Jump to content
IGNORED

pussy riot vs rpc


Turnbull

Recommended Posts

Konkorde ne kapiraš - nije poenta u tome šta su uradile - šta god da su uradile je ok jer su principijelno protivu Putina, pravoslavno-špijunske džamahirije etc etctaman i da su patrijarhu osmudile bradu, našlo bi se za njih opravdanje jer se zalažu za pravu stvar. :fantom:uzgred krenuli da teku 15 minuta slave -ja bi baš voleo da ih oslobode potpuno - samo da vidim na koju bi stranu otišla njihova anarhistička borba. :jerry:
Je li znas koliko su u zatvoru?
Link to comment
  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    133

  • Аврам Гојић

    87

  • kobni zelaya

    60

  • Caligula

    38

Da li bi se ti osecao OK da ti ja sada upadnem u spavacu sobu i izvedem performans za prava koja ja trazim? Pa covece u barem 35 USA drzava bi imale pravo da budu upucane. Pa upravo radi toga gotovo niko iz Obamine administracije ne zeli da ih podrzi jer su svesni sta su uradile. Da su to izvele u public parku, na trgu ili whatever bile bi junakinje; ovako su anarhisti.
a ti inace anarhiste dozivljavas kao viktorijanska tetka? ili zelis da ti ove devojke upadnu u spavacu sobu? ili je tvoja spavaca soba tvoja crkva?
Link to comment
Konkorde ne kapiraš - nije poenta u tome šta su uradile - šta god da su uradile je ok jer su principijelno protivu Putina, pravoslavno-špijunske džamahirije etc etctaman i da su patrijarhu osmudile bradu, našlo bi se za njih opravdanje jer se zalažu za pravu stvar. :fantom:uzgred krenuli da teku 15 minuta slave -ja bi baš voleo da ih oslobode potpuno - samo da vidim na koju bi stranu otišla njihova anarhistička borba. :jerry:
ti i dalje nisi procitao tekst?
Link to comment
Je li znas koliko su u zatvoru?
oko 4,5 meseci, ako sam dobro upamtio. Ali nije poenta dal ja to znam - poenta je - da li su one znale šta je posledica performansa?Da sam cinik rekao bih da je problem što nisu dobro razmerile - 15 minuta naspram 7 godina.
Link to comment
naravno da ove glupače nisu krive jer im je menadjer/reditelj napakovao kako bi bilo super snimiti spot u kome se pljuje po establišmentu i RPC - usred crkve. Kako bi to bilo onako - pesnaja u vugla i tako to. I naravno da su se primili kontajući da će ih aktuelnost trenutka™ ne samo sačuvati od linča nego i lansirati u showbiz.
btw. zaboravih da napomenem - citava stvar je skolski primer gerila PR-a, cak i uspelog ali na zalost sa velikim zakasnjenjem. Sto i mislim da je bio primarni cilj (PR, ne zakasnjenje)
Link to comment
Nije gratis, veruj mi <_<A voleo bih da čujem elaboraciju teze da je ovo što su Pussy Riot uradile - hate speech. (Samo da dodam - naravno da su mogle da ne izgovore ni reč, ali onda je bitan smisao celog čina).
ne razumem ovo - nije gratis. treba da platim?!teza nije moja. dakle, primeti > ja ne kazem da je to hate speech. ja sam protiv tog koncepta as such. dakle, tu ne da se ne bismo slozili, nego nikad :cry:ali teza postoji. ideja je da iz perspektive vernika ruske pravoslavne crkve (kao zasticenog pojedinca, odnosno clana zasticene grupe) stati tamo gde su one stale i uraditi ono sto su one uradile predstavlja omalovazavanje odnosno degradaciju - a to je dovoljno. sto je ujedno odlican pokazatelj apsurda do kojeg taj koncept ide. venecijanska komisija je 2007 zauzela stav da religiozne grupe ima da trpe kritiku u demokratskom drustvu, ali ne ako ih ona vredja (kaze: intentional and gratuitous insults) ili ako poziva na nasilje. i u odlukama evropskog suda sankcionise se uvredljiv govor (kaze: “those who choose to exercise the freedom to manifest their religion, irrespective of whether they do so as members of a religious majority or a minority, cannot reasonably expect to be exempt from all criticism. They must tolerate and accept the denial by others of their religious beliefs and even the propagation by others of doctrines hostile to their faith.” ali onda priznaje "that States may adopt measures restricting the freedom of expression in attacks that are judged to be offensive and concern matters that are sacred to the holders of a belief." ... na drugom mestu: “The fact that there is no uniform European conception of the requirements of the protection of the rights of others in relation to attacks on their religious convictions means that the Contracting States have a wider margin of appreciation when regulating freedom of expression in connection with matters liable to offend intimate personal convictions within the sphere of morals or religion.”)e sad, za sta ih rusi stvarno gone, odnosno kako tacno glasi ruska norma - to ne znam. ali da ima onih koji su skloni u ovome da vide i govor mrznje - ima ih.RT:
