Jump to content
IGNORED

pussy riot vs rpc


Turnbull

Recommended Posts

jebote postajem eho symeta i vasudeva. samo lepsi i brkatiji eho.
I ja to odavno primetio, upadljivo sirite jednoumlje.Prosto mi je cudno da mogu da se slozim sa vama™ ovog puta.edit: odavno Edited by CowBoy
Link to comment
  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    133

  • Аврам Гојић

    87

  • kobni zelaya

    60

  • Caligula

    38

je l ovde nestaju postovi? svashta.u svakom slucaju, voldron jeste nasekirao mnoge, ali sam ja bolje zapamtila ono lajterovoWhat Waldron does not consider in his essay is that when a political and public culture is as morally corrupt, indeed bankrupt, as the American Russian (?), the safest tact may be precisely the libertarian one.
Naravno da se Voldronova rešenja daju kritikovati, ali problem je u tome šta je uopšte ulog u raspravi - a to nije tvoja ili moja uvređenost, pa onda tebe i mene vređa kad vidimo naciste na ulici, a nekog trećeg vređa kad vidi pedere kako paradiraju, itd. Šteta od rasističkog govora i nastupa nije uvređenost belih liberala, nego strah onih koji se rasističkim govorom targetiraju. (Edit: Ovo je odgovor na tvoj komentar: "ako hoces da ispitas da li si stvarno za ovo sto su pr ucinile, treba da preispitas svoje poglede o situaciji koja bi te narocito ispizdela. a ne koncertno paljenje americke zastave." Dakle uopšte nije stvar u tome šta bi mene, ili tebe, ili bilo koga "ispizdelo". To je poenta zbog koje sam citirao Voldrona)Ali ovde je još važnije nešto drugo - nacisti u Skokiju nikako nisu paralela nastupu Pussy Riot-a. ovo prvo je pitanje hate speech-a, odnosno pitanje da li hate speech treba da bude zaštićen kao sloboda govora. Tu se mogu davati različiti odgovori, tema je kompleksna.Ovo drugo, međutim, uopšte nije pitanje hate speech-a, jer to što su Pussy Riot učinile uopšte nije hate speech, i otud i farsičnost pokušaja da ih za to osude. (Ovo u izvesnom smislu daje za pravo Lajteru - jer je očigledno da se "govor mržnje" ovde koristi za obračun sa političkim protivnicima). Edited by Syme
Link to comment
Poptuno je neverovatno da se sada porede prekidanje pozorišne predstave "Sveti Sava" - sa namerom da se poptuno spreči njeno održavanje - sa ovim što su uradile Pussy Riot, koje nisu ništa oštetile, niti su ikoga sprečile da obavi što je naumio, već samo iskoristile poruku da iznesu svoju poruku. Ne treba zaboraviti da je prekidanje predstave zapravo bila pretnja silom i da je bilo praćeno vrlo konkretnim pretnjama Žarku Lauševiću. Drugim rečima, prekidači predstave bili su samo produžena ruka državne sile, Pussy Riot se upravo suprotstavljaju državnoj sili, i to ne silom, ne pretnjama, nego performansom.Ali, u ovoj sveizjednačiteljskoj vizuri, sve je to isto. Zakon je zakon, neutralnost je neutralnost, privatna ustanova je privatna ustanova, itd. sve ostale tautologije.
Moze da se razlikuje samo do tog dela gde je nekome preceno zivotom. ono sto su one uradile je upravo ugrozavanje necijih demokraytskih sloboda; jer svi ti ljudi koji su otisli u crkvu nisu otisli tamo da gledaju nekoga kako neartikulasano skace; pokusavajuci da izvede kako kazes performans. Neko je kao dokaz kako je u drugim zemljama ; postavio God Save The Queeen, ili paljenje USA zastave ne napominjujuci najvazniji deo; da se to desilo na njihovim koncertima.Ja neosporavam Pussy Rot njihovo pravo da napadaju KGBovca na celu svoje drzave, naprotiv; samo govorim da je jadno mesto i nacin na koji su to izveli. Edited by Concord
Link to comment
e da i da dodam: ovo je verovatno najhriscanskiji cin koji je ta crkva videla dugo vremena.
