se pojavljuju svakih trideset sekundi po žutoj štampi i blogovima.
Link to comment
a pa da. ovde je vec zakljucilo da crkvu nisu uvredile ...
Čuj, ako hoćeš sad da odgovaraš na replike od pre deset strana, fine by me, ali onda se bar potrudi da uzmeš u obzir na kontekst u kojima su te replike iznesene. Ovaj konkretan post kojeg si se sada uhvatila, bio je odgovor na trvdnju da Pussy Riot treba strogo kazniti zato što su udarile na "idejni temelj nacije". Dakle, klipovi nije trebalo da posluže kao idealan analog ono što su učinile Pussy Riot, već samo da ukažu na činjenicu da je "udaranje na idejne temlje nacije" - a ša god to bilo, paljenje zastave mora u njega spadati - sastavni deo života u demokratskom društvu.Uvredljivo je koliko malo truda ulažeš da shvatiš šta drugi učesnici u raspravi uopšte tvrde.
Link to comment
Ajd, sad nemoj - pomenuo sam to prekidanje predstave iz zajebancije, nije mi ni najmanje bila namera da poredim s ovim.Nailazim na ozbiljan problem - ovde na forumu čovek mora dobro da se legitimiše tako što će valjda, zajedno sa ostalima deset puta ponavljati stvari oko kojih se svi slažu i koje uopšte nisu za raspravu, da bi mogao nešto da piše.Ali, realno me boli uvo da ponavljam mantre koje se pojavljuju svakih trideset sekundi po žutoj štampi i blogovima.
Izvini, nisam naznačio kome odgovaram, ali nisam odgovarao tebi već Concordu. Jasno mi je da si se ti šalio.
Link to comment
dabovicu mili&dragipredugo sam na forumu. jedno sedam topica o slobodi govora sam otvorila, pa se lozila & penila o dekriminalizaciji uvrede i klevete, dakle - ne, nemam vise nista da kazem.ali to ne znaci da ti, koji jos uvek imas, mozes da koristis "argumente" tipa onog koji sam kvotovala. niti da shime moze da delje sa "analogijama" menson, turneja, producenti, momci iz protivpozarne obezbedili binu pre nego sto je zalozhio zastavu vs. upad u crkvu ..mislim, ako hoce analogiju, dajte onaj marsh nacista kroz jevrejski kvart, gde ono bese na istocnoj obali? ako cemo da ispipavamo granice.
U Skokiju. A analogija ti je u pussy riot, da me izvineš. Edited by Syme
Link to comment
dabovicu mili&dragipredugo sam na forumu. jedno sedam topica o slobodi govora sam otvorila, pa se lozila & penila o dekriminalizaciji uvrede i klevete, dakle - ne, nemam vise nista da kazem.ali to ne znaci da ti, koji jos uvek imas, mozes da koristis "argumente" tipa onog koji sam kvotovala. niti da shime moze da delje sa "analogijama" menson, turneja, producenti, momci iz protivpozarne obezbedili binu pre nego sto je zalozhio zastavu vs. upad u crkvu ..mislim, ako hoce analogiju, dajte onaj marsh nacista kroz jevrejski kvart, gde ono bese na istocnoj obali? ako cemo da ispipavamo granice.
skokie, illinois.
Link to comment
klipovi nije trebalo da posluže kao idealan analog ono što su učinile Pussy Riot, već samo da ukažu na činjenicu da je "udaranje na idejne temlje nacije" - a ša god to bilo, paljenje zastave mora u njega spadati - sastavni deo života u demokratskom društvu.
pa nisu adekvatni to da pokazu. deo su sou biznisa, nema nista oslobadjajuce u njima, nema zapravo nista u mensonu, ni u onom sa reklame za britanski puter, sto bi moglo da podupre tu tezu. ali u prolasku nacisticke povorke kroz kvart u kojem zive jevreji ima. ako hoces da ispitas da li si stvarno za ovo sto su pr ucinile, treba da preispitas svoje poglede o situaciji koja bi te narocito ispizdela. a ne koncertno paljenje americke zastave.a za trud - jebiga, mozda si u pravu. to stvarno nije namerno :(alternativa je da ne ucestvujem, osim jednom u sto godina Edited by gagorder
Link to comment
ok, izvinjavam se sto vas uznemiravam, kad ste se vec lepo slozili. odoh da blendiram povrce, gde mi je i mesto.
