Jump to content
IGNORED

pussy riot vs rpc


Turnbull

Recommended Posts

Kaze Bosko Jaksic u tekstu u politici da je kazna za ekvivalentno delo u carskoj Rusiji bila tromesecna kazna zatvora.(tekst mi se inace ne svidja uopste, i njemu je jako stalo do gradjanske pristojnosti i ima jedan retardirano snishodljiv ton prema devojkama, kao da imaju 13 godina, a ne od 22-29)@zelaya: ne znam vidis li koliko je ljigava Putinova reakcija? u sustini ona se svodi na "negde bi prosle jos gore", iako bi u velikoj vecini demokratskih zemalja (a Rusija zeli da je se zove demokratskom zemljom) bile osudjene na, sto neko rece, community service, ili cak ni na to. to je ono, mogu da te ubijem ali necu, samo cu ti pucam u kolena.i da, u Rusiji postoje polemike i mediji nisu zatvoreni za njih. citam ankete, veliki deo Rusa ovo smatra brukom i sramotom (i siguran sam da u Srbiji postoji mnogo veca mrznja prema akterima nego u samoj Rusiji). zapadni mediji su, kada je Rusija u pitanju, propagandno djubre koje ne uzimam uopste u obzir, a pogotovo rasisticke britanske medije. no, to ne menja cinjenicu da tim curama ipak preti kazna od 7 godina robije i da se sud za sada ne vodi krivicnim, nego sakralnim elementima slucaja, sto bi u carskoj Rusiji, u kojoj je pravoslavlje bilo drzavna vera, bilo izvrgnuto ruglu.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    133

  • Аврам Гојић

    87

  • kobni zelaya

    60

  • Caligula

    38

Mišljenja sam da se zbog šokantnog koncerta ne završava se u lisicama, uz pratnju policijskih rotvajlera, u sudu iza gvozdenih rešetki. Budili su ih u 5 ujutru, držali u prostoru metar sa metar, ispitivali po 12 sati bez hrane i vode. Nije neobično da im je u sudnici pozlilo. Odbijen im je zahtev za dodatno vreme da prouče 2.800 strana dugu optužnicu kojoj su tužioci u međuvremenu dodali 100 strana.
isuse. Edited by morgana
Link to comment
Kaze Bosko Jaksic u tekstu u politici da je kazna za ekvivalentno delo u carskoj Rusiji bila tromesecna kazna zatvora.(tekst mi se inace ne svidja uopste, i njemu je jako stalo do gradjanske pristojnosti i ima jedan retardirano snishodljiv ton prema devojkama, kao da imaju 13 godina, a ne od 22-29)
Upravo. Valjalo bi ga podsetiti na njegov sopstveni, doduše vrlo drugačiji, pussy riot, iz vremena kada nas je po ulicama prebijala Slobina policija, a on pisao pisma iz RIma. Jeb'o ga "neukus" i ostale malograđanske vrednosti. Edited by Syme
Link to comment

Покривају се и даље, углавном када посећују манастире али заиста их није реткост видети ни у Београду. Покривање је израз слободне воље и симбол покоравања. Схватам да је то тешко разумети на прави начин, али сигурно нисам ја тај који би требало да вам тумачи догматику Православља. Имате свако свог пароха, па правац на убеђивање и свађање. Моргана, у духу православља није ни много мања екстровертност од оне које су девојке испољиле. Примера ради, много би примереније било да су се у неком ћошку у тишини молиле Богородици да уразуми Путина. Али, пошто не верују да је молитва корисна, оне су снимиле провокативан јутјуб клип. Све у реду, само зашто су морале да то ураде у цркви?