zanimljivo, ali samo tako izgleda zato sto je slicno sa necim sto se desavalo u vremenu hrista.sto se mene tice, misljenja sam da, kada je hrist odbacio hram u jerusalimu i prorekao njegovo unistenje, svaka druga ustanova [satro licila] na njega bice uzaludna. kao sto mislim da je uzaludno moliti boga u crkvi ili bilo kojoj drugoj ustanovi. cini mi se kao kada bi usao u praznu sobu i trazio bilo koga i potrosio sve vreme [nije ograniceno vreme] i na kraju shvatio ili ne, soba je prazna i samo si ti u njoj.zato mislim da samo izgleda. ako su ove devojke imale ispravan stav u svom srcu da rade dobru stvar [mole boga u crkvi da putin ode] meni deluje kao da su se nasle izmedju dve vatre i zesce se opekle i zbog toga mi je uzasno zao jer me podseca na mene [ne ovakvog obima i da javnost reaguje] kada sam zbog neke nepravde radio lose stvari [jer sam radio na pogresan nacin - tj. nisam imao uvid] misleci da radim dobru stvar i to mi se obilo o glavu.crkva, politika su mocne stvari, verovatno jake kao i u vremenu hrista. mada mi se vise cini da je hrist mogao lepo da razgovara sa politicarima u njegovo vreme jer nisu znali ili neki jesu da rade pogresno. dok su fariseji prezirali hrista jer su mnogi od njih znali da je on mesija, ali su im bili vazniji njihovi zakoni i tradicija i nisu zeleli da se obrate njemu i novom sistemu koji je on zastupao a taj novi sistem je bio pravedan jednako kao i prosli, samo je prosli morao da se odbaci jer ce hrist da umre za sve i tako ucini novi savez koji ce izmedju ostalog znaciti da skroz odbaci stari. kao sto i sam znas, neki su posli za njim i prihvatili novi saves srcem, dok su ostali i dalje praktikovali svoje i tradiciju. prazna soba i samo si ti u njoj.
Link to comment
Moze da se razlikuje samo do tog dela gde je nekome preceno zivotom. ono sto su one uradile je upravo ugrozavanje necijih demokraytskih sloboda; jer svi ti ljudi koji su otisli u crkvu nisu otisli tamo da gledaju nekoga kako neartikulasano skace; pokusavajuci da izvede kako kazes performans. Neko je kao dokaz kako je u drugim zemljama ; postavio God Save The Queeen, ili paljenje USA zastave ne napominjujuci najvazniji deo; da se to desilo na njihovim koncertima.Ja neosporavam Pussy Rot njihovo pravo da napadaju KGBovca na celu svoje drzave, naprotiv; samo govorim da je jadno mesto i nacin na koji su to izveli.
Ovo je neverovatno pojeftinjavanje jezika. Nedavno rekoh prijatelju da mi je pridev meseca - "protivustavno". Sve je u Srbiji "protivustavno". Ako u kafanskom razgovoru kažeš daje Kosovo nezavisno, to je protivustavno - jer preambula kaže, pa znamo šta. Ako upišeš nekog u knjigu dežurstava latinciom (desilo se na moje oči) - opet protivustavno, jerbo Ustav kaže da je službeno pismo ćirilica, itd, sve u tom stilu.Ovo što ti sad radiš je upravo to - prvo, o kakvoj je uopšte "demokratskoj slobodi" reč? Koristeći ovu frazu ti očigledno želiš da izazoveš izvestan retorički efekat - da je to što su Pussy Riot uradile nakakav udar na fundamentalne ustavne slobode, poput slobode govora, ili štampe, ili okupljanja, ili mišljenja, ali nije. Jer, ovako kako ti postavljaš stvar - svaki javni performans narušavao bi nečiju slobodu, naime slobodu da to ne gleda - što je besmislica. Nikome te devojke nisu uskratile nikakvu slobodu, ni demokratsku, niti ikakvu drugu. To što su uradile je u najgorem slučaju predmet za prekršajni postupak, to je sve.Inače, ja sam postavio te spotove koje pominješ, ali ne da bih pokazao ovo što ti tvrdiš. Ako pročitaš kontekst rasprave, pre svega post na koji sam odgovorio tim spotovima, biće ti jasnije. Ovako prosto pogrešno interpretiraš moj arugment. Edited by Syme
Link to comment