U pećinsko doba je sklonost blendiranju kod žena bila evoluciona prednost. True story.
Link to comment
ali to ne znaci da ti, koji jos uvek imas, mozes da koristis "argumente" tipa onog koji sam kvotovala.
kako ne mogu, vidis da sam iskoristio argument. ne znam da li si citala ostale postove onog bolesnika koji je pricao da zene vise vole samar nego da joj poklonis cvet i tako dalje. sto se tice ponasanja razjarene rulje oja lincuje zene, izvini ali tu cu ostati jako tvrdoglav. rulja koja lincuje devojke obicno ih i siluje, a moze i da se omakne ruka. ne kazem da bi se to nuzno desilo, ali se Verterdegete zalozio za stvaranje ambijenta u kome se takve stvari mogu veoma lako desiti, a ja sam to doveo do krajnjih konsekvenci. hoce zakon rulje? ok, ali hajde da pricamo o tome gde to vodi. ne postoji civilizovana rulja koja zna za granice. zato imamo policiju i zakone i sudove.
Link to comment
ali se Verterdegete zalozio za stvaranje ambijenta u kome se takve stvari mogu veoma lako desiti,
ma mislim da nije. mislim da je vise bio na liniji samoodbrane. tipa, jevreji istrce na ulicu i iznabadaju ove sto prolaze.idem stvarno. mislim, bedak mi, znam da se skroz slazemo o temeljnim pitanjima u okviru makar ove diskusije. ne salim se, blendiram itakoto.
Link to comment
Pa i ja sam se baš pitala šta može da se priča o pusirajotu na više od 10 strana, sem da se konstatuje da realno za ovako nešto ne bi smelo da se sedi u zatvoru u pristojnoj zemlji.Nego neko je napisao da su u Moskvi ljudi generalno religiozniji nego kod nas, ovo mi je intersantno ako je tačno.
Ja sam napisao. Nemam neke statistike da potkrepim tezu, ali pošto sam živeo tamo znam, mahom svi, dakle velika većina ide u crkvu. Isprva mi je bilo čudno što moje kolege i prijateji neizostavno idu recimo za Božić ono uveče u crkvu, pošto su me zvali da idem sa njijma, a onda sam iz priče shvatio da uglavnom i redovno idu. Idu u crkvu, imaju svog "baćušku", koga poznaju, razgovaraju sa njim o raznim dilemama koje imaju u životu. Radi se ljudima koji dugo žive u gradu i bave se i kreću u umetničkim i medijskim krugovima, dakle ekipa iz koje u Bgdu je retko ko religiozan.
Link to comment
pa nisu adekvatni to da pokazu. deo su sou biznisa, nema nista oslobadjajuce u njima, nema zapravo nista u mensonu, ni u onom sa reklame za britanski puter, sto bi moglo da podupre tu tezu. ali u prolasku nacisticke povorke kroz kvart u kojem zive jevreji ima. ako hoces da ispitas da li si stvarno za ovo sto su pr ucinile, treba da preispitas svoje poglede o situaciji koja bi te narocito ispizdela. a ne koncertno paljenje americke zastave.
Čuj, ima Voldron onu lepu mudrost koje se uvek valja podsetiti u ovakvim situacijama:
The harm that expressions of racial hatred do is harm in the first instance to the groups who are denounced or bestialized in pamphlets, billboards, talk radio, and blogs. It is not harm—if I can put it bluntly—to the white liberals who find the racist invective distasteful. Maybe we should admire some lawyer who says he hates what the racist says but defends to the death his right to say it, but this sort of intellectual resilience is not what's at issue. The question is about the direct targets of the abuse. Can their lives be led, can their children be brought up, can their hopes be maintained and their worst fears dispelled, in a social environment polluted by these materials?
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...