Jump to content
IGNORED

pussy riot vs rpc


Turnbull

Recommended Posts

Ijao sada cete da furate svoje estetske manifeste ovde. Pa ne mogu da verujem da cete okrenuti raspravu na tu stranu.@budjapa dao si dobar slagvort

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    133

  • Аврам Гојић

    87

  • kobni zelaya

    60

  • Caligula

    38

Ne znam da li je zelaja upoznat sa nastankom britanskog panka, ali kad su se oni pojavili, bili su mnogo više aktivisti protiv tačerizma nego muzičari (za neke među njima je ušlo u legendu da prilikom osnivanja benda nisu umeli da sviraju nijedan instrument).
Sa nastankom panka nisi upoznat ti, pošto da si upoznat verovatno bi znao da je M. Tačer došla na vlast 1979. godine, a da su Pistolsi Never mind the bollocks snimili 1977. godine, tako da to nije mogla biti reakcija na tačerizam. Enivej, ti Pistolsi koliko god nisu znali da sviraju su imali neke koncerte, nešto svirali i snimali neke albume, za razliku od Pusi Rajot.Naravno i pank danas nema veze se Pistolsima ni Klešom, danas su ti pankeri Grin Dej, to dovoljno govori o tome koliko to ima veze s životom.
Link to comment
Ovo sustinski jeste i represija prema umetnicima.
Nije, nego prema političkim neistomišljenicima.
Putin jeste neka vrsta diktatora.
Jeste, ali ne u većoj meri nego Jeljcin i Gorbačov za čija vremena su rađene mnogo gore stvari, pa to opet nije smetalo zapadu.
Link to comment
Sa nastankom panka nisi upoznat ti, pošto da si upoznat verovatno bi znao da je M. Tačer došla na vlast 1979. godine, a da su Pistolsi Never mind the bollocks snimili 1977. godine, tako da to nije mogla biti reakcija na tačerizam. Enivej, ti Pistolsi koliko god nisu znali da sviraju su imali neke koncerte, nešto svirali i snimali neke albume, za razliku od Pusi Rajot.Naravno i pank danas nema veze se Pistolsima ni Klešom, danas su ti pankeri Grin Dej, to dovoljno govori o tome koliko to ima veze s životom.
Svejedeno. Savršeno je nebitno za ovu temu. Ostaje pitanje zašto si ti našao ovde da insistiraš na sviračkom umeću u zemlji u kojoj su mnogo veće nepravde svakodnevnica.
Link to comment
Svejedeno. Savršeno je nebitno za ovu temu. Ostaje pitanje zašto si ti našao ovde da insistiraš na sviračkom umeću u zemlji u kojoj su mnogo veće nepravde svakodnevnica.
Priču o panku i tačerizmu si počeo ti - ja sam te samo korigovao. Što se tiče nepravdi koje su svakodnevnica u Rusiji - to ima malo veze i sa Putinom i sa Pusi Rajotom.
Link to comment
Priču o panku i tačerizmu si počeo ti - ja sam te samo korigovao. Što se tiče nepravdi koje su svakodnevnica u Rusiji - to ima malo veze i sa Putinom i sa Pusi Rajotom.
Ne, pa priču o tome da oni nisu praaaaavi pank bend si počeo ti. Samo sam hteo da pomenem i da praaaaaavi pank bendovi nisu odumirali od nekog uvežbavanja sviranja (što je tačno i bez obzira ko je kad bio na vlasti u UK).Iz nekog razloga ti insistiraš na trolovanju diskusije razvodnjavanjem priče, i evo sad ni Putin (a samim tim ni RPC) nema nikakve veze sa nepravdama u Rusiji. Jok, to je zbog kosmičkog zračenja.Ne bih te dalje zadržavao, samo nastavi da braniš Rusiju od zapadnjačke propagande. Svako treba da ima neki hobi.
Link to comment
Ijao sada cete da furate svoje estetske manifeste ovde. Pa ne mogu da verujem da cete okrenuti raspravu na tu stranu.
:lol: ja morao, ali svakako necu da nastavljam. Ovde se govori o osnovnim gradjanskim slobodama, jebes umetnost.Hocu reci, besmisleno je braniti ove ljude 'umetnickim angazmanom' kada je u pitanju mnogo ozbiljnije krsenje slobode i dvoarsinstvo u kaznjavanju.
Link to comment
Iz nekog razloga ti insistiraš na trolovanju diskusije razvodnjavanjem priče,
Da nije mog trolovanja ovde ni ne bi bilo nikakve priče, nego bi se lepo svi uhvatili za ruke i horski zapevali kako su užasni Rusija, rpc i Putin....
Link to comment
a u stvari nisu i ove devojke zaslužuju zatvor, a ako ga ne zaslužuju to i onako nema veze sa Putinom ?
U stvari - uzmeš pročitaš moje postove pa onda raspravljaš sa mnom.
Link to comment

Pa da, ovo je, u stvari, pitanje pank ortodoksije (kobni) i/ili teološko-kanonski problem (Праслин). Zato se na poslednjih x strana ovog topića priča o bontonu Pussy Riot a ne o truleži ka kojoj te devojke upiru prst. Klasika, trolovanje je kevara.

Link to comment
Da nije mog trolovanja ovde ni ne bi bilo nikakve priče, nego bi se lepo svi uhvatili za ruke i horski zapevali kako su užasni Rusija, rpc i Putin....
Pa, dobro, neka uđe u zapisnik da si ti izdvojio mišljenje i da nećeš da pevaš horski sa "nama" koji upravo mislimo da su Putin i RPC (barem deo vođstva) takvi kako na kraju insinuiraš. Štaviše, njihov smradež i do Srbije stiže. Naravno, o tome postoji više insinuacija nego dokaza, ali tako je to (kako rekoh) kada se radi kako treba, a ne glavom kroz zid i naivno, kao Pussy Riot. Oni su više punk nego što ti to možeš i da zamisliš, jer - pazi - punk je attitude, a ne muzika.Ali, ako su remetili buržoasko-crkveni red, neka snose odgovornost... Dvadesetak godina u Sibiru, mislim da će posle toga biti sve u redu.
Link to comment
Pa da, ovo je, u stvari, pitanje pank ortodoksije (kobni) i/ili teološko-kanonski problem (Праслин). Zato se na poslednjih x strana ovog topića priča o bontonu Pussy Riot a ne o truleži ka kojoj te devojke upiru prst. Klasika, trolovanje je kevara.
Пошто је тема топика "pussy riot vs rpc" све осим панк ортодоксије и теолошко-канонске проблематике је троловање, а чињеница да ти покушаваш да скренеш тему на неку трулеж и неке прсте те чини јединим тролом на топику. :P
Link to comment

Inace mali offtopic, ali Krasnodarska oblast naoruzava 1.000 kubanskih kozaka-volontera koji ce patrolirati zajedno sa regularnom policijom i opominjati imigrante sa Kavkaza na pravila gradjanske pristojnosti. Evo kako ovu odluku obrazlaze gubernator krasnodarske oblasti:

When we travel to the Caucasus republics or to Europe, we always try to adjust our customs and principles: We don’t speak in our language too loud, don’t act disturbingly. That’s a civilized person’s behavior. But we see our guests behaving differently. They can play their national music at high volume or drive where it is not permitted, drawing attention to themselves and acting impertinently and cynically
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...