Given this history, it would be no exaggeration to say that a punk band screaming obscenities at worshipers inside of Christ the Savior Cathedral would strike an equally discordant note had the same thing occurred at the Vatican’s Saint Peter’s Basilica, for example. ...Pussy Riot did much more than simply offend the sensitivities of Russian worshipers, however. They crossed the boundary that separates legal political protest, which the authorities have said they fully support, and the jagged terrain of “hate speech” ....
Link to comment
Nista te ne razumem.
vidi, za ovo što su uradile bi u svakoj državi na svetu bile optužene i osudjene - negde bi dobile 300 sati dobrotvornog rada i 5k dolara kazne, negde 7 godina robije a negde bi ih po kratkom postupku skratili za glavu. Može da ti se svidi ili ne, ali je to prosto tako. Njima zapalo ovo drugo - takva im država. Elem, ja iskreno sumnjam da je ovaj potez imao bilo kakvu drugu pozadinu izuzev egzibicionizma. Možda i grešim. Ali iz te pozicije, da im učitavam nekakav politički aktivizam, ne mogu, osećam se kao glupan. Na sve to sam u potonjim godinama stekao jaku reakciju na budalaštine koje se poturaju pod tom maskom (političkog aktivizma) u sopstvenoj zemlji Što se mene tiče - same pale, same se ubile.
Link to comment
Elem, ja iskreno sumnjam da je ovaj potez imao bilo kakvu drugu pozadinu izuzev egzibicionizma. Možda i grešim. Ali iz te pozicije, da im učitavam nekakav politički aktivizam, ne mogu, osećam se kao glupan. Na sve to sam u potonjim godinama stekao jaku reakciju na budalaštine koje se poturaju pod tom maskom (političkog aktivizma) u sopstvenoj zemlji
Cisto da bude jasnije, mozes li da kazes iz koje si zemlje.
Link to comment
Elem, ja iskreno sumnjam da je ovaj potez imao bilo kakvu drugu pozadinu izuzev egzibicionizma. Možda i grešim. Ali iz te pozicije, da im učitavam nekakav politički aktivizam, ne mogu
otkud znas? tj, na osnovu cega ovo tvrdis? zanima me otkud ti tolika uverenost da bi ljudi pre lezali pritvoreni nekoliko meseci iz cistog egzibicionizma, nego iz aktivizma? nevidjeno cinican pogled na ljude ... Edited by gagorder
Link to comment
btw. zaboravih da napomenem - citava stvar je skolski primer gerila PR-a, cak i uspelog ali na zalost sa velikim zakasnjenjem. Sto i mislim da je bio primarni cilj (PR, ne zakasnjenje)
PR cega? Pussy Riot kao muzicke grupe, ili Pussy Riot kao politckih aktivista?
Link to comment
vidi, za ovo što su uradile bi u svakoj državi na svetu bile optužene i osudjene - negde bi dobile 300 sati dobrotvornog rada i 5k dolara kazne, negde 7 godina robije a negde bi ih po kratkom postupku skratili za glavu. Može da ti se svidi ili ne, ali je to prosto tako.Njima zapalo ovo drugo - takva im država.Elem, ja iskreno sumnjam da je ovaj potez imao bilo kakvu drugu pozadinu izuzev egzibicionizma. Možda i grešim. Ali iz te pozicije, da im učitavam nekakav politički aktivizam, ne mogu, osećam se kao glupan. Na sve to sam u potonjim godinama stekao jaku reakciju na budalaštine koje se poturaju pod tom maskom (političkog aktivizma) u sopstvenoj zemljiŠto se mene tiče - same pale, same se ubile.
Jednom recju nemas stav. Svet je surov lavovi jedu gazele, veca riba manju i tako to. Nista drustvo. Nista pobuna. Sto ne postoji u tvom koordinatnom sistemu toga nema.
Link to comment
otkud znas? tj, na osnovu cega ovo tvrdis? zanima me otkud ti tolika uverenost da bi ljudi pre lezali pritvoreni nekoliko meseci iz cistog egzibicionizma, nego iz aktivizma? nevidjeno cinican pogled na ljude ...
ne znam, samo iznosim svoje mišljenje. rekoh već, možda i grešim. Čisto imam takav osećaj da je izjava mogla biti data i malo manje bombastično i imala bi približno jednaku težinu ( kako neko reče, mogle su da snime spot na poljančetu - deo sa upadanjem u crkvu usred službe mi miriše na teški egzibicionizam)
Jednom recju nemas stav. Svet je surov lavovi jedu gazele, veca riba manju i tako to. Nista drustvo. Nista pobuna. Sto ne postoji u tvom koordinatnom sistemu toga nema.
kako nemam stav - eno ga jasno napisan.ovde se ne radi o surovom svetu - nego o likovima koji su se zajebali u proceni. Rekoh već,cenili su da će im cost-benefit odnos ići mnogo više na ruku zbog trenutka. Izjebali se u proceni.ko kad voziš pijan pa kontaš - neće mene da zasutave.edit: et Aion - srbija Edited by steins
Link to comment
Elem, ja iskreno sumnjam da je ovaj potez imao bilo kakvu drugu pozadinu izuzev egzibicionizma. Možda i grešim. Ali iz te pozicije, da im učitavam nekakav politički aktivizam, ne mogu, osećam se kao glupan. Na sve to sam u potonjim godinama stekao jaku reakciju na budalaštine koje se poturaju pod tom maskom (političkog aktivizma) u sopstvenoj zemlji
Razumem tvoj odnos prema domaćem aktivizmu, ali ovde grešiš - ovo je bila samo jedna u nizu provokacija i aktivističkih performansa, tobožnjih snimanja spotova itd. Pusi Rajot su pre svega aktivistička grupa.http://www.youtube.com/watch?v=7kVMADLm3js Edited by kobni zelaya
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...