Jump to content
IGNORED

pussy riot vs rpc


Turnbull

Recommended Posts

Koliko nepoznavanja osnova demokratske drzave.
Po tebi bi bilo OK da u smislu demokratskih sloboda imas bilmeze koji ce da utrcavaju na fudbalske terene, prekidaju pozorisne predstave; u smislu izrazavanja svojih ideja i umetnickih performansi?na stranu sto bi u svakoj normalnoj zemlji dobili tek mesec, dva zatvora i visoke novcane kazne a u Rusiji ce mozda zaglaviti sa mngo vecom robijom.
Link to comment
  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    133

  • Аврам Гојић

    87

  • kobni zelaya

    60

  • Caligula

    38

Inace mali offtopic, ali Krasnodarska oblast naoruzava 1.000 kubanskih kozaka-volontera koji ce patrolirati zajedno sa regularnom policijom i opominjati imigrante sa Kavkaza na pravila gradjanske pristojnosti. Evo kako ovu odluku obrazlaze gubernator krasnodarske oblasti:
Uče se ljudi od amera, šta reći.... :fantom:Sad, bez šale - svaku ali svaku vest koju o Rusiji pročitam uzimam sa velikom rezervom - bilo je toliko gluposti, izmišljenih sranja (eto, ona priča o zabrani knjiga po bibliotekama, na primer). Fala bogu, imam dosta prijatelja u Rusiji, znam i ruski, pa mogu da se informišem direktno.
Link to comment
na stranu sto bi u svakoj normalnoj zemlji dobili tek mesec, dva zatvora i visoke novcane kazne a u Rusiji ce mozda zaglaviti sa mngo vecom robijom.
... na stranu to :DVerovatno je da bi u svakom (uredjenom) drustvu dobili neku krivicnu prijavu&placali kaznu, ali da zaglave robiju - to nigde sem tamo gde robiju nikako ne mogu da zaglave oni koji rasture gej paradu.
Link to comment
Po tebi bi bilo OK da u smislu demokratskih sloboda imas bilmeze koji ce da utrcavaju na fudbalske terene, prekidaju pozorisne predstave; u smislu izrazavanja svojih ideja i umetnickih performansi?na stranu sto bi u svakoj normalnoj zemlji dobili tek mesec, dva zatvora i visoke novcane kazne a u Rusiji ce mozda zaglaviti sa mngo vecom robijom.
Da li ti uopste znas na koji sam post odgovorio i ako ne znas produzi dalje. A ako znas tek onda produzi dalje i nadji nekog drugog da davis sa nesuvislim pitanjima iliti ucitavanjima sta bi meni bilo OK, a sta ne bi.
Link to comment

@ CowBoyTu se potpuno slazem; Rusija je i dalje miljama daleko od normalnog drustva. Devojke su trebale biti uhapsene i pustene odmah posle toga uz novcanu kaznu. Ipak mi je odvratno to sto su uradile jer je i ugrozavanje demokatskih sloboda njihov pokusaj da prekidaju liturgiju; jer kao sto ako odes u pozoriste ne zelis da ti neko prekida predstavu, u crkvi liturgiju itd.

Edited by Concord
Link to comment

I Šešelj je imao neki umetnički performans ovog tipa, samo u pozerištu. Mislim da on nije bio utamničen zbog istog, što valjda dokazuje da je Srbija devedesetih bila daleko demokratskija od Rusije danas. Znači, prvo treba raditi da Rusija uđe u naše devedeste. Ovo je naša šansa da izvezemo know how.

Link to comment

Bio je onaj slučaj kada su neki popovi i dveroidna ekipa prekinuli predstavu "Sveti Sava" (po komadu Siniše Kovačevića :lol: ) tuzlanskog pozorišta sa Lauševićem u glavnoj ulozi, jer "kako može Sveti Sava da psuje"? Njih bih kaznio najsurovije - da idu svako veče u Bg pozorišta i sve gledaju od početka do kraja.

Edited by kobni zelaya
Link to comment
ovaj razgovor je primio mnogo budalast tok
Pa i ja sam se baš pitala šta može da se priča o pusirajotu na više od 10 strana, sem da se konstatuje da realno za ovako nešto ne bi smelo da se sedi u zatvoru u pristojnoj zemlji.Nego neko je napisao da su u Moskvi ljudi generalno religiozniji nego kod nas, ovo mi je intersantno ako je tačno.
Link to comment
Ono sto te pitam je jako jednostavno: zalazes li se za silovanje i ubijanje maloletnih majki? Ako si za lomljenje opreme i fizicko izivljavanje, onda si i za ubijanje i silovanje, posto je drugo samo logicna evolucija prvog, i u situaciji u kojoj neko moze da se nekaznjeno izivljava na devojkama, tj. gde nema regulacije gde ce se zavrsiti to izivljavanje, uvek ce se naci neko ko ce otici korak dalje. Vidi kako joj se kurvi podigla suknja, ahaha. Daj da joj nabijem kurac. Udri, Tolja, kurvu, da miruje. E tako...Ne dise. U jebem ti sta cemo sada?
ovo je najludji slippery slope koji sam procitala na ovom forumu, a bilo ih je.
Link to comment

Poptuno je neverovatno da se sada porede prekidanje pozorišne predstave "Sveti Sava" - sa namerom da se poptuno spreči njeno održavanje - sa ovim što su uradile Pussy Riot, koje nisu ništa oštetile, niti su ikoga sprečile da obavi što je naumio, već samo iskoristile poruku da iznesu svoju poruku. Ne treba zaboraviti da je prekidanje predstave zapravo bila pretnja silom i da je bilo praćeno vrlo konkretnim pretnjama Žarku Lauševiću. Drugim rečima, prekidači predstave bili su samo produžena ruka državne sile, Pussy Riot se upravo suprotstavljaju državnoj sili, i to ne silom, ne pretnjama, nego performansom.Ali, u ovoj sveizjednačiteljskoj vizuri, sve je to isto. Zakon je zakon, neutralnost je neutralnost, privatna ustanova je privatna ustanova, itd. sve ostale tautologije.

Edited by Syme
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...