Jump to content
IGNORED

pussy riot vs rpc


Turnbull

Recommended Posts

Društvenim angažmanom ima pravo da se bavi ko hoće, kako hoće i kad hoće, ali da bi se neko zvao umetnik mora da stvara nešto što je umetnost. Pusi rajot su aktivistkinje i njihovo je politička provokacija i aktivizam, a romantičarski tripovi o malom nezavisnom ruskom pank bendu su zapadna propaganda.
pa i ne bas, umjetnost je djelatnost a ne nivo kvalitetaa romanticni tripovi o umjetnosti su globalna propaganda
Link to comment
  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    133

  • Аврам Гојић

    87

  • kobni zelaya

    60

  • Caligula

    38

Slažem se da devojke treba odmah pustiti (nema nikog na forumu ko se s tim ne slaže). Rasprava je, međutim itekako potrebna, zato što je ovo još jedan od mnogih primera kako se zapadni mediji, naročito kada je reč o Rusiji ponašaju kao obična propagandna ispostava bezbedonosnih službi.
Nisam bas ispratio pa ako bi mogao da me na bryaka uputis sta je to bilo skandalozno u izvestavanju?
Link to comment
У исто време и питаш и одговараш: верујући не долазе у цркву да би провоцирали. Осим ако нису у прелести к'о Артемијеви следбеници, али ми ове не личе на њих.Нема то везе са Путином, то је питање односа према власти за коју православни хришћани морају да се моле, што није ништа чудно јер одмах после тога морају да се моле и за своје непријатеље. ;) Не ложим никога, само сам нешто другачијег мишљења, што ми је у средњој школи обезбеђивало статус "рођен за песнају", а на форуму 30 година касније статус трола.
verujem da lozis, ipak. ne verujem da si zaboravio na numero due, iliti Не прави себи идола нити каква лика; немој им се клањати нити им служити. Edited by ToniAdams
Link to comment
Од када су стрељали Романове, у Русији је сваки политички сукоб - па и овај - крљање бољшевика и мењшевика.
E, ali pazi:
У комунизму је постојала подела на комунисте троцкисте (који су негирали сваку државу) и на национал-комунисте (изашле из руске историјске традиције сведржавља). Рецимо да су први били оличени у Троцком (или у Србији у лику Моше Пијаде), а други у Стаљину који је чинио злочине, али је имао концепт државе (у Србији би то био неки Ранковићев став). Наравно, овде је реч о вулгарним реал-политичарима, а не о мислиоцима. Али, то помињем зато што је и поларизација ишла по тој линији. Они који су некад били у троцкистичком крилу против сваке државе, данас су СУПРАнационални неолиберали, а они који су били у државотворном крилу данас су углавном међу националнима, односно међу антиглобалистима.
Dakle, nije svejedno. Ipak je Staljin bio deo tradicije svedržavlja.
Link to comment
Društvenim angažmanom ima pravo da se bavi ko hoće, kako hoće i kad hoće, ali da bi se neko zvao umetnik mora da stvara nešto što je umetnost. Pusi rajot su aktivistkinje i njihovo je politička provokacija i aktivizam, a romantičarski tripovi o malom nezavisnom ruskom pank bendu su zapadna propaganda.
Ja ne znam sa kojim se ti fantazmom obracunavas ovde. OK, britanski mediji su rasisticko djubre, we get it. Naravno da su aktivistkinje i naravno da je politicka provokacija, niko ni ne tvrdi suprotno.
Link to comment
Ja ne znam sa kojim se ti fantazmom obracunavas ovde. OK, britanski mediji su rasisticko djubre, we get it. Naravno da su aktivistkinje i naravno da je politicka provokacija, niko ni ne tvrdi suprotno.
+1
Link to comment
Ja ne znam sa kojim se ti fantazmom obracunavas ovde. OK, britanski mediji su rasisticko djubre, we get it. Naravno da su aktivistkinje i naravno da je politicka provokacija, niko ni ne tvrdi suprotno.
Ne znam da li je zelaja upoznat sa nastankom britanskog panka, ali kad su se oni pojavili, bili su mnogo više aktivisti protiv tačerizma nego muzičari (za neke među njima je ušlo u legendu da prilikom osnivanja benda nisu umeli da sviraju nijedan instrument).Međutim, to je obično trolovanje ovde, pošto je valjda i plavušama jasno ko je ovde žrtva, a ko dripac.
Link to comment
Pri tome ne treba doci u poziciju da je napad na crkvu sam po sebi nesto lose.
http://christorama.tumblr.com/post/28278046713duh. a zasto putin brte nije mogao sam lepo da se izjasni. ono riot grrlz mi nisu nikakva pretnja, nek bacaju tampone u publiku i nek idu da odgajaju decu u prave malene nvo aktiviste. kim i misi zajahale b(l)ogorodicu - htele djeve da ispevaju kao gospelne sestre sou vat, baci neki diss. covek bas deluje da (is)taba kad slozi rimu. crkvena bratija brale, stra' od zenskih propovednica. :blush:vladimir_putin_17+wrestling.jpg
Link to comment
Nadam se da se šališ. To je sve što mogu da kažem.
Ma zeza se covek.Jer, da se ne zeza, napisao bi i da RPC treba ugasiti zbog sirenja mrznje prema manjinama.
Link to comment
Ja ne znam sa kojim se ti fantazmom obracunavas ovde. OK, britanski mediji su rasisticko djubre, we get it. Naravno da su aktivistkinje i naravno da je politicka provokacija, niko ni ne tvrdi suprotno.
@Irezer, takodjeKako ne tvrdi, svi tvrde - evo i Stink se na primer dao u podršku "koleginicama". Čitav događaj se plasira kao represija prema umetnicama i teror nad umetničkim slobodama. Surova ruska diktatorska država i diktator Putin i licemerna rpc (ovo je najgrđe) se obračunavaju s lepim pankerkama koje ne mogu više da žive u toj diktaturi. Eto, protiv tog fantazma.
Link to comment

