Jump to content
IGNORED

pussy riot vs rpc


Turnbull

Recommended Posts

Moje je misljenje da mozes da radis i praktikujes sta god zelis as long as it doesn't affect anybody else.One su prekrsile to zlatno pravilo i zato mi ih nije zao.
Koja si ti faca, pa po tvom bi pučkom kantijanizmu i Martin Luter King ispušio, Gandija da ne pominjem, kako je samo bezdušno affecto-vao na engleske policajce, koji svakako nisu došli u Južnu Afriku da bi gledali njegove performanse.Sve što uradiš u politici, affects someone else. To je smisao politike - ona se ne tiče samo tebe samog nego celog polisa. U tom smislu, ne postoji politička akcija koja ne bi prekršila tvoje "zlatno pravilo".A što se tiče kršenja zakona kao legitimnog (ne i legalnog, naravno) dela političke borbe, vidi pod civil disobedience. Edited by Syme
Link to comment
  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    133

  • Аврам Гојић

    87

  • kobni zelaya

    60

  • Caligula

    38

Ovo drugo, međutim, uopšte nije pitanje hate speech-a, jer to što su Pussy Riot učinile uopšte nije hate speech,
pa nije to bas tako belodano, mada si, vidim, ti vec presudio ...za mnoge sudove bi to bio govor mrznje, cak da nijednu rec nisu izgovorile, upravo zbog mesta na kojem je performans izveden.inace, ima tu dosta konfuzije, ucitao si ponesto u ono ispizdeti. ali nema veze, dobila sam gratis predavanje. Edited by gagorder
Link to comment
pa nije to bas tako belodano, mada si, vidim, ti vec presudio ...za mnoge sudove bi to bio govor mrznje, cak da nijednu rec nisu izgovorile, upravo zbog mesta na kojem je performans izveden.inace, ima tu dosta konfuzije, ucitao si ponesto u ono ispizdeti. ali nema veze, dobila sam gratis predavanje.
Nije gratis, veruj mi <_<A voleo bih da čujem elaboraciju teze da je ovo što su Pussy Riot uradile - hate speech. (Samo da dodam - naravno da su mogle da ne izgovore ni reč, ali onda je bitan smisao celog čina). Edited by Syme
Link to comment
Hajde, da kazna ne bude prestroga. Vec su provele skoro pola godine u strogom zatvoru, nisu mogle da primaju posete (dve su majke), a on se zalaze da kazna ne bude prestroga. Stoka!
Čekaj, ovo se nije desilo pre par dana? Još žene imaju decu, pa ja ne mogu da verujem da ih nisu pustili da budu na slobodi do suđenja. Užas.
Link to comment
Kako ne kapiras jedno je performans koji izvedes na ulici pokusavajuci da izazoves paznju slucajnih prolaznika; a drugo je kada upadas na neciju imovinu i usred necega sto se vec desava ; upadas kao indijanac i izvodis svoj deo.
da li si ti video spot zbog kog njima preti robija?njihov nastup je bio u praznoj crkvi. bilo je samo par zaposlenih tamo,
Na taj nacin sam postajes neko ko krsi zakon ;
koji zakon?meni je ovo zanimljiva stavka generalno - vecina diskutanata ovde kaze da je ok da su prekrsajno kaznjenjeali ja ne vidim cak ni "zlocin" koji je kaznjiv po tom osnovu. one nisu nista slomile ili ukrale, nisu povredile zaposlene u crkvi, sta je onda problem?
l sad da li je to za zatvor ili prekrsajni postupak ja sam vec gore naveo sta ja mislim i ubedjen sam da bi cak i u najliberalnijim drzavama USA za ovo dobile jako visoke novcane kazne i stotine sata drustveno korisnog rada.
ja mislim da je mnogo bolja referenca sta bi bilo sa njima u stabilnim zapadnoevropskim demokratijama da su otpevale nereligioznu pesmu u nekoj crkvi.tipujem na nista.
Link to comment