Link to comment
Rusija se, u priličnoj meri nalazi u procesima koji vode demokratiji i ona je društvo koje se trenutno brzo i konstantno menja i gde se, za razliku od zapada, o ovom događaju vodi ozbiljna rasprava. Drugo, mora da se razume da upad u crkvu u Rusiji ima mnogo veću težinu nego recimo u Srbiji - radi se o mnogo religioznijem narodu, gde mladi, urbani ljudi, kakvi su u Beogradu najčešće ateisti, uglavnom idu redovno u crkvu. To govorim zbog toga što je njihovim osećajima daleko lakše manipulisati, što svakako radi Putin, ali i Pusi rajot.
Tako je! Sutra kad Putin bude u zatvoru Pussy Riota onda ga Dabovic nece braniti. -_-O ovom dogadjaju ne treba da sde vodi nikakva rasprava vec galopirajuca demokratija treba da pusti devojke iz zatvora.
Link to comment
Покривају се и даље, углавном када посећују манастире али заиста их није реткост видети ни у Београду.Покривање је израз слободне воље и симбол покоравања. Схватам да је то тешко разумети на прави начин, али сигурно нисам ја тај који би требало да вам тумачи догматику Православља. Имате свако свог пароха, па правац на убеђивање и свађање.Моргана, у духу православља није ни много мања екстровертност од оне које су девојке испољиле. Примера ради, много би примереније било да су се у неком ћошку у тишини молиле Богородици да уразуми Путина. Али, пошто не верују да је молитва корисна, оне су снимиле провокативан јутјуб клип. Све у реду, само зашто су морале да то ураде у цркви?
:Dono, da ga zamoli?
Link to comment
Upravo. Valjalo bi ga podsetiti na njegov sopstveni, doduše vrlo drugačiji, pussy riot, iz vremena kada nas je po ulicama porebijala Slobina policija, a on pisao pisma iz RIma. Jeb'o ga "neukus" i ostale malograđanske vrednosti.
Hehe gde se toga seti
Link to comment
Покривају се и даље, углавном када посећују манастире али заиста их није реткост видети ни у Београду.Покривање је израз слободне воље и симбол покоравања. Схватам да је то тешко разумети на прави начин, али сигурно нисам ја тај који би требало да вам тумачи догматику Православља. Имате свако свог пароха, па правац на убеђивање и свађање.Моргана, у духу православља није ни много мања екстровертност од оне које су девојке испољиле. Примера ради, много би примереније било да су се у неком ћошку у тишини молиле Богородици да уразуми Путина. Али, пошто не верују да је молитва корисна, оне су снимиле провокативан јутјуб клип. Све у реду, само зашто су морале да то ураде у цркви?
dada, tema na topiku a i globalno je da li je performans u duhu pravoslavlja a ne da li je kazna primjerena performansu u crkvi no, ti i znas da nije tako, i znas da svi znaju da znas. pa kako ti covjece ne dosadi :D? kolko god da je duhovito kontriranje.a i ja sad pisem suvisnosti.
Link to comment

Zanimljivo je kako i ova priča ubrzano konvergira onom dobre ribe-NVO-strani plaćenici-flipčartovi modelu koji je sve zastupljeniji na forumu. Vi mislite one stvarno pankerke, pa one bre to rade za pare! E? Pa, radi bre i ti za pare, junačino! Kad je tako lako i zabavno kačiti se sa Putinovom policijom.A da Rusija nije totalitarna zemlja, već tranziciona demokratija u previranju, pa to je jasno, niko drugačije nije ni tvrdio. Konačno, same Pussy RIot to pokazuju. Od mene, a čini mi se ni od ostalih učesnika u diskusiji, RUsiju stvarno ne treba braniti.

Link to comment
Официр КГБ је, ваљда, комуњарски полицајац.
Mislim da za ideolosko profilisanje Putina bitnije u sta je pretvorio Rusiju od kada je na vlasti (vladavina uskog kruga politicke i ultrabogate ekonomske elite), nego sluzba u KGB-u. Protest Pussy Riot, s druge strane je sa levicarskih (ti bi to nazvao komunjarskih) pozicija.
Link to comment

ma meni je carski taj rezon, sire od ove teme, kako umjetnici moraju da dostignu izvjestan nivo kvaliteta da bi imali pravo na drustveni angazman, dok recimo knjigovodje mogu ali i ne moraju, oprostice im javnost.sta me briga kakva im je muzikica.

Link to comment
Покривају се и даље, углавном када посећују манастире али заиста их није реткост видети ни у Београду.Покривање је израз слободне воље и симбол покоравања. Схватам да је то тешко разумети на прави начин, али сигурно нисам ја тај који би требало да вам тумачи догматику Православља. Имате свако свог пароха, па правац на убеђивање и свађање.Моргана, у духу православља није ни много мања екстровертност од оне које су девојке испољиле. Примера ради, много би примереније било да су се у неком ћошку у тишини молиле Богородици да уразуми Путина. Али, пошто не верују да је молитва корисна, оне су снимиле провокативан јутјуб клип. Све у реду, само зашто су морале да то ураде у цркви?
E, čuj Prasek, a zašto oni dosadni okupatori Vol Strita nisu lepo obukli odelo i zaposlili se na berzi i onda se tamo trudili da časno i pošteno obavljaju svoj posao? Dobro, ako baš hoće, eto nek se bune protiv sistema, ali zašto moraju baš ispred Goldmana i Saksa, da se pošten svet sapliće na njih svako jutro kad ide na posao?
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...