a, tebi je u stvari stalo da dokazes da ovo nije umetnost. ne bih o tome diskutovao, sorryovo je performativni cin par excellence, ako neko hoce da cepa terminolosku dlaku oko toga da li je to umetnost ili ne, pricacemo o tome kada ih oslobode svih optuzbi.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
Umetnost jeste provokacija. Ovo sto je uradio pussy riot nije bio pank koncert, bio je umetnicki performans. I to vrhunski performans.
... ovog puta mi je srce na strani pusi riotsa, pa ne bih da ulazim dublje u besmislenost ovoga u postu gore. Samo da napomenem da bi jos vrhunskija umetnost bila da se neko posro u crkvi, a jos vrhuskija od toga da je po mermeru pala i krv nekog ruskog fasiste. Mislim, kad smo vec kod 'umetnosti kao provokacije'Po tome, crkva kao takva je vrhunska umetnost jer uvek kad se oglasi provocira moj mozak&zeludac naizmenicno.
Link to comment
@Irezer, takodjeKako ne tvrdi, svi tvrde - evo i Stink se na primer dao u podršku "koleginicama". Čitav događaj se plasira kao represija prema umetnicama i teror nad umetničkim slobodama. Surova ruska diktatorska država i diktator Putin i licemerna rpc (ovo je najgrđe) se obračunavaju s lepim pankerkama koje ne mogu više da žive u toj diktaturi. Eto, protiv tog fantazma.
Dobro to mi zvuci da je umotano u oblande, ali ne vidim da je skandalozno ili da totalno izvrce sustinu.Ovo sustinski jeste i represija prema umetnicima. Putin jeste neka vrsta diktatora.
Link to comment
Ovo sto si ispricao ne znaci bas nista posto Rusija nije pravna drzava. Da se ovo zavrsilo na prekrsajnim kaznama, mi za dogadjaj ne bismo ni saznali, i potpuno je izlisno sada govoriti o primerenim kaznama. Ovde je rec o kangaroo court-u na kome obezbedjenje tera svedoke odbrane, a optuzba ne iznosi krivicne vec eshatoloske argumente.Tebi je sad stalo da dokazes da bi u nekoj apstraktnoj pravnoj drzavi ove klinke bile osudjene na prekrsajne kazne. Ne bi. U pravnoj drzavi ovog prestupa ne bi ni bilo, posto je njihov konkretan cin uperen protiv tiranije a ne protiv pravne drzave.
Prvi pasus nije predmet polemike. Ne bih se ni ukljucivao na temu da o tome raspravljam. To je potpuno jasno. Dokazivanje da je Putin i ruska drzava autoritarna i da nije pravna je dosadno sa stanovista polemike.Meni je ovaj performans samo posluzio kao slagvort da malo uopstim raspravu u smeru odnosa crkve i sloboda u drustvu.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...