Kako ne kapiras jedno je performans koji izvedes na ulici pokusavajuci da izazoves paznju slucajnih prolaznika; a drugo je kada upadas na neciju imovinu i usred necega sto se vec desava ; upadas kao indijanac i izvodis svoj deo. Na taj nacin sam postajes neko ko krsi zakon ;l sad da li je to za zatvor ili prekrsajni postupak ja sam vec gore naveo sta ja mislim i ubedjen sam da bi cak i u najliberalnijim drzavama USA za ovo dobile jako visoke novcane kazne i stotine sata drustveno korisnog rada. Putin ima vlast jednog tiranina i on ce ih drzati u zatvoru dok ih sam ne pomiliuje jer je on naravno "blag i posten' ;' ali to opet ne menja ono sto je meni zasmetalo u celoj prici. xzar one nisu mogle izvesti ovaj performans ispred crkve; na Crvenom trgu ili nekom trecem mestu gde bi efekat bio isti a ne bi same krsile zakon. Upravo iz toga nisu ni dobile zastitu drzavnika zapadnih zemalaj u nekom vecem broju i svi cute o onome sto se njima desava.

Link to comment
Kako ne kapiras jedno je performans koji izvedes na ulici pokusavajuci da izazoves paznju slucajnih prolaznika; a drugo je kada upadas na neciju imovinu i usred necega sto se vec desava ; upadas kao indijanac i izvodis svoj deo. Na taj nacin sam postajes neko ko krsi zakon ;l sad da li je to za zatvor ili prekrsajni postupak ja sam vec gore naveo sta ja mislim i ubedjen sam da bi cak i u najliberalnijim drzavama USA za ovo dobile jako visoke novcane kazne i stotine sata drustveno korisnog rada.
Ma ne zafrkavaj! Stvarno? Epohalno otkriće.Ono što si u prethodnom postu tvrdio nije da su prekršile zakon, nego da su nekome uskratile nekakve demokratske slobode, što je besmislica. Da su prekršile zakon niko nije ni sporio. Pa šta? Edited by Syme
Link to comment
kaze gugl da kaze putin da kazna ne bi trebalo da bude prestroga, ali da ce sud da kaze posljednjuzivio drug putin!
Još samo da kaže da su pankerke u pravu, pa da razvezemo kozaračko kolo :) Edited by Syme
Link to comment

Hajde, da kazna ne bude prestroga. Vec su provele skoro pola godine u strogom zatvoru, nisu mogle da primaju posete (dve su majke), a on se zalaze da kazna ne bude prestroga. Stoka!

Link to comment
Ma ne zafrkavaj! Stvarno? Epohalno otkriće.Ono što si u prethodnom postu tvrdio nije da su prekršile zakon, nego da su nekome uskratile nekakve demokratske slobode, što je besmislica. Da su prekršile zakon niko nije ni sporio. Pa šta?
Moje je misljenje da mozes da radis i praktikujes sta god zelis as long as it doesn't affect anybody else.One su prekrsile to zlatno pravilo i zato mi ih nije zao. Sad sto su se uhvatile u kostac sa vecim ludakom nego Mit Romney to je sad drugi problem.
Link to comment

Trebale su u 4™ zida. I ako može da niko to ne vidi, da se neka dušica ne uznemiri. Eno vam Ušće pa tamo demonstrirajte!

Edited by Hartmann
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...