odavno se još pojavio snimak kad ona dva imbecila skontaju da je jako zabavno drndati pandure pa jedan uzme da snima a drugi iskoči ispred pandura i krene da se krevelji. Pandur iz cuga krene da ga pendreči a ovaj (i ortak mu) da se dernja i histeriše.otprilike se to desilo i ovde.naravno da ove glupače nisu krive jer im je menadjer/reditelj napakovao kako bi bilo super snimiti spot u kome se pljuje po establišmentu i RPC - usred crkve. Kako bi to bilo onako - pesnaja u vugla i tako to. I naravno da su se primili kontajući da će ih aktuelnost trenutka™ ne samo sačuvati od linča nego i lansirati u showbiz. I kako to obično biva - kad čačkaš mečku (naročito rusku) dobiješ po pičci. Doduše sasvim sam siguran da ne bi bolje prošlje bilo gde u svetu - možda bi samo maltretiranje bilo legalnije i transparentnije - al ruje nikad nisu bili formalisti. :Da glede razdvojenosti crkve i države, umetničkih sloboda i sličnih stvarčica - zatekoh pre neki dan na TVu režisera čuvenog Ozijevog spota Miracle Man. Baš govorio o snimanju istog - kako je sniman u nekoj raščinjenoj crkvi (zaboravih pravi izraz, ali u get the picture), kako su, bez obzira na to što je ta crkva van upotrebe morali da dobiju posebnu dozvolu od crkvenih vlasti (valjda nekog katoličkog biskupa ili tako nešto) i kako su posle tog spota morali da unajmljuju obezbedjenje i menjaju adrese zbog gomile pretnji koje su im stizale iz cele Amerike.i molim vas, ne pišite ljigavštine o tome kako zaboga imaju decu - o tome su trebale da misle pre nego su se uvalile u showbiz. PS koliko vidim ove mučenice su optužene za huliganstvo (valjda je to remećenje javnog reda i mira), ne za pljuvanje po Putinu i RPC. A kad uletiš usred mise u crkvu, popneš se na oltar i kreneš da divljaš - to je huliganstvo. Da nema političku podlogu ova vest ne bi ni postojala.

Link to comment
odavno se još pojavio snimak kad ona dva imbecila skontaju da je jako zabavno drndati pandure pa jedan uzme da snima a drugi iskoči ispred pandura i krene da se krevelji. Pandur iz cuga krene da ga pendreči a ovaj (i ortak mu) da se dernja i histeriše.otprilike se to desilo i ovde.naravno da ove glupače nisu krive jer im je menadjer/reditelj napakovao kako bi bilo super snimiti spot u kome se pljuje po establišmentu i RPC - usred crkve. Kako bi to bilo onako - pesnaja u vugla i tako to. I naravno da su se primili kontajući da će ih aktuelnost trenutka™ ne samo sačuvati od linča nego i lansirati u showbiz. I kako to obično biva - kad čačkaš mečku (naročito rusku) dobiješ po pičci. Doduše sasvim sam siguran da ne bi bolje prošlje bilo gde u svetu - možda bi samo maltretiranje bilo legalnije i transparentnije - al ruje nikad nisu bili formalisti. :Da glede razdvojenosti crkve i države, umetničkih sloboda i sličnih stvarčica - zatekoh pre neki dan na TVu režisera čuvenog Ozijevog spota Miracle Man. Baš govorio o snimanju istog - kako je sniman u nekoj raščinjenoj crkvi (zaboravih pravi izraz, ali u get the picture), kako su, bez obzira na to što je ta crkva van upotrebe morali da dobiju posebnu dozvolu od crkvenih vlasti (valjda nekog katoličkog biskupa ili tako nešto) i kako su posle tog spota morali da unajmljuju obezbedjenje i menjaju adrese zbog gomile pretnji koje su im stizale iz cele Amerike.i molim vas, ne pišite ljigavštine o tome kako zaboga imaju decu - o tome su trebale da misle pre nego su se uvalile u showbiz.PS koliko vidim ove mučenice su optužene za huliganstvo (valjda je to remećenje javnog reda i mira), ne za pljuvanje po Putinu i RPC. A kad uletiš usred mise u crkvu, popneš se na oltar i kreneš da divljaš - to je huliganstvo. Da nema političku podlogu ova vest ne bi ni postojala.
ti u stvari nisi ni procitao sta se desilo?
Link to comment
naravno da ove glupače nisu krive jer im je menadjer/reditelj napakovao kako bi bilo super snimiti spot u kome se pljuje po establišmentu i RPC - usred crkve. Kako bi to bilo onako - pesnaja u vugla i tako to. I naravno da su se primili kontajući da će ih aktuelnost trenutka™ ne samo sačuvati od linča nego i lansirati u showbiz. I kako to obično biva - kad čačkaš mečku (naročito rusku) dobiješ po pičci.
A zašto mendažer? Otkud uopšte znaš da imaju menadžera? Čak iako smatraš da je to što su uradile glupo, zašto ne misliš da im je ta glupost mogla samostalno pasti napamet? I iz nekih iskrenih, idealističkih pobuda? Zašto one moraju biti tek marionete u rukama nekog menadžera?Eh zašto, pa zato što žene ništa ne mogu same, ne? Čak ni nešto glupo. Mora da ih je neko instruirao, nahuškao, nasamario. Ti to prosto znaš.Edit: Inače, ako uzmemo Wedergate kao mernu jedinicu, cenim da je ovaj tvoj post otrpilike 2.3 Wedergate-a. Edited by Syme
Link to comment
A zašto mendažer? Otkud uopšte znaš da imaju menadžera? Čak iako smatraš da je to što su uradile glupo, zašto ne misliš da ima je ta glupost mogla samostalno pasti napamet? Zašto one moraju biti tek marionete u rukama nekog menadžera?Eh zašto, pa zato što žene ništa ne mogu same, ne? Čak ni nešto glupo. Mora da ih je neko instruirao, nahuškao, nasamario. Ti to prosto znaš.
ma menadjer/nemenadjer potpuno nebitno za samu priču - mogao im se i sam Sveti Duh prikazati u snu i narediti da to urade - ili im je moglo pasti na pamet za slavskom sovrom. Poenta je da su napravile budalaštinu i da im se to - pazi sad - sasvim legalno - obija o glavu, jer jesu kršile javni red i mir.iliti da okrenemo stvar naopako - da su uletele u crkvu i djuskale po oltaru veličajući Putina pa ih onda optužili za huliganstvo i uapsili - bi li ih onda branio(li)? Ja mislim, teško. Pre bi palo podjebavanje, cupkanje nogicama i zbijanje šala na njiov račun.i da ponovim još jednom - da nije u pitanju Rusija i Putin - ova vest nikad, baš nikad ne bi izašla iz lokalnih okvira.pa de mi učita poslednju rečenicu, aman??? :isuse:
Link to comment
Trebale su u 4™ zida. I ako može da niko to ne vidi, da se neka dušica ne uznemiri. Eno vam Ušće pa tamo demonstrirajte!
ovo je pokusaj da se demagogijom izvrne ono sto sam rekao. One su mogle nasred Crvenog trga da odrze svoj performans koji bi videlo mnogo vise ljudi i postigle i bolji efekat a nikome ne bi same ugrozile svoja prava. One su izabrale DA PREKINU LITURGIJU ; svejdeno; bio bi zgrozen i da su to uradile upadajuci u neciji office dok radi, na predstavu ili sahranu. Ne smes druge da ugrozavas u svojim pravima. Ljudi koji su otisli to jutro u crkvu nicim nisu zasluzili da budu tako tretirani od njih.Sta su uzvikivale i govorile? Imaju potpuno pravo; da govore sta hoce i to je sloboda govora dok god ne pozivas na nasilje a one nisu. Ja imam samo problem sa oblikom performansa; jer se nimalo ne razlikuje od upoada Obrazovaca na tribinu zena u crnom i slicno. Edited by Concord
Link to comment
da li si ti video spot zbog kog njima preti robija?njihov nastup je bio u praznoj crkvi. bilo je samo par zaposlenih tamo,koji zakon?meni je ovo zanimljiva stavka generalno - vecina diskutanata ovde kaze da je ok da su prekrsajno kaznjenjeali ja ne vidim cak ni "zlocin" koji je kaznjiv po tom osnovu. one nisu nista slomile ili ukrale, nisu povredile zaposlene u crkvi, sta je onda problem?ja mislim da je mnogo bolja referenca sta bi bilo sa njima u stabilnim zapadnoevropskim demokratijama da su otpevale nereligioznu pesmu u nekoj crkvi.tipujem na nista.
Da li bi se ti osecao OK da ti ja sada upadnem u spavacu sobu i izvedem performans za prava koja ja trazim? Pa covece u barem 35 USA drzava bi imale pravo da budu upucane. Pa upravo radi toga gotovo niko iz Obamine administracije ne zeli da ih podrzi jer su svesni sta su uradile. Da su to izvele u public parku, na trgu ili whatever bile bi junakinje; ovako su anarhisti. Edited by Concord
Link to comment

Konkorde ne kapiraš - nije poenta u tome šta su uradile - šta god da su uradile je ok jer su principijelno protivu Putina, pravoslavno-špijunske džamahirije etc etctaman i da su patrijarhu osmudile bradu, našlo bi se za njih opravdanje jer se zalažu za pravu stvar. :fantom:uzgred krenuli da teku 15 minuta slave -

Muzičari tri poznate grupe - „Hu”, „Palp” i „Pet šop bojz” - napisali su pismo podrške trima pankerkama ruskog benda „Pusi rajot”, kojima se sudi zbog muzičkog performansa usmerenog protiv predsednika Vladimira Putina a izvedenog u hramu Hrista Spasitelja u Moskvi. Pankerke su, naime, kroz pesmu pred oltarom molile Bogorodicu da Putina progna iz Rusije.Podršku su izrazile grupe „Fejt nou mor”, „Red hot čili pepers”, kao i britanski muzičari Sting i Piter Gabrijel. I čuveni holivudski glumac Deni de Vito pozvao je juče na Tviteru ruske vlasti da oslobode pankerke. Pismo je objavljeno u londonskom „Tajmsu”, uoči dolaska Putina na Olimpijadu u Londonu.
ja bi baš voleo da ih oslobode potpuno - samo da vidim na koju bi stranu otišla njihova anarhistička borba. :jerry